Kas ir Bitcoin atvasinājumi?

Kriptovalūtas atvasinājums ir līgums, kuru var izpildīt par noteiktu daudzumu bitkoīna vai kāda cita kriptogrāfijas. Kad tirgotājs iegādājas bitcoin atvasinājumu, viņš faktiski nekontrolē bitcoīnu, ko pārstāv līgums. Drīzāk tirgotājs noslēdz līgumu ar biržas vai tirgus veidotāju, kas viņam dod iespēju pirkt vai pārdot līgumu par nominālvērtību (pirkšanas cena), izejot no tirdzniecības. Starpība starp nominālo cenu un tūlītējo (pašreizējo) cenu atspoguļo viņa vai viņas peļņu vai zaudējumus.

Kriptogrāfijas atvasinājumi ir ļoti piemēroti instrumenti piesaistīšanai. Tā kā atvasinājums fiziski neatspoguļo tā pamatā esošo aktīvu, līgumam var būt nepieciešama mazāka pirmā iemaksa vai starpība, lai kontrolētu lielāku pozīciju.

Piemēram, iedomāsimies, ka jūs atpazīstat strauju Bitcoin tendenci un nolemjat piesaistīt esošās līdzdalības, lai iegūtu lielāku peļņu, ja tirgus virzītos, kā paredzēts. Jūs pērkat trīs bitcoin pozīciju ar 33% rezervi, kas nozīmē, ka viens bitcoin ir jāpatur kā nodrošinājums.

Gadījumā, ja bitkoīns darbojas atbilstoši iecerētajam, jūsu peļņa tiks palielināta par 300%. Par katru dolāra cenas pieaugumu jūs saņemtu $ 3, nevis $ 1 peļņu no bitcoīna, kas tiek turēts kā nodrošinājums. No otras puses, ja vērtība samazināsies par 1 ASV dolāru, jūs faktiski zaudētu bitcoīnu 3 USD vērtībā no vienas bitcoin rezerves.

Pieņemsim, ka tirgus turpina samazināties tādā mērā, ka bitcoīns zaudēja 34% no tā vērtības. Tā kā jūs esat trīs reizes palielinājis savu līdzdalību, tas nozīmētu, ka tiks zaudēta visa viena bitcoin rezerves – zaudēta! Vispārīgi runājot, atvasināto instrumentu biržas nodrošinās “maržas pieprasījumu”, ja jūsu pozīcija varētu tikt likvidēta. Šis nodrošinājuma pieprasījums norāda pozīcijas uzturēšanai nepieciešamo summu un var svārstīties no 10 līdz 50% no sākotnējās nepieciešamās rezerves. Ja šis slieksnis tiks pārsniegts, valūtas maiņa likvidēs jūsu pozīciju un atgriezīs visu atlikumu jūsu kontā.

Apskatīsim dažādos atvasinājumu veidus, kas pašlaik ir pieejami Bitcoin tirgū.

Bitcoin nākotnes

Divi vispopulārākie atvasināto finanšu instrumentu veidi ir nākotnes līgumi un iespējas līgumi, taču kriptonauda tirgū patiešām ir pieauguši tikai nākotnes līgumi. Nākotnes līgums ir vienošanās par bāzes aktīva piegādi nākotnē par nominālo cenu. Tirgot bitkoina nākotnes darījumus, tas tiek norēķināts vai nu dolāros, vai pašā bitcoin, atkarībā no maiņas.  

Kriptos

Maksas

  • Veidotājs: -025%; Taker: .075%

Valūtas

  • Tikai kriptogrāfija

Depozīts

  • Tikai kriptogrāfija

Kripto fjūčeru līgums parasti tiks tirgots virs vai zem spot cenas atkarībā no tā, vai tas ir buļļu vai lāču tirgus; tomēr tas gandrīz vienmēr virzīsies kopā ar spot tirgu, sekojot tam, kad tas iet uz augšu un uz leju. Tuvojoties norēķinu datumam, nākotnes cena, protams, pievilks arvien tuvāk vietai, līdz norēķinu laikā līgums tiks likvidēts par pašreizējo tūlītējo cenu. Šīs cenas pamatā būs caurspīdīgs indekss, kas parasti sastāv no dažādu bitcoin apmaiņu maisījuma. Galīgā cena arī parasti būs vidējā cena no dažiem dažādiem laika periodiem, lai mazinātu tirgus manipulācijas.

