Kriptovalūtas ieguves bīstamā ietekme uz vidi

kriptovalūtas ieguve

Arvien vairāk cilvēku sāk nodarboties ar kriptovalūtas ieguvi, bet kā šis process ietekmē vidi?

Kriptonauda ir digitāla apmaiņas forma, kas izmanto decentralizētu peer-to-peer tīklu, lai ražotu, ierakstītu un nosūtītu monētas pa ķēdi. Ieguves process ietver kalnračus, kuri sacenšas, lai atrisinātu sarežģītus skaitļošanas algoritmus, izmantojot kriptogrāfisko pārbaudi, un pirmais, kurš atrisina hash, tiek apbalvots valūtā. Pēc tam ķēdei pievieno šo pārbaudīto darījumu blokus.

Bitcoin-Mining

itc.ua

Pēc Ņūmeksikas universitātes pētnieku domām, kuri meklē kriptogrāfijas ieguves ietekmi uz vidi, šī darbība ļoti ietekmē vairākas jomas:

“Visspilgtākais šajā pētījumā ir tas, ka tas parāda, ka kriptovalūtas ieguves izmaksas veselībai un videi ir ievērojamas; iespējams, lielāka nekā lielākā daļa cilvēku saprata, ”sacīja Benjamins Džonss, UNM pētnieks.

Bet šo valūtu pārbaudes process prasa lielu skaitļošanas jaudu, kas savukārt prasa milzīgu enerģijas daudzumu.

Dokuments ar nosaukumu “Kriptodagi: kriptovalūtas ieguves gaisa piesārņojuma un cilvēku veselības ietekmes novērtējums naudas izteiksmē“Novērtē šo kriptovalūtu ieguves metožu ietekmi uz vidi. Ņūmeksikas universitātes pētnieki Endrjū Gekinds (ekonomikas profesors), Benjamins Džonss (ekonomikas profesors) un Roberts Berenss (ekonomikas profesors) izmanto esošos datus par kriptovalūtas enerģiju un ekonomiskās vērtēšanas metožu kopumu. lai noteiktu, cik maksā kriptovalūtas ieguve.

“Mūsu kompetence ir novērtēt dažādu ekonomisko darbību un nozaru naudas zaudējumus, ko rada ietekme uz veselību un vidi,” precizēja Berrens. “Piemēram, ekonomisti parasti pēta enerģijas izmantošanas ietekmi uz ražošanas un patēriņa modeļiem lauksaimniecībā vai ar automobiļu ražošanu un izmantošanu. Pasaulē, kas saskaras ar klimata pārmaiņām, ekonomisti var palīdzēt mums saprast dažādu darbību un tehnoloģiju ietekmi. ”

Kriptovalūtas ieguve un elektroenerģijas patēriņš

ieguves ietekme

hitecher.com

Kalnrūpniecībai ir nepieciešama specializēta datortehnika, kas patērē daudz elektrības. Arī kalnrūpniecības saimniecības, kas ir liela mēroga ieguves darbības, strādā dažādos pasaules reģionos, kur tās var gūt labumu no ātrākajiem interneta savienojumiem un lētākajiem enerģijas avotiem.

Jautājums ir arī par kriptovalūtu struktūru, jo vairumā monētu, kas balstītas uz darbu, tiek izmantots algoritms, kas laika gaitā apgrūtina hashes atrisināšanu, kas nozīmē, ka pieaug arī elektrības pieprasījums, kā arī ar tiem saistītie zaudējumi..

“Svarīgs jautājums ir ražošanas process, kas tiek izmantots blokķēdē, lai nodrošinātu jaunus šifrētu darījumu blokus. Līdztekus jaunu valūtas vienību piegādes noteikumiem dažiem ražošanas procesiem, piemēram, pārsvarā Bitcoin izmantotajai darba pierādīšanas (POW) shēmai, ir vajadzīga arvien lielāka skaitļošanas jauda un enerģijas patēriņš konkursā, kurā uzvarētājs paņem visu. sarežģītus algoritmus un nostiprināt jaunus blokus ķēdē, ”- Berrens paskaidroja.

“Ar katru kriptovalūtu augošās elektrības prasības vienas monētas izgatavošanai var izraisīt gandrīz neizbēgamu negatīva sociālā labuma klinti,” lasāms rakstā.

“Mēs aplūkojām klimata pārmaiņas, ņemot vērā siltumnīcas efektu izraisošo gāzu emisijas elektroenerģijas ražošanā, kā arī vietējo gaisa piesārņotāju ietekmi, kad tās tiek pārvadātas pa vējam un vietējām kopienām,” paziņoja Goodkinds..

Darbā tika lēsts, ka 2018. gadā katrs USD 1 USD vērtība veselībai un klimatam Amerikas Savienotajās Valstīs radīja 49 USD lielu kaitējumu. Pētnieku dati rāda, ka 2018. gadā Bitcoin izveides izmaksas atbilda tā zaudējumu izmaksām. Šie zaudējumi ietver piesārņotājus, kas rodas fosilā kurināmā, piemēram, oglekļa dioksīda, smalko daļiņu, slāpekļa oksīdu un sēra dioksīda, sadedzināšanai enerģijai. Šo piesārņotāju ieelpošana ilgākā laika posmā ir saistīta ar paaugstinātu agrīnas nāves risku.

