Kā uzlabot Trezor privātumu

Trezor privātuma uzlabošana, izmantojot Tor, VPN, Wasabi, Electrum un Full Nodes

Trezor tīmekļa maks ir viens no vienkāršākajiem veidiem, kā pārvaldīt jūsu kontu bitkoini. Tā ir vienkārša uz priekšu vērojama pieredze un klikšķis, kas viegli paveic darbu. Ja esat iesācējs, tad tā ir lieliska iespēja sākt savu Bitcoin finanšu suverenitātes ceļojumu.

Trezor.io ekrānuzņēmums Trezor.io‘s – mājas lapa

Bet, kad esat pieredzējušāks lietotājs, jums arī jāapsver privātums kā drošības kritērijs. Visbiežāk lietotājdraudzīgums ir saistīts ar kompromisiem. Gadījumā, ja Trezors, izmantojot aparatūras maku, izmantojot wallet.trezor.io nosūta dažus datus ražotājam. Abi iesaistītie uzbrukuma vektori ir: 

1. Jūsu IP adrese; 

2. Jūsu paplašinātā publiskā atslēga (xpub).

IP adrese atklāj jūsu atrašanās vietu (valsti un ISP). No otras puses, xpub glabā visus Bitcoin adreses jūs ģenerējat. Tā ir paplašināta publiskā atslēga, kas visiem mezgliem nodrošina piekļuvi datiem par to, cik monētu jūs glabājat makā. 

Finanšu un naudas darījumu tehnoloģiju koncepcija

Ja palaižat un izmantojat savu pilnu apstiprināšanas mezglu, xpub glabājat savā ierīcē. Bet, ja izveidojat savienojumu ar Trezor maks, jūs izmantojat viņu mezglus.

Un, lai arī šie dati var būt nevērtīgi Trezors, hakeri atradīs tajā lielu vērtību. Slikti aktieri, kas zog informāciju, noteikti mēģinās saistīt IP adreses ar fondiem. 

SALĪDZINĀJUMS

Virsgrāmata Nano X

Virsgrāmata Nano X

 • EKRĀNS:
 • IZLAIDI: 2019. gads
 • CENA: 119 USD
 • BLUETOOTH:

PĒRC TAGAD LASIET PĀRSKATU Virsgrāmata Nano S

Virsgrāmata Nano S

 • EKRĀNS:
 • IZLAIDI: 2016. gads
 • CENA: 59 USD

PĒRC TAGAD LASIET PĀRSKATU Trezor modelis T.

Trezor modelis T.

 • EKRĀNS:
 • IZLAIDI: 2018. gads
 • CENA: 159 USD
 • PIESLĒGŠANAS EKRĀNS:

PĒRC TAGAD LASIET PĀRSKATU Trezor One

Trezor One

 • EKRĀNS:
 • IZLAIDI: 2013. gads
 • CENA: 59 USD

PĒRC TAGAD LASIET PĀRSKATU

Slēpiet savu IP adresi un saglabājiet publisko atslēgu savā datorā 

Ja vien jūs izmantojiet VPN un / vai Tor, jūs atklājat savu IP adresi un atrašanās vietu katrai apmeklētajai vietnei. Ja hakeris atrod jūsu interneta pakalpojumu sniedzēju, esiet piesardzīgs pret sociālās inženierijas uzbrukumiem. 

Tehnoloģiju drošības sistēmas koncepcija ar vairogu un atslēgas caurumu

Kā viņi var uzzināt, kur jūs dzīvojat? Viņi var piezvanīt jūsu ISP, lai lūgtu uzturēšanas pakalpojumus jūsu mājā. Un, ja tālruņa operators ir jauks, hakeris arī pieprasīs adreses apstiprinājumu. 

Tagad parunāsim par to, kāpēc svarīga ir publiskās atslēgas drošība. Hakeris, kurš piekļūst Trezor’s xpubs, varēs noteikt, kuri maki veikalā visvairāk BTC. Jūs domājat, ka tas nav svarīgi, jo viņiem joprojām nav privātās atslēgas, lai iztērētu jūsu monētas. Lai gan tā ir taisnība, ir arī citi veidi, kā nozagt savus bitkoīnus. 

