Kas ir Stablecoins? Vai viņi risina kriptogrāfijas nepastāvību?

Ir zināms, ka kriptonauda ir pakļauta ārkārtīgai svārstībām, un tāpēc ir bijuši daudzi mēģinājumi mēģināt atrisināt šo problēmu. Kaut arī kriptonauda ir aizstājama, pārvedama, ērta, tirgojama un vērtīga, tai nav stabilas vērtības. Tāpēc daudzi veikali un firmas ir piesardzīgi, pieņemot maksājumus Bitcoin vai citos altkoīnos, jo cenu svārstības nav piemērotas ikdienas biznesam.

Daudzi ir uzskatījuši, ka stablecoīni ir kripto nepastāvības problēmas risinājums, bet, no otras puses, ir skeptiķi, kuri uzskata, ka tas noved pie tirgus manipulācijām.

Kopš tirgus sabrukuma janvārī stablecoins ir iekļuvuši sarakstā. Ievērojamākais stablecoin ir Tether, kas tirgus pozīcijas ziņā šobrīd ieņem 8. vietu, kura vērtība ir piesaistīta ASV dolāram.

Protams, tirgū ir parādījušās daudzas citas šāda veida digitālās monētas. Jautājums ir par to, vai stabilie dzērieni atrisinās tirgus cenu svārstības vai radīs vairāk problēmu.

Ko Stablecoins mērķis ir atrisināt?

Ar tādām kriptovalūtām kā Bitcoin un Ethereum pastāvīgi svārstās strauji, ne visi ir saviļņoti par mainīgajiem tirgus viļņiem. Šeit nonāk stablecoins.

Stablecoins ir digitālie aktīvi, kas tika izveidoti, lai saglabātu salīdzinoši nemainīgu vērtību, neraugoties uz tirgus izmaiņām. Šādas monētas bieži ir saistītas ar tādu valūtu kā ASV dolārs vai tiek nodrošinātas pret citiem reālās pasaules resursiem.

Tie ir vērtības krājums tāpat kā nauda, ​​kuru jūs glabātu bankas kontā, nevis nenoteikts ieguldījums. Atkarībā no to pamatnes veida ir dažādi stablecoīnu veidi.

Stablecoins veidi

Lai kriptonauda tiktu uzskatīta par stabilu monētu, tai ir jābūt pamatotai ar aktīvu (vai aktīviem), kas atspoguļo reālo vērtību. Kā tādas ir dažādas stablecoīnu kategorijas:

Fiat atbalstīts

Šīs monētas papildina rezerves, kas nozīmē, ka to vērtība ir saistīta ar rezervē glabātā aktīva vērtību. Piesaiste ir piesaistīta USD vērtībai, bet stablecoin var nodrošināt ar jebkura veida aktīviem vai valūtām, piemēram, EURS nodrošina eiro.

Kriptogrāfijas atbalsts

Daži stablecoīni kā nodrošinājumu izmanto kriptovalūtu, nevis fiat. Piemēram, Havven izmanto savu vietējo kriptonauda (HAV), lai dublētu savu stablecoin (Nomins).

Vairāki pamatnes

Stablecoin var nodrošināt ar vairākiem aktīviem. Piemēram, Globcoin un X8valūta ir piesaistīti vairākām fiat valūtām. TrueUSD ir arī USD piesaistīts marķieris, taču tas balstās uz vairākām bankas rezervēm, nevis uz vienu rezervi, piemēram, Tether. Ir arī tādas monētas kā Petro, kuras apgalvo, ka tām ir zelta, naftas, gāzes un dimantu rezerves.

Bez atbalsta

Dažas monētas, piemēram, Pamatprotokols (bijušais Basecoin) izmanto viedos līgumus un citus algoritmus, lai pielāgotu piedāvājumu, kā arī inflāciju un deflāciju.

Kādas priekšrocības viņi piedāvā?

Stablecoins varētu pozitīvi ietekmēt noteiktus kriptogrāfijas tirgus aspektus.

1. Mudina adoptēt: Monēta ar stabilu vērtību var mudināt cilvēkus izmantot kriptonauda ikdienas darījumos. Kriptovalūtas netiek plaši ieviestas komerciālai lietošanai galvenokārt tāpēc, ka klienti un tirgotāji nevar būt atkarīgi no cenām. Ja monēta parāda cenu stabilitāti, varbūt vairāk cilvēku būtu tendēti to izmantot.

2. Izmantot atkārtotos maksājumos: Stablecoins varētu nodrošināt ilgtermiņa līgumus un atkārtotus maksājumus, piemēram, nomāt īri vai aizdevumu. Lai arī Bitcoin pašlaik tiek izmantots tiešajiem maksājumiem, to nav iespējams izmantot ikmēneša vai gada maksājumiem.

3. Viegla likviditāte tirgotājiem: Stablecoins varētu mudināt investorus veikt ilgtermiņa ieguldījumus kriptogrāfijas tirgū. Tā kā fiat valūta parasti ir stabilāka, kriptogrāfijas investori izvēlas savus virtuālos aktīvus konvertēt skaidrā naudā ļoti svārstīgu periodu laikā, lai viņi varētu maksimāli palielināt savu peļņu. Bet kriptogrāfijas maiņa fiat valūtā ir ārkārtīgi regulēta, lēna un dārga. Piesaiste tika veidota kā stabils vērtības krājums, kuru var viegli atkārtoti ieguldīt kriptotirgū.

Kādus trūkumus viņi rada?

Stablecoins ir arī daži trūkumi:

1. Nav caurspīdīguma: Blockchain tehnoloģijas priekšrocība ir tā, ka visi darījumi ir atvērti un tiek glabāti publiski. No otras puses, fiat nodrošinātie stablecoins izmanto privātās rezerves, kuras nav viegli izpētīt. Piesiets turpina laist apgrozībā milzīgu daudzumu žetonu, liekot dažiem šaubīties, vai tās rezervēs tiešām ir pietiekami USD.

2. Nodrošinājuma vērtības zudums: Ar kriptogrāfijas nodrošināto monētu svārstīgums joprojām ir problēma. Ja stablekoīna atbalstam tiek izmantota noteikta kriptogrāfijas rezerve un tā vērtība samazinās, arī stablekoīns var zaudēt visu savu vērtību. Lai nepieļautu, ka šāds notikums notiek, rezervēm ir jābūt pašu kapitālam.

3. Tirgus manipulācijas: Tā kā daži stablecoīni ir paredzēti, lai atvieglotu tirdzniecības procesu, šo spēju var izmantot. Tether ir apsūdzēts par mazgāšanas tirdzniecību, kas palielina dažādu altkoīnu tirdzniecības apjomu, mainot tos pret Tether un atkal. Pēc tam biržās un tirgus analīzes vietnēs tiek parādīti nepareizi tirdzniecības dati, kas traucē tirdzniecību, krītot investoriem.

4. Nav pieprasījuma: Pat ja stablecoin ir rezerves pamats, tas varētu vienkārši kļūt nevērtīgs, kā tas notiek ar daudzām citām monētām. Pārāk daudz stablecoins parādās tirgū, tāpēc tos var ātri aizmirst un nevērtēt.

Noslēgumā

Pašlaik tiek izstrādāti daudzi stablecoīni, un ir skaidrs, ka vēl būs. Lai arī šīm monētām vienmēr būs vieta kriptogrāfijas tirgū, tās pašas neatrisinās nepastāvības jautājumu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me