Ja koronavīruss vispirms izrādījās tikai veselības krīze, pēdējās nedēļas ir parādījušas, ka tas ir kas cits. Pasaules akciju tirgū ir strauji kritās, un daudzas nozares, kuras pašlaik tiek uzskatītas par nebūtiskām, saskaras ar masveida slēgšanu, izpostot dažādas nozares, tostarp ceļojumus, viesmīlību un mazumtirdzniecību.

Arī kriptogrāfijas tirgi nav izglābušies neskarti, atspoguļojot pasaules finanšu kritumu. 12. martā Bitcoin cena nokrita virs 40%. Laiks nevar būt bijis neveiksmīgāks, ņemot vērā, ka kriptogrāfijas cena sāka rādīt ilgi gaidītos bullish signālus.

Rakstīšanas laikā tādi ir bijuši provizoriskas atveseļošanās pazīmes Bitcoin cenā, bet vēl ne līdz marta sākuma līmenim. Gaidāmā Bitcoin maija samazināšanās uz pusi, iespējams, joprojām sniedz cerību mirdzumu, ka nākamajos mēnešos tirgi atsāksies.

Neatkarīgi no tā, vai šāds atsitiens attieksies uz kādreiz uzplaukušo DeFi kustību vai nē. Februāra vidū pirms koronavīrusu panikas pieņemšanās DeFi bija bloķēti vairāk nekā 1,2 miljardi ASV dolāru.

Tomēr, tā kā kriptogrāfijas cenas 12. martā dramatiski samazinājās, DeFi cieta no tā pirmā “Melnā gulbja” pasākuma. Maker aizdevumu vairāk nekā 4 miljonu ASV dolāru vērtībā pēkšņi netika nodrošināti ar pamataktīviem, Ethereum ievērojamāko dApp ievietojot avārijas izslēgšana. Pašlaik kopējie DeFi ieguldītie aktīvi ir nedaudz virs 500 miljoniem USD, kas ir mazāk nekā puse no 2020. gada maksimuma.

Tātad, vai ir cerība uz kriptogrāfiju? Varbūt viss nav tik drūms, kā varētu šķist.

Koronavīruss kā adopcijas stimuls?

Pirms COVID-19 panikas nostiprināšanās uzņēmums blockchain pieņemšana izskatījās daudzsološa. Pat nesen, marta sākumā, parādījās ziņas trīs ceturtdaļas vadītāju skatiet blokķēdi kā stratēģisku prioritāti 2020. gadā.

Pēkšņi samazinoties akciju cenām, atliek gaidīt, vai uzņēmumi joprojām atvēlēs budžetus digitālās transformācijas centieniem. Tomēr mēs vērsāmies pie Liora Yaffe, galvenā izstrādātāja un Jelurida līdzdibinātāja, uzņēmuma, kas darbina Ardor un Nxt blokķēdes, lai viņš uzņemtos lietas. Viņš uzskata, ka tas nav tik skaidri noteikts, norādot:

“Kriptogrāfijas valūtas pastāv virtuālajā pasaulē, tāpēc, kamēr cilvēkiem ir funkcionējošs interneta savienojums, un liela daļa iedzīvotāju joprojām ir veseli, ir grūti saskatīt pandēmijas tiešo ietekmi uz blokķēdes pieņemšanu.”

Bitcoin cenu kritums noteikti, šķiet, ir ieinteresējis dažus privātos investorus. Fiat-to-crypto onramp nodrošinātājs Simplex ziņots ka pirkšana kriptogrāfijā 12. – 14. martā palielinājās četras reizes.

“Ir skaidrs, ka daudzi cilvēki neseno kritumu ir uzskatījuši par pirkšanas iespēju, nevis par pazīmi, ka kriptogrāfijas investīciju tēze ir atcelta,” The Blockx sacīja Simplex izpilddirektors Nimrovs Lehavi.

Jo īpaši Eiropā bāzētie investori iegādājās BTC, jo tas nokritās līdz 6000 USD. Neapšaubāmi nav nejaušība, ka Eiropa šajā nedēļā bija vīrusa centrālais punkts.

Kriptogrāfija un korona – valdības vienādas kļūdas? 

Kriptovalūtu pieaugošā popularitāte regulatoriem jau sen ir kasījusi galvu. Dažas valstis, piemēram, Šveice vai Singapūra, ir izmantojušas relaksētāku, pragmatiskāku pieeju tehnoloģijai, kas šajos centros noved pie jaunizveidotu uzņēmumu skaita palielināšanās.

Tomēr citi, tostarp ASV un Indija, mēdz būt necaurspīdīgāki, apstrādājot kriptovalūtas un monētu piedāvājumus. Šī pieeja ir novedusi pie apsūdzības inovāciju slāpēšana šajās valstīs, kurās dzīvo bagātīgi programmēšanas talantu kopumi.

Lior Yaffe uzskata, ka šī atšķirīgā pieeja dažādu valdību starpā ir redzama arī centienos apkarot koronavīrusu, un paskaidro, kā, viņaprāt, tas kavē panākumus abos gadījumos.

“Daudz labāka pieeja pandēmijas risināšanai būtu bijusi globālajai ekspertu komandai, kas ir atbildīga par cilvēces labklājību, izdot vadlīnijas, pamatojoties uz objektīvu informāciju, tādējādi atmetot politiskus apsvērumus.”

Nākotnes perspektīva

Neatkarīgi no tā, vai pasaules un kriptogrāfijas ekonomika var pārdzīvot koronavīrusa paniku, iespējams, jautājums ir par to, cik ilgi krīze turpinās. Galu galā, jo ātrāk pētnieki var atrast vakcīnu vai ka stājas spēkā ierobežošanas pasākumi, jo ātrāk viss atgriezīsies normālā stāvoklī un ekonomika varēs sākt atkopties.

Tomēr kaitējums bija jūtams citur. Yaffe pievienoja pēdējo komentāru, paskaidrojot:

“Pandēmija ir notikusi, kad procentu likmes ir vēsturiski zemas, un daudzās valstīs ir lielas parādsaistības. Papildus tam daudzu valstu pilsoņiem jau ir izveidojusies dziļa neuzticēšanās valdībām, un, apvienojoties ar pandēmijas izzušanu, mēs varam redzēt lūzuma punktu, kam varētu būt ilgstoša ietekme. “

Ja šis pēdējais punkts izrādīsies precīzs, tad tas varētu izrādīties galvenais kriptogrāfijas valūtas pieņemšanas punkts. Galu galā Bitcoin un vairākas citas kriptovalūtas nedarbojas nekādā centrālā kontrolē. Tāpēc personas, kurām nav tiesību uz viņu valdību rīcību, var censties nodrošināt, lai viņu finanses būtu pilnībā viņu pašu kontrolē.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me