Pēc IP adreses saistīšanas ar maki, ir pienācis laiks noteikt uzbrukuma izmaksas. Noziedznieki sev jautās: “Cik maksā monētas izspiešana no šīs personas?” Ja jums pieder lielas summas, viņi var atļauties uzņemties lielāku risku. Un, ja tiesībaizsardzība jūsu reģionā ir briesmīga, jūs esat vairāk pakļauts. Jāņem vērā daudzi faktori.

Zelta bitkoini nokrīt melnā fonā

Tomēr, ja jums pieder mazas summas, iespējams, ka uzbrukuma izmaksas pārsniedz ieguvumus. Tas nozīmē, ka jūs daudz retāk nodarbojaties ar noziedzniekiem, kuri mēģina nozagt jūsu bitkoīnus. Tātad tas ir papildu iemesls, lai vienā makā nebūtu pārāk daudz bitkoīnu.

Ja jūs dzīvojat pārāk tālu, hakeri var pārdot datus arī tumšos tirgos. Ir daudz noziedznieku, kuri zina fiziskas zādzības. Un, ja visi stimuli sakrīt, viņi var mēģināt Uzgriežņu atslēga USD 5 apmērā.

Uzgriežņu atslēga USD 5 apmērā

Bet tad atkal, kas notiks, ja jums nebūs jāatklāj šī informācija ar Trezor? Un ko tad, ja jūs to nedalīsit nevienā uzņēmumā un pats to pārvaldīsit? 

Šeit pie Privātuma profesionāļiem mēs priecājamies mācīt, kā samazināt koplietojamo datu daudzumu. Privātums ir labas drošības māte, un, ja jums pieder bitcoīni, jums vienmēr vajadzētu būt piesardzīgiem.

Šajā rakstā ir iekļauti 3 labākie veidi, kā uzlabot jūsu privātumu, lietojot Trezor aparatūras makus.

1. Palaidiet Trezor ar Tor

The Tor pārlūks ir labākais bezmaksas privātuma rīks. Tas ir atvērtā koda projekts, kuru izmantojat, lai paslēptu savu IP adresi.

Torproject.org ekrānuzņēmums Tor‘s – mājas lapa

Izmantojot Tor, jūs pārtraucat jebkādas asociācijas starp savu atrašanās vietu un savu Trezor xpub. Kas uzlauzīs Trezor datu bāzi, tas redzēs tikai IP adrese Tor releja mezgla. Un, ja šim Tor releja mezglam šifrēšana tiek salauzta, ir vēl viens, kas to pārklāj. Tas nozīmē, ka jūs esat ļoti aizsargāts pret doksēšanu. 

Trezor tiešsaistes maks ir saderīgs ar pārlūkiem Chrome, Firefox un Brave. Tā kā Tor izmanto Firefox kodu, tie pēc dizaina un arhitektūras ir ļoti līdzīgi. Lai uzlabotu jūsu privātumu, paši Trezor ir izveidojuši veidu izmantot viņu maku caur Tor.

Šajā nākamajā sadaļā ir izskaidrots Tor konfigurēšanas process darbam ar jūsu Trezor aparatūras maku. Paturiet prātā, ka katras operētājsistēmas pieredze ir vienāda. Tāpēc nav svarīgi, vai izmantojat operētājsistēmu Windows, Linux vai Mac. Tor ir vienāds visā tāfelē.

Pēc Tor instalēšanas atveriet jaunu logu un adreses joslā ierakstiet “about: config”. Brīdinājums ar tekstu “Rīkojieties piesardzīgi!” ekrānā parādās paskaidrojums, ka izmaiņu veikšana var apdraudēt anonimitāti. Bet mūsu mērķis ir panākt, lai Tor pārlūks sazinātos tikai ar Trezor Bridge. Un šim nolūkam mēs pievienojam tikai vienu izņēmumu. 

