Kāpēc Billfodl satur tikai 4 burtus no katra vārda

Ievads

Jūs tikko esat saņēmis savu Billfodl pa pastu, un, to uzstādot, jūs saprotat, ka katrā slotā ir tikai 4 burti. “AK NĒ!” tu domā. “Šis Billfodls ir salauzts! Tajā nav visas manas sēklas frāzes?

Neuztraucieties. Jūsu Billfodl nav nekas nepareizs.

Ir ļoti labs iemesls, kāpēc Billfodl satur tikai 4 burtus no katra vārda, un tālāk mēs paskaidrosim, kāpēc.

BIP39 vārdu saraksts

Billfodl ir nerūsējošā tērauda ierīce, kas paredzēta jūsu atkopšanas frāzes glabāšanai.

Atkopšanas frāzi veido 12, 18, 0r 24 vārdi no BIP39 vārdu saraksta. Šajā vārdu sarakstā ir 2048 vārdi.

Piemēram, turēt atslēgu aparatūras seifā tiek izmantoti tikai 12 vārdi. Virsgrāmatas maka sērijā tiek izmantots 24. Daži programmatūras maki sēž pa vidu ar 18 dublējuma vārdiem.

Jūs, iespējams, pamanījāt, ka daži no šiem vārdiem ir līdz astoņām rakstzīmēm. Kāpēc tad Billfodl ļauj jums dublēt tikai četrus burtus?

Jo jums ir nepieciešami tikai pirmie četri burti. Apskatot BIP39 vārdu sarakstu, to būs vieglāk saprast.

Apskatīsim vārdus # 2016: uzvarētājs un # 2017: ziema. Viņiem ir vieni un tie paši pirmie trīs burti “uzvarēt”. Bet ceturtā vēstule ir atšķirīga.

Tagad mēģiniet salīdzināt citus divus vārdus sarakstā. Jūs atradīsit, ka nav divu vārdu ar vienādiem pirmajiem četriem burtiem. Visi vārdi ir unikāli pirmajos četros burtos.

Daudzas reizes jūs atklāsiet, ka burti ir unikāli pirmajos trīs burtos. Daži vārdi, piemēram, # 1889: neglīts, ir unikāli tikai vienā burtā.

Kas notiks, ja jums būs jāatgūst kriptogrāfijas maks?

Izveidojot jaunu maku, izvēlēsieties atkopšanas opciju – visvairāk maki ir šī funkcija.

Tas lūgs ievadīt atkopšanas frāzi.

Ievadot pirmo vārdu burtu pa burtam, jūs atklāsiet, ka seifs sāks automātiski aizpildīt pārējo vārdu jums. Piemēram, ja jūsu pirmais vārds ir “tips”, ievadiet “t” un “y”. Šajā brīdī seifs, visticamāk, parādīs “tipu” un “tipisku” un ļaus izvēlēties vienu.

Jums nebūs jāturpina izvēlēties burti. Seifs cenšas jums atvieglot atveseļošanos.

Atkal ņemsim par piemēru “neglīts”. Tiklīdz ievadīsit burtu “u”, tas, iespējams, piespiedīs jūs izvēlēties “neglīts”, jo BIP39 sarakstā tas ir vienīgais vārds, kas sākas ar “u”.

Šīs BIP39 funkcijas dēļ nav nepieciešams dublēt vairāk nekā četrus pirmos burtus.

Kāpēc ne dublēt atlikušās vēstules?

Ir četri iemesli, kāpēc mēs neatbalstām atlikušos vārdus.

Izmaksas

Dublējot vairāk burtu nekā nepieciešams, mums jānodrošina vairāk elementu. Mums vajadzētu arī padarīt Billfodl lielāku.

Lai to izdarītu, būtu nepieciešams vairāk darbaspēka un vairāk izejvielu. Palielinātie materiāli padarītu to smagāku un dārgāk nosūtītu. Nepievienojot nevajadzīgu darbaspēku un svaru, mēs ietaupām naudu.

Stabilitāte

Tādas mazas konstrukcijas kā Billfodl mēdz labāk turēties ekstremālos elementos, piemēram, karstumā. Mēs vēlamies, lai Billfodl aizsargātu jūsu atkopšanas frāzi pēc iespējas vairākos no šiem nosacījumiem. Jo mazāku mēs varam padarīt to labāku.

Iestatīšanas vienkāršība

Vairāk flīžu nozīmē ilgāku iestatīšanas procesu. Patiesība ir tāda, ka rezerves kopijas iestatīšana nav jautra. Tas ir garlaicīgs, neatkarīgi no tā, kā jūs to sagriežat. Mēs vēlētos, lai jūs neveltītu tam vairāk laika, nekā nepieciešams. It īpaši, ja tam nav lielāka labuma.

Reproducējamība

Pastāv neliela iespēja, ka dublējumkopijai ir sliktāka dublēšana, nekā nepieciešams. Mēs esam mēģinājuši izstrādāt Billfodl, lai slēdzene netiktu atvērta nejauši. Tomēr mēs to ne vienmēr varam paredzēt.

Piemēram, ja Billfodl atrodas mājas ugunsgrēkā un uz tā uzkritīs smags stars, slēdzene varētu saplīst. Kad dodaties to paņemt, pastāv iespēja, ka aizbīdnis atraisīsies, un flīzes izkritīs.

Ja tas notiks, jūs, iespējams, būsit spiesti savākt flīzes un mēģināt brutāli izmantot frāzi, izmantojot datoru. Šajā gadījumā signālā vēlaties pēc iespējas mazāk “trokšņa”.

Ja flīžu kaudzē ir papildu burti, tas tikai apgrūtinās šo procesu. Tas ir tāpēc, ka tas palielina dažādu iespējamo kombināciju skaitu.

Secinājums

Ja jums ir kādi citi jautājumi par to, kāpēc Billfodl jums ir nepieciešami tikai četri burti, vai vēlaties zināt ko citu, nosūtiet mums e-pastu uz [email protected]. Mēs labprāt palīdzētu!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me