Cardano vs Ethereum: kriptovalūtu salīdzinājums 2020. gadā

kardāns vs etehreum

Cardano un Ethereum ir divi no atpazīstamākajiem projektiem kriptogrāfijas telpā, un šodien mēs analizēsim abus savā Cardano vs Ethereum salīdzinājumā.

Kas ir Cardano?

Cardano ir blokķēdes projekts, kas tika izstrādāts, lai atbalstītu viedo līgumu funkcionalitāti.

Projektu 2015. gadā izstrādāja organizācija ar nosaukumu Input Output Hong Kong (IOHK), kuru vada Ethereum līdzdibinātājs Čārlzs Hoskinsons. Kaut arī Ethereum tiek uzskatīts par otrās paaudzes blokķēdi, Cardano apgalvo, ka ir trešās paaudzes blokķēde.

Vietējās Cardano platformas kriptogrāfija ir ADA monēta, ko var izmantot arī darījumu veikšanai tīklā.

Projektu vada zinātnieku, pētnieku un zinātnieku komanda, kas strādā kopā, lai ilgtermiņā nodrošinātu ātrus, lētus un ļoti pielāgojamus darījumus..

Atšķirībā no vairuma blokķēžu, kas atdzīvojas ar dakšu palīdzību, ADA komanda izveidoja savu protokolu no nulles, izmantojot Haskell programmēšanas valodu.

Kas ir Ethereum?

Ethereum izveidoja jau 2015. gadā Vitaliks Buterins, un tas ir pazīstams kā pirmais blokķēdes veids, kas jebkad ieviesis viedos līgumus. Tādējādi Ethereum kļuva daudzpusīgāks nekā Bitcoin, jo tam bija vairāk mērķu nekā finanšu darījumu atbalstīšanai.

Bet tāpat kā Bitcoin, arī Ethereum var izmantot, lai sūtītu un saņemtu monētas dzimtās kriptogrāfijas ētera formā.

Ethereum tīkls ir decentralizēts, taču visus viedos līgumus un darījumus pārbauda kopiena.

Tagad, kad jūs zināt, kas ir Ethereum un Cardano, apskatīsim dažas no tām raksturīgākajām iezīmēm mūsu ceļvedī “Cardano vs Ethereum”.

Cardano vs Etereum: statistika

Cardano ir 13. vietā, ar tirgus ierobežojumu 971 196 803 USD un 24 stundu apjomu 49 149 252 USD. Rakstīšanas laikā tā cena ir 0,037459 USD. Pašlaik apgrozībā ir 25,927,070,538 ADA no kopējā 31,122,483,745 ADA daudzuma.

Ethereum ir ierindots 2. vietā ar tirgus ierobežojumu 15 744 613 960 USD un 24 stundu apjomu 9 168 341 537 USD. Pašreizējā ETH cena rakstīšanas laikā ir 144,21 USD. Pašlaik apgrozībā ir 109 176 123 ETH.

Cardano vs Ethereum: Vienprātība un tehnoloģija

Abas platformas izmanto “vienprātības mehānismu”, kas apstiprina jaunus darījumus pirms to pievienošanas blokam.

Pašlaik Ethereum izmanto vienprātību “Darba pierādījums”, kas ir tas pats, ko izmanto Bitcoin. Šis algoritms prasa lielu skaitļošanas jaudu, lai atrisinātu darījumu kriptogrāfiskos vienādojumus.

Ethereum ieguvi var veikt, izmantojot jaudīgu aparatūru, ko sauc par ASIC, kalnračiem sacenšoties kā pirmajiem, kas atrisinās vienādojumus, lai iegūtu ETH atlīdzību.

Ethereum darba pierādījuma modelim nepieciešams vairāk elektroenerģijas, jo problēmu risināšanas grūtības palielinās, kad tīklam pievienojas vairāk kalnraču.

Darba pierādīšanas modelis arī ierobežo pārbaudāmo darījumu skaitu, Ethereum pārvaldot tikai 15 darījumus sekundē.

Tāpēc Ethereum cenšas uzlabot līdzdalības apliecinājumu, lai darījumi būtu ātrāki, lētāki un pielāgojamāki. Paredzams, ka Casper jauninājums notiks 2020. gadā, kas Ethereum novirzīs no darba pierādīšanas uz likmes pierādījumu.