Trezor Tor par konfigurācijas brīdinājumu

Tātad noklikšķiniet uz “Es uzņemos risku!” un parādīsies preferenču saraksts. Šie ir iestatījumi, kas saglabā jūsu pārlūkošanu privātu un drošu. Tātad meklēšanas joslā ierakstiet “network.proxy.no_proxies_on”. Kad parādās pieprasītā vērtība, veiciet dubultklikšķi uz tās un iestatiet tās jauno vērtību 127.0.0.1:21325. 

Trezor Tor config pievienot izņēmumu

Pēc šīs adreses ievadīšanas noklikšķiniet uz Labi, un viss ir kārtībā. Restartējiet Tor, ģenerējiet jaunu ķēdi un pēc tam apmeklējiet wallet.trezor.io. Jūs redzēsiet, ka jūsu Trezor aparatūras maks tagad darbojas ar Tor. 

Trezors tagad strādā ar Tor

Tagad jūsu privātums un vienotība ieguva stimulu. Tāpēc, kamēr piekļūstat tīmekļa seifam, izmantojot Tor pārlūku, nav iespējams saistīt savu publisko atslēgu ar savu reālo IP adresi.

2. Palaidiet Trezor uz Electrum maku

Electrum ir viens no populārākajiem un funkcijām bagātākajiem Bitcoin maki. Tā ir labākā izvēle cilvēkiem, kuri veic multisig iestatījumus. Kas attiecas uz aparatūras maciņiem, tas ir lieliski.

Ekrānuzņēmums no electrum.org Electrum.org‘s – mājas lapa

Izmantojot Electrum, jūsu Trezor pārvaldība ir intuitīva pieredze ar klikšķi un klikšķi. Un, ja jūs to izmantojat, lai izveidotu jaunu seifu, jūsu xpub tiek saglabāts un šifrēts jūsu cietajā diskā. Tādā veidā Trezor nebūs piekļuves jūsu publiskajai atslēgai.

Electrum izveido savienojumu ar nejaušiem pilniem mezgliem no visa Bitcoin tīkla. Tas nozīmē, ka katrā sesijā ir neparedzamības elements. Ļoti maz ticams, ka divreiz koplietojat savu IP adresi un xpub darbību ar vienu un to pašu mezglu. IP adresei varat izmantot a VPN pakalpojums vai pat virziet Electrum caur Toru.

Electrum tīkla iestatījumi

Lai aktivizētu Tor maršrutēšanu, loga apakšējā labajā stūrī noklikšķiniet uz pogas “Tīkls”. Pēc tam dodieties uz cilni “Proxy” un atzīmējiet izvēles rūtiņu “Use Tor proxy at port 9150”. Saglabājiet iestatījumus un restartējiet Electrum maku. Tagad jums vajadzētu izmantot pakalpojumu ar lielāku privātumu, pateicoties tā vietējai Tor maršrutēšanai. 

Aktivizējiet Tor maršrutēšanu Electrum makā

Tagad, kad esat maksimāli izmantojis savu privātumu, ir pienācis laiks ar Trezor iestatīt jaunu maku. Jā, jūs varat arī importēt esošu. Bet, ja iepriekš esat koplietojis savu xpub, labāk veiciet jaunu iestatīšanu. Atcerieties: šīs rokasgrāmatas mērķis ir nodrošināt jums visaugstāko privātumu.

Pēc nosaukuma izvēles noklikšķiniet uz “Next”. Šis nākamais ekrāns ir vissvarīgākais, izvēloties izveidojamā maka veidu. Mūsu gadījumā mēs izvēlēsimies standarta maku. Bet, ja vēlaties izveidot multisig vai importēt privātās atslēgas, jums ir arī īpašas iespējas.

Electrum Trezor iestatīšana

Tā kā šim procesam izmantojam Trezor, izvēlēsimies “Izmantot aparatūras ierīci”. Pirms turpināt, noteikti pievienojiet Trezor datoram. Ja esat iestatījis PIN, pirms turpināšanas tas būs jāievada. Jaunie trezori ir jāidentificē kā “nenosaukts trezors”. 

Electrum Trezor iestatīšana Electrum Trezor iestatīšana

Nākamais inicializācijas solis ietver vēl vienu svarīgu izvēli. Tā kā mēs veidojam jaunu maku ar Electrum, jūs izvēlēsities “Ļaut ierīcei nejauši ģenerēt pilnīgi jaunu sēkliņu”.. 