“Izmantojot lielu daudzumu elektroenerģijas, kas iegūta, sadedzinot fosilo kurināmo. Kriptovalūtu ieguve ir saistīta ar sliktāku gaisa kvalitāti un paaugstinātu CO2 emisiju, kas ietekmē kopienas un ģimenes visā valstī, arī šeit, Ņūmeksikā, ”- sacīja Džonss..

Pētnieki novērtēja elektroenerģijas patēriņu un no tā izrietošās oglekļa emisijas četrām no visvairāk raktuvju kriptonauda: Bitcoin, Ethereum, Litecoin un Monero. Četri kriptogrāfi no 2016. gada līdz 2018. gada vidum radīja no 3 līdz 15 miljoniem tonnu oglekļa dioksīda emisiju.

Dati par emisijām tika apkopoti par dažādiem piesārņotājiem, kas saistīti ar katru kilovatstundu, kas saražota Amerikas Savienotajās Valstīs un Ķīnā, kur atrodas lielākā daļa pasaules kriptonauda ieguves operāciju. Viņi secināja no vairākiem plašiem ASV datiem, lai aprēķinātu ietekmi uz veselību un klimatu – jeb “kriptodagus” – Ķīnā.

ieguves kriptogrāfija

zvans.io

Viņu aplēses par klimata kaitējumu ir balstītas uz oglekļa dioksīda emisijām, kas rodas elektroenerģijas ražošanas rezultātā.

Ķīnā klimata pārmaiņas ir aptuveni 89% kriptodarījumu dēļ, bet pārējie 11% – cilvēku veselības ietekmes dēļ. Amerikas Savienotajās Valstīs gandrīz 60% kriptogrāfijas bojājumu ietekmē klimatu, bet 40% – veselību.

Tas ir tāpēc, ka elektroenerģijas ražošanas radītās emisijas Ķīnā ir lielākas nekā Amerikas Savienotajās Valstīs. Kriptovalūtu ieguve Ķīnā lielā mērā ietekmē priekšlaicīgas mirstības rādītājus. Pēc pētnieku domām, katrs 50 000 Ķīnā iegūto Bitcoins rada 12 papildu nāves gadījumus no cieto daļiņu iedarbības.

A Jauns zinātnieks pētījumi rāda, ka Bitcoin ieguve rada oglekļa emisijas kā visa Igaunijas valsts, un Ķīnas kalnračiem ir 47%. Kembridžas Bitcoin elektrības patēriņa indekss (CBECI) šogad uzzināja, ka Bitcoin enerģijas patēriņš pārsniedza Šveices patēriņu.

Kalnrūpniecības aparatūrai ir nepieciešamas arī atdzist sistēmas, lai novērstu pārkaršanu, aprēķinot šādus sarežģītus algoritmus. Tas patērē papildu enerģiju, kas netika iekļauta šajā pētījumā, kas nozīmē, ka tiek radīts vēl vairāk enerģijas un tādējādi vairāk zaudējumu.

Kriptovalūtas ieguve un oglekļa emisija

oglekļa emisija

http://theconversation.com/

Pētījums atklāja, ka 2018. gadā visa tīkla elektrības patēriņš bija 31,3 teravatstundas, kas radīja 17,3 megatonus oglekļa dioksīda.

Ķīna ir lielākā ogļu enerģijas ražotāja un patērētāja pasaulē, kurai ir raktuves Sjiņdzjanas un Iekšējās Mongolijas reģionos. Ogļu enerģijas avotiem ir par 30% lētāka enerģija nekā tiem izmantojot atjaunojamo enerģiju. Salīdzinot mīnētos kriptosus ar atjaunojamiem enerģijas avotiem Kanādā, tai pašai mīnētajai kriptogrāfijai Ķīnā būtu četrkāršs CO2 izmešu daudzums.

A CoinShares pētījumi ziņojumā aprēķināts, ka 77,6% no kriptogrāfijas ieguves darbībām izmanto no atjaunojamiem resursiem iegūtu elektroenerģiju, bet pārējie 22,4% paļaujas uz fosilo un kodolenerģijas ražotājiem.

Daudzas plašas kriptovalūtas ieguves iekārtas atrodas tādos reģionos kā Klusā okeāna ziemeļrietumi, Ņujorkas štats, Skandināvijas ziemeļi, Islande un Gruzija, kur galvenokārt tiek izmantoti atjaunojamie enerģijas avoti.

Secinājums

Kā mēs varam pamanīt, atjaunojamās enerģijas ražošanas modeļiem ir mazāka ietekme uz vidi. Mēs varam tikai cerēt, ka kalnrači un kalnrūpniecības centīsies pāriet uz vairāk atjaunojamās enerģijas izmantošanu nekā tās, kuru pamatā ir fosilais kurināmais, lai mazinātu oglekļa emisiju negatīvo ietekmi. Turklāt, ja kriptogrāfija mainīsies no PoW protokola uz PoS, kas ir mazāk atmiņas ietilpīgs nekā pirmais, tas varētu krasi samazināt enerģijas patēriņu.

Piedāvātais attēls: sharespro.ru

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me