Roubini “The Great Crypto Heist”, kas atrodas CFTC Probe BitMex Bleeds izejošajās plūsmās 524 miljonu ASV dolāru vērtībā

reklāma Phemex

Tiek ziņots, ka Nouriel Roubini jeb Dr. Doom stingrā kriptogrāfisko atvasinājumu platformas BitMEX neuzticība uzņēmumam sagādājusi nopietnas nepatikšanas. BitMEX, klīstot baumām par pilnvērtīgu CFTC zondi, jūlijā piedzīvoja aizplūšanu 524 miljonu ASV dolāru apmērā, bet pārējā kriptogrāfijas kopiena baudīja buļļu tirgu. 

Vai Artūrs kļūdījās, jaucoties ar Permabear Roubini?

Pasākumu ķēde, kuras rezultātā BitMEX zaudēja vairāk nekā pusmiljardu dolāru, sākās ar debatēm starp ekonomistu un kriptogrāfijas skeptiķi Nourielu Roubini un BitMEX izpilddirektoru Arthuru Hayes.. 

2019. gada Asia Blockchain samitā Taipejā Roubini tika uzaicināts debatēt ar Heisu par kriptovalūtu tēmu – vai tās ir krāpšanās, vai nākotne. Tikai dažas dienas pirms debatēm Roubini bija tweeted par BitMEXResearch atjauninājumu par to, ka BitMEX sasniedz vairāk nekā 9 miljardus USD tirdzniecības apjoma un 1 miljardu USD atklātu procentu par Bitcoin mūžīgā mijmaiņas līgumu. Roubini komentārs liecināja, ka šie skaitļi nebija ticami, jo 95% no visiem bitcoīna darījumiem parastā biržā bija viltoti.

Avots: Twitter

Debatēs Roubini saglabāja savu tipisko naidīgo attieksmi pret kriptovalūtām.

Viņš apgalvoja, ka kriptovalūtu nozari raksturo “sūdīga uzvedība” ar krāpniekiem un noziedzniekiem un ka Bitcoin nav “nedrošs, nav decentralizēts un pat nav mērogojams”.. 

Viņš arī dalījās ar savu viedokli par citām jaunajām tehnoloģijām, tostarp mākslīgo intelektu (AI), lielajiem datiem, lietu internetu (IOT), sakot, ka revolūcija fintech telpā jau notiek ar šīm tehnoloģijām un tai nav nepieciešamas kriptovalūtas. “Mums nav vajadzīgs šis smirdošo shi * monētu trauks,” paziņoja Roubini. 

Hejs iebilda par kriptovalūtu piedāvātajiem vērtības piedāvājumiem, īpaši par naudas digitalizāciju un decentralizāciju. “Pēc 50 gadiem, ja visu kontrolēs Alibaba, Facebook un Google, cilvēkiem patiks tā lieta, ko nekontrolē lielie uzņēmumi. Bitcoin nebūs nišas tirgus, ”uzsvēra Hejs.

Debatēs notika arī diskusijas par viltus apjomiem par kriptogrāfijas apmaiņu, regulatīvo nenoteiktību un Facebook gaidāmo Svaru kriptonauda.

Roubini “Lielais kriptogrāfijas laupījums”

Gandrīz divas nedēļas pēc debatēm Roubini atkal uzbruka kriptovalūtām ar savu rakstu “The Great Crypto Heist”. Raksts sākās ar iekaisuma piezīmēm par kriptovalūtām un regulatoru attieksmi pret tām –

“Kriptovalūtas ir radījušas jaunu noziedzības nozari, kas sastāv no neregulētām ārzonas biržām, apmaksātiem propagandistiem un krāpnieku armijas, kas vēlas piesaistīt mazos investorus. Neskatoties uz pārliecinošajiem pierādījumiem par niknu krāpšanu un ļaunprātīgu izmantošanu, finanšu regulatori un tiesībaizsardzības aģentūras paliek pie stūres. ”

Rakstā turpināja aprakstīt problēmas ar BitMEX, proti, tās neregulēto raksturu un to, ka biznesa modelis ietvēra “pārdošanu“ deģenerētiem spēlmaņiem ”(domājot par bezjēdzīgiem privātiem ieguldītājiem) kriptogrāfijas atvasinājumus ar 100 pret vienu sviru”. Roubini arī paskaidroja, ka “izmantojot 100 pret vienu piesaistīto līdzekli, pat 1% bāzes aktīvu cenas izmaiņas varētu izraisīt maržas pieprasījumu un iznīcināt visus ieguldījumus”.

Turklāt Roubini apsūdzēja platformu par augstu maksu iekasēšanu un ieguldītāju ietaupījumu piesaistīšanu “likvidācijas fondā”, kas bija nesamērīgi liels, lai izvairītos no darījumu partneru riska. Kriptogrāfijas skeptiķis arī dalījās ar to, ka BitMEX iekšējie darbinieki viņam atklāja, ka birža neko nedara, lai apturētu teroristus un citus noziedzniekus no Krievijas un Irānas, kuri masveidā izmanto apmaiņu naudas atmazgāšanai.. 

Platformas nosodījums turpinājās ar Dr Doom teikto, ka tā neievēro atbilstošus AML / KYC noteikumus un ka ASV un Lielbritānijas investori, kuriem nebija atļauts platformu izmantot noteikumu dēļ, to tomēr izmantoja, maskējot savas IP adreses ar standarta VPN lietojumprogrammas.

Smagās sekas BitMEX

Baumas liecina, ka raksts un Taipejas mudžeklis izraisīja CFTC pārbaudi BitMEX darbībās. Zonde, kuras mērķis ir ASV investoru kontu ieguldīšana BitMEX, tika paziņota 19. jūlijā, un līdz jūlija beigām platforma bija izplūdusi vairāk nekā pusmiljardu dolāru apmērā. 

Arī BitMEX vietne ir samazinājusies popularitāte. No 19. jūlija 11851 ranga tas ir nokrities līdz # 12 763 vietnē Alexa.com. BitMEX Twitter konts pēdējo reizi tika atjaunināts 15. jūlijā, savukārt Arthur Hayes arī 12. jūlijā klusēja čivināt un atjaunoja savu kontu ar kriptisku tvītu 31. jūlijā. 

Hayes tvītu ir trollējuši Twitter lietotāji, un viņi apsūdzēja viņu par gļēvuli un pārdzīvojumu, kad viņa uzņēmums iziet pārbaudi. 

Lai sekotu līdzi DeFi atjauninājumiem reāllaikā, skatiet mūsu DeFi ziņu plūsmu Šeit.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me