Electrum Trezor iestatīšana

Šis nākamais logs piedāvā visas interesantas iestatīšanas iespējas. Izmantojot Trezor Model T, jūs varēsiet veikt vienu sēklu 39. BIP iestatīšana, Shamir dublējums (20 vārdi uz akciju) vai pat Super Shamir (33 vārdi uz akciju). Trezor One jums ir tikai viena sēklu iestatīšana ar 12, 18 vai 24 vārdiem.

Electrum Trezor iestatīšana

Vienkāršības labad vairāk nekā pietiek ar vienu sēklu maku ar 24 sēklas vārdiem. Bet, ja jums ir nepieciešams kaut kas sarežģītāks, apsveriet Shamir dublējums. Šī ir arī tā daļa, kur jūs varat nosaukt savu aparatūras maku. Vēlreiz tas tiek darīts tikai marķēšanas nolūkos, un tas neietekmē drošību. 

Pēc noklikšķināšanas uz Tālāk būs jāizvēlas, vai vēlaties izmantot ieejas frāzi. No drošības viedokļa ieteicams izmantot šo ieejas frāzi. Tas padarīs jūsu ierīci pieejamu bez šīs paroles. Turklāt šo vārdu vienmēr ir labāk ievadīt ierīcē, nevis rakstīt datorā. Jūsu datorā, iespējams, ir atslēgu reģistrētāji, taču Trezor ir drošāks.

Electrum Trezor iestatīšana Trezor iestatīšanas solis

Varat arī iespējot režīmu bez sēklām, taču tas ir daudz mazāk drošs un paļaujas uz digitālajām dublējumkopijām. Tāpēc labāk ir paķert pildspalvu un papīra lapu, lai pierakstītu savus vārdus. Un, ja šis maks jums ir svarīgs, jums vajadzētu arī iegūt Billfodl lai to nostiprinātu ar tēraudu.

Billfodl ir lielisks Trezor Model T pavadonis Pērciet Billfodl

Aparatūras seifa ekrānā vispirms būs jāpiekrīt Pakalpojuma noteikumi. Šis juridiskais dokuments drīzāk ir atruna, kas padara jūs atbildīgu naudas zaudēšanas gadījumā. 

Trezor iestatīšana Piekrītu TOS

Tad, ja savai ierīcei esat iestatījis PIN, jums tas būs jāievada. Nākamais ekrāns sveicina jūs ar ziņojumu “Jauns maks ir veiksmīgi izveidots!”. Bet, lai saglabātu 24 vārdus, jums būs jānospiež poga “Dublēt augšup”. Un pirms jūs sākat rakstīt vārdus, Trezors brīdina jūs par digitālu kopiju izgatavošanu. Labāk visu turēt bezsaistē.

Trezor iestatīšanas solis

Tad jums būs jāpieraksta 24 vārdi, kas tiek parādīti ekrānā. Lai pārliecinātos, ka nepieļaujat kļūdas, Trezor liks jums pārbaudīt 3 nejaušus vārdus. Pēc tam jūs sveiks ziņojums “Jūs esat pabeidzis savas atveseļošanās sēklas pārbaudi”. 

Trezor iestatīšanas solis Trezor iestatīšanas solis Trezor iestatīšanas solis

Apsveicam, jūs esat iestatījis savu Trezor aparatūras maku ar Electrum! Tagad jūs atgriezīsities datora ekrānā un veiksit pēdējās precīzās noregulēšanas. Jūsu makā būs jāizvēlas adrešu veids. Jūs nevarat noiet greizi ar p2sh-segwit, bet jūs varat arī noķert vietējo segwit. Mantotās adreses ir konservatīva izvēle, taču, izvēloties tās, jums būs jāmaksā lielāka darījumu maksa. Lai izmantotu zibens tīklu, ir nepieciešams arī SegWit, tāpēc labāk to atbalstīt vienā no diviem veidiem.

