Vai Ķīnas Centrālā banka pieprasa Bitcoin pieprasījumu valstī?

Stāstījums par to, kā ķīnieši pērk Bitcoin, notiek divējādi – dažos ziņojumos teikts, ka ķīnieši vēršas pie kriptonauda ASV un Ķīnas tirdzniecības kara radītā FUD dēļ, bet citi norāda, ka ķīnieši nepērk kriptogrāfiju. An rakstu by Nikkei Asian Review uzsver, ka Ķīnas centrālā banka tomēr var virzīt pieprasījumu pēc Bitcoin. 

PBOC valūtas devalvācija, kas veicina pieprasījumu pēc Bitcoin

Saskaņā ar rakstu, neoficiālas bitcoin asociācijas eksperts Ķīnā ir atklājis, ka Bitcoin un citu kriptovalūtu pirkumu apjoms ir pieaudzis pat par 50%, lai gan nav pārliecinošu pierādījumu, kas pamatotu šo apgalvojumu. 

Tas nozīmē, ka kapitāla aizplūde valstī ir pieaugusi. Gada pirmajā ceturksnī kļūdu un izlaidumu deficīts maksājumu bilancē bija 88 miljoni USD, un viens no iemesliem tam ir kapitāla aizplūde. Kripto tiek uzskatīts par galveno kanālu, kur nauda plūst. 

Starp iemesliem, kas ir atbildīgi par šādu kapitāla aizplūšanu, ir Ķīnas Tautas Bankas (PBoC) pieņemtā politika cīņā pret eksporta zaudējumiem, un dažu pēdējo nedēļu laikā politika ir izraisījusi nopietnu valūtas devalvāciju. 5. augustā PBoC noteica juaņas dienas atsauces likmi zem 7 dolāra, kas ir pirmais juaņas rādītājs gandrīz desmit gadu laikā. Tas radīja FUD starp cilvēkiem un cilvēkiem, un viņi acīmredzot plūda uz “drošu patvērumu” Bitcoin. 

Analītiķi un ietekmētāji uzņemas Tirdzniecības karus un Bitcoin cenu

Vairāki kriptogrāfijas ietekmētāji un analītiķi arī apgalvoja, ka Bitcoin ir kļuvis par drošu patvērumu šajos pasaules finanšu FUD laikos, ko galvenokārt izraisīja ASV un Ķīnas tirdzniecības kari.

Pelēktoņu investīcijas, ievērojama autorizēta uzticība digitālajām valūtām ASV, 75% no 2019. gada Bitcoin peļņas piedēvē ASV un Ķīnas tirdzniecības karam. 

Nesen Bitcoin bullis Toms Lī arī apstiprināja Bitcoin statusu kā patvēruma statusu, norādot, ka tas ir “pozitīvi korelēts ar zeltu” un ir pierādījis, ka “CNBC Fast Money šogad ir sevi pasargājis no globālajiem riskiem”.. 

DailyFX vecākais valūtas stratēģis Kristofers Vecchio arī norādīja uz faktu, ka Bitcoin cena ir apgriezti proporcionāla juaņam, kopš intervijā Kitco sākās tirdzniecības karš starp ASV un Ķīnu.. 

Pirms nedēļas eToro vecākais tirgus analītiķis Mati Greenspans arī ieteica, ka Bitcoin cena un tirdzniecības kari ir savstarpēji saistīti. Viņš teica –

“Lai arī korelācija nav vienāda ar cēloņsakarību, un mums joprojām nav pietiekami daudz datu, ir grūti ignorēt sakritību, ka maijā un jūnijā bitcoin strauji pieauga, kamēr ASV un Ķīnas tirdzniecības spriedze bija visaugstākā. Šodien mēs atkal redzam, kā pieaug spriedze starp divām pasaules lielākajām ekonomikām un Bitcoin ir uz stingra pamata. “

Tomēr ne visi kripto ietekmētāji ir pārliecināti, ka tirdzniecības kari un seku juaņa devalvācija liek ķīniešiem pirkt bitcoin. 5. augustā, smagās juaņas devalvācijas dienā, kriptogrāfu ietekmētājs Dovejs Van bija tvītojis –

“Ķīniešu uzpirkšana Bitcoin” ir ĻOTI apšaubāms SJO stāstījums

  1. Bitcoin tirgo ar negatīvu prēmiju Ķīnas centrālajās biržās, piemēram, Huobi un Okex

  2. RMB denominētā ārpusbiržas cena tagad ir 1% piemaksa, normālā diapazonā kopš vērša ”

Pīters Šifs, Bitcoin skeptiķis un zelta maksimālists, arī bija ķengājis ķīniešiem iegādāties Bitcoin stāstījumu, sakot, ka ķīnieši nepērk Bitcoin kā drošu patvērumu, bet spekulanti to pērk cerībā, ka ķīnieši to iegādāsies kā drošu patvērumu.

Nav pārliecinošu pierādījumu, lai pierādītu kāda no šiem diviem stāstījumiem pareizību. 

Bet šajā laikā, kad pasaule ir globāls ciems, notikumu sekas vienā pasaules daļā, visticamāk, nepaliks lokalizētas, un FUD pārsniedz robežas. Arī politiski ekonomiskā nenoteiktība dažādās formās ietekmē arī citas pasaules daļas – gaidāmais Brexit ir iemesls FUD Apvienotās Karalistes un ES iedzīvotājiem. Hiperinflācija ir radījusi lielas bēdas tādās valstīs kā Venecuēla, Zimbabve, Argentīna un Irāna. 

Kad pasaules ekonomika atrodas tik nemierīgā stāvoklī, nav pārsteidzoši, ka Bitcoin tiek atzīts par drošu patvēruma aktīvu, kas nav saistīts ar valdības emitētām valūtām vai politiku. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me