Kad norēķins, tirdzniecības rentablā puse tiks kompensēta ar zaudējošo tirdzniecības pusi. Kaut arī nākotnes līgumi ir lielisks rīks kriptogrāfijas turēšanas riska ierobežošanai – uzziniet vairāk par to šeit – spot atvasinājumi galvenokārt ir spekulācijas ar lielu sviru. Lasiet vairāk par labākajām bitcoin nākotnes platformām.

Bitcoin opcijas

Tā kā nākotnes līgumi prasa īpašniekam noteiktā nākotnes datumā nopirkt noteiktu daudzumu bitcoin, opciju līgumi piedāvā tiesības, bet ne pienākumu, izmantot turēto līgumu. Opciju līgumi tirgo ar cenu, kas pazīstama kā prēmija, vai summu, par kādu noteiktu opciju var pirkt vai pārdot. Šī piemaksa dod īpašniekam tiesības izmantot iespēju. Gadījumā, ja bitcoīna iespēja ir naudā – vai zemāka par pašreizējo bitcoīna cenu -, prēmija būtu lielāka. Gadījumā, ja opcija ir krietni no naudas – vai augstāka nekā bitkoina spot cena – prēmija būtu mazāka.

Opciju apmaiņa parasti piedāvā iespējas par pakāpeniskām streika cenām – piemēram, Bitcoin opcijas var piedāvāt par aptuveni USD 500 – USD 7500, USD 8000, USD 8500 utt. Tirgotāji saņem starpību starp sākotnējo cenu un tirgus cenu, beidzoties derīguma termiņam, vai ja viņu opcija ir ārpus naudas, viņi saņem nulli un zaudē tikai prēmiju. Lasiet vairāk par labāko bitcoin opciju platformu.

Spot atvasinājumi

Veselīgu spot atvasinājumu ir grūtāk izstrādāt, jo bez norēķinu datuma cenu ir grūti piesaistīt tirgus realitātei. Viena no alternatīvām ir spot spot izmantošana no standarta biržām, piemēram, bitfinex, kas piedāvā 3: 1 kredītplecu, taču šīs pozīcijas kontrolē tirgū esošo bitcoīnu, ko aizdevēji nodrošina apmaiņā pret procentu maksājumiem. Lai gan ļoti labs rīks, piedāvātā sviras nauda ir ierobežota, un procentu likmes var kļūt augstas.

Bitcoin atvasinātie līgumi par atšķirībām (CFD) ir populāra metode, ja tā ir kļūdaina, lai piedāvātu ļoti piesaistītas spot pozīcijas. Parasti CFD piedāvā operatori, kas darbojas kā tirgus veidotāji, kas ir jūsu tirdzniecības partneris. Viņi ne tikai darbojas kā tirdzniecības darījumu partneris, bet arī nosaka likmes un parasti nav pārredzami par to, kurš indekss tiek izmantots, ja tāds ir. Tas padarīs neuzticamāko mūsu vidū mazliet skeptisku.

Lielākas bitcoin nākotnes biržas, piemēram, Bitmex, ir izstrādājušas jaunāku, pārredzamāku spot atvasinājumu tirdzniecības metodi. Tirgotāji vietnē Bitmex var tirgot tūlītējo tirgu savā starpā ar ļoti augstiem aizņemtajiem līdzekļiem, tāpat kā ar standarta nākotnes līgumiem. Ik pēc astoņām stundām viena tirdzniecības puse maksās finansēšanas likmi otrai, kas ir iestatīta, lai cenu atkal saspringtu saskaņā ar pamatā esošo spot indeksu. Piemēram, ja bitmex spot cena tirgotos krietni virs tirgus, ilgajiem būtu jāmaksā šortiem noteikta procentuālā daļa no finansējuma pozīcijas. Tas ļauj standarta apmaiņas modeli, peer to peer, novēršot interešu konfliktu, kas var rasties attiecībās starp tirgotāju un tirgus veidotāju CFD tirgos.

Izmantojiet mūsu atvasinājumu salīdzināšanas rīku, lai iegūtu vairāk informācijas par dažādām pieejamajām platformām.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me