Electrum Trezor iestatīšana

Visbeidzot, jūs varat izvēlēties šifrēt maku. Tas nozīmē, ka cietajā diskā tiek saglabāts īpašs fails, un labāk to ievietot aukstā noliktava. Pietiks ar ārēju zibatmiņas disku vai SD karti, ja atlaišanai jūs veicat vismaz 2 no tiem. Šifrēšanas iespējošana nozīmē arī to, ka jūs nevarēsiet izmantot maku Electrum, vispirms nepieslēdzot Trezor.

Electrum Trezor iestatīšana

Turpmāk jums vajadzētu būt īpaši piesardzīgiem attiecībā uz savu privātumu. Pēc visu šo darbību veikšanas būtu žēl visu kompromitēt, izveidojot savienojumu ar centralizētiem serveriem. Tāpēc jums nevajadzētu izmantot aparatūras maku kopā ar Trezor tiešsaistes maku. 

Electrum Trezor iestatīšana

Ja jāinstalē programmaparatūras atjauninājumi, noslaukiet ierīci un izveidojiet jaunu seifu, lai izveidotu savienojumu ar Trezor. Jums vajadzētu apgūt žonglēšanas mākslu ar saviem makiem un tos atgūt.

Turklāt vienmēr ir ieteicams pārbaudīt iestatījumus, izmantojot atkopšanu. Bet pārliecinieties, vai esat ierakstījis savus 24 vārdus savā Trezor, nevis datora tastatūrā. Tas pasargā jūs no ļaunprātīgas programmatūras un visu veidu infekcijām.

SALĪDZINĀJUMS

Virsgrāmata Nano X

Virsgrāmata Nano X

 • EKRĀNS:
 • IZLAIDI: 2019. gads
 • CENA: 119 USD
 • BLUETOOTH:

PĒRC TAGAD LASIET PĀRSKATU Virsgrāmata Nano S

Virsgrāmata Nano S

 • EKRĀNS:
 • IZLAIDI: 2016. gads
 • CENA: 59 USD

PĒRC TAGAD LASIET PĀRSKATU Trezor modelis T.

Trezor modelis T.

 • EKRĀNS:
 • IZLAIDI: 2018. gads
 • CENA: 159 USD
 • PIESLĒGŠANAS EKRĀNS:

PĒRC TAGAD LASIET PĀRSKATU Trezor One

Trezor One

 • EKRĀNS:
 • IZLAIDI: 2013. gads
 • CENA: 59 USD

PĒRC TAGAD LASIET PĀRSKATU

3. Palaidiet Trezor uz Wasabi Wallet 

Wasabi ir vēl viens populārs darbvirsmas maks, kas ir saderīgs ar Trezors. Tas nav tik aprīkots kā Electrum, un tam nav atbalsta Shamir dublējumkopijas. Pēc noklusējuma tas var izveidot tikai pamata vārdu 12 frāzes. 

Washabiwallet.io ekrānuzņēmums Wasabiwallet.io‘s – mājas lapa’

Tomēr tas ir lieliski piemērots iesācējiem, kuri pēc noklusējuma vēlas privātumu. Wasabi ir Tor integrācija, lejupielādē bloku filtrus, lai samazinātu paļaušanos uz trešo pušu mezgliem, kā arī izveido savienojumu ar savu pilnu mezglu. Ja tajā pašā datorā fonā darbojas pilns mezgls, Wasabi izveidos savienojumu ar to. Tas nozīmē, ka jūsu IP adrese un UTXO tiek saglabāta tikai jūsu mezglā, kas ir ideāli piemērots privātumam.

Bet tagad parunāsim par to, ko Wasabi var darīt, lai maksimāli palielinātu jūsu Trezor privātumu. Atverot seifu, kreisajā pusē izvēlieties izvēlni “Aparatūras maks”. Pievienojiet Trezor un pamanīsit, ka tas tiek atklāts. Ja tā nav, noklikšķiniet uz “Meklēt aparatūras makus”, lai atsvaidzinātu meklēšanu. 