Darba pierādījums pret likmes pierādījumuDraglet

Tomēr pāreja no PoW uz PoS nav viegls uzdevums. Tas ir spekulējis, ka Ethereum būs iegūtais blokķēdes hibrīds, apvienošanās starp PoW un PoS.

Cardano pamatā ir “Likmes apliecinājuma” variācija, kas līdzīga Delegētajam kapitāla pierādījumam, ko sauc par “Ouroboros”. Stake Proof of Stake izmanto viltotājus, kuri ir ADA monētu “likmes” lietotāji.

Ouroboros modeli izveidoja Cardano komanda, un tam nebija minimālās summas, kas nepieciešama likšanai.

Paredzams, ka 2020. gadā Cardano jauninās savu jau esošo PoS platformu uz publisku tīklu. Čārlzs Hoskinsons ir teicis, ka jaunajā tīklā būs simtiem reižu vairāk cilvēku, kas darbojas tā programmatūrā, nekā jebkurā citā PoW sistēmā.

“Tas ir sākumpunkts, kad protokolu pilnībā nodod kopienai,” komentēja līdzdibinātājs.

Pēdējo divu gadu laikā Cardano ir izstrādājis un pārbaudījis funkcionējošu PoS sistēmu.

Pēc tam, kad tika veikts jauninājums “Shelly”, Cardano sāka strādāt pie jaunināšanas, kas ieviesīs viedo līgumu funkcionalitāti, kas ļaus izstrādāt dApp. Komandas mērķis ir arī palielināt tīkla mērogojamību līdz 10 000 darījumiem sekundē. Paredzams, ka Shelly, Goguen un Basho jauninājumi tiks pabeigti līdz 2020. gada beigām.

Cardano vs Ethereum: prognozes un turpmākā attīstība

ethereum attīstībaaffidaty.io

Kopš Ethereum debijas kriptogrāfijas tirgū tā darbojas labi. Un tas nav pārsteidzoši, jo tas bija pirmais bloku ķēdes projekts, kas nodrošināja viedo līgumu tehnoloģiju, un līdz šai dienai joprojām ieņēma otro pozīciju saskaņā ar tirgus ierobežojumu. Tā ir visbiežāk izmantotā platforma sākotnējo monētu piedāvājumu (ICO’s) izlaišanai, jauniem iesācējiem un jauniem žetoniem.

Ethereum ekosistēmā ir uzbūvēti arī daudzi dApps, kas izmanto Ētera monētu. Projektam joprojām ir mērogojamības problēmas, taču viņi cer, ka, izmantojot viņu jauninājumus Stake, Plasma un Sharding, problēma tiks atrisināta.

Cardano, tāpat kā pārējā kriptovalūtu industrija, ir piedzīvojusi ievērojamu vērtības samazināšanos.

kardāna attīstībachangelly.com

Galvenā Cardano problēma ir lēns izstrādes process, un komanda apgalvo, ka velta laiku produkta izgatavošanai bez trūkumiem.

Platformai joprojām ir jāveic tāls ceļš, lai sasniegtu savu galīgo mērķi – neierobežotus, tūlītējus un bezmaksas darījumus. Lai arī komandu veido pieredzējuši inženieri, zinātnieki un izstrādātāji, nav garantijas, ka projekts kādreiz tiks pabeigts, un investori tikmēr var zaudēt interesi.

Cardano ceļvedis ir vērienīgs, un tajā ir turpmākie attīstības plāni, tostarp kvantu izturīgu adrešu ieviešana, balsošana ķēdē un ārpus ķēdes.

Gan ETH, gan ADA prognozes ir vai nu lācīgas, vai bullish, atkarībā no personas, kas veic prognozi. Tiek lēsts, ka ETH 2020. gadā sasniegs USD 1000 līdz 11000 USD, savukārt tiek prognozēts, ka Cardano 2020. gadā tirgosies no USD 0,08 līdz USD 10.

Cardano vs Ethereum: Spriedums

Ethereum varētu šķist acīmredzams uzvarētājs Cardano vs Ethereum cīņā, jo tas jau ir otrais lielākais kripto pēc tirgus kapitalizācijas, un otram vēl ir tāls ceļš ejams pirms produkta pabeigšanas.

Piezīme. Šī ziņa sākotnēji tika publicēta 2018. gada 9. decembrī, un tās saturs tika pilnībā atjaunināts 2020. gada 9. janvāra pilnīguma un patiesuma dēļ..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me