Vasabi maks Trezor

Kad esat izvēlējies ierīci, apakšējā labajā stūrī noklikšķiniet uz pogas “Iestatīt seifu”. No šī brīža visa darbība tiek pārvietota uz jūsu Trezor aparatūras seifa ekrānu. Jums būs jāievada PIN (ja to iestatījāt), jāpiekrīt pakalpojumu sniegšanas noteikumiem un jādublē 12 vārdi. Darbības ir identiskas tām, kuras esat veicis Electrum maka iestatījumos.

Kad esat pabeidzis, vēlreiz noklikšķiniet uz “Meklēt aparatūras makus”, atlasiet Trezor un ielādējiet to. Pēc dažām sekundēm jūs redzēsiet ekrānu, kurā ir 3 cilnes: sūtīt, saņemt un vēsture. Apsveicam, jūs esat uzstādījis savu Trezor aparatūras maku Wasabi! Tas palīdzēs jums saglabāt augstāku privātuma pakāpi.

Vasabi maks Trezor

Vienkāršības labad jūs varat arī atjaunot savu Electrum seifa iestatījumu. Tas nozīmē, ka jūs izmantojat Electrum, lai ģenerētu savu privāto atslēgu un pēc tam pārslēgtos uz Wasabi ikdienas lietošanai. Galvenā priekšrocība ir tā, ka Wasabi pēc noklusējuma vada Tor un izveido savienojumu ar pilnu jūsu mezglu. Lielākais trūkums ir tas, ka jūs sarežģāt iestatīšanu. Turklāt Wasabi nevarēsit atgūt Shamir dublējumkopijas.

Šo trūkumu var novērst, palaižot savu Trezor klienta instanci. Bet tas prasa komandrindas meistarību un pamata izpratni par Python. Tas atbloķē visas papildu funkcijas, taču tas vispār nav draudzīgs ar iesācējiem. Tātad, ja jūs gatavojaties eksperimentēt ar to, izmantojiet šo rokasgrāmatu un ģenerēt maku, kurā nav monētu.

Tāpat ieteicams izmantot šo apmācību un eksperimentēt ar tukšiem maciņiem. Kad esat sapratis, kas notiek, un apgūstat saskarnes, esat gatavs pārvietot arī monētas. Bet līdz tam izmantojiet šo apmācību kā mācību pieredzi. Autors un Privātuma profesionāļi nav atbildīgi par līdzekļu zaudēšanu. Tāpēc spēlējiet droši un ziniet, kāpēc izmantojat katru rīku.

FAQ

Kas ir IP adrese?

IP adrese nozīmē ‘interneta protokola adrese’, un tā tiek rakstīta kā ciparu virkne, atdalīta ar punktiem.

Kas ir publiskā atslēga?

Publisko atslēgu veido liela skaitliskā vērtība, ko izmanto datu šifrēšanai. Programmatūras programmas var ģenerēt publiskās atslēgas.

Vai es nevaru glabāt savas monētas tikai savā biržā?

Jūs varat, bet tas nav ieteicams. Monētu glabāšana biržā var izraisīt monētu nozaudēšanu. Vienkārši redziet, kas notika ar Mt. Gox. Labāk turiet monētas uz maka, kas jums pieder (tas nozīmē, ka tikai jums ir privātā atslēga), un pēc tam dublējiet to, izmantojot Billfodl.

Kā mani aizsargā VPN ?

Kad izveidojat savienojumu ar VPN (virtuālo privāto tīklu), jūs ievietojat papildu serveri starp sevi un vietni, uz kuru vēlaties doties. Šis serveris maina jūsu IP adresi un šifrē pārlūkošanas darbības.

Vai var izsekot Bitcoin darījumus ?

Ja vien kāds nesaista jūsu identitāti ar jūsu izmantoto seifa adresi, jūsu Bitcoin darījumi būs anonīmi.

Vai Trezor T modelis ir drošs?

Ja ļoti motivēts un augsti kvalificēts uzbrucējs fiziski iegūs jūsu Trezor T modeli, jūsu monētas var nebūt drošas. Tomēr šis uzbrukums nekad nav veikts ārpus laboratorijas, tāpēc draudi ir nelieli. Gandrīz visos gadījumos Trezor modelis T jūsu monētas būs ļoti drošas.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me