Blokķēdes stāvoklis pēc 5 gadiem (feat.) Josips Heits

blokķēde

Blockchain neieguva lielu uzmanību, līdz Bitcoin cena sasniedza paritāti ar zelta cenu. Tas bija sākums pirmajām institucionālajām bailēm palaist garām (FOMO) par blokķēdes tehnoloģiju 2017. gadā. Daudzi uzņēmumi iekļāva blokķēdi un aizraujošie un intriģējošie lietošanas gadījumi, kas sekoja vēlāk, piesaistīja institucionālo milžu, piemēram, IBM, Microsoft, JPMorgan, Accenture, interesi.

Kopš tā laika blokķēde ir atklājusi arvien lielākus lietošanas gadījumus gandrīz visos cilvēka dzīves aspektos. Šī tehnoloģija ir gatava atbrīvoties no starpniekiem, astronomiski uzlabot biznesa procesu pārredzamību, uzlabot drošību, samazināt darbības izmaksas un uzlabot biznesa darījumu efektivitāti visā pasaulē..

Josips Heits

“Jo vairāk cilvēku apgalvo, ka blokķēde ir salīdzinoši jauna tehnoloģija, jo vairāk tā iekļūst biznesa procesos kā uzņēmuma tehnoloģija,” sacīja GSB Gold Standard Banking Corporation AG valdes priekšsēdētājs Josips Heits.

Josips Heits ir slavens blokķēdes atbalstītājs, kurš ir mainījis mūsdienu maksājumu nozares seju. Oportūnists atrod iespējas pat tad, ja situācija pašlaik neizskatās tā, ka tā dod minēto iespēju. Pirmajiem virzītājiem jebkurā nozarē vienmēr ir lielākas priekšrocības, un blokķēdes nozare nav bijusi izņēmums.

Pēc Heita teiktā, jebkura nozare, kas vērtē klientu privātumu un drošību, neizbēgami pāriet uz blokķēdi vai nākamo piecu gadu laikā saskaras ar risku kļūt lieka..

Blokķēdes nozares potenciāls ir neierobežots. Šī telpa ir identificēta kā viena no visstraujāk augošajām nozarēm iepriekšējās un pašreizējās desmitgadēs. Saskaņā ar MarketWatch datiem, globālais bloku ķēdes tirgus 2017. gadā bija 708 miljoni ASV dolāru un ir paredzams, ka 2024. gadā tas sasniegs 60,7 miljardus dolāru.

Starp šīs tehnoloģijas neierobežotajiem lietojumiem ir trīs intriģējoši veidi, kā blokķēde pārveidos biznesa pasaules seju.

  • Neaizvietojami žetoni (NFT)

Neaizstājams marķieris ir izvēlēts kriptogrāfijas marķiera veids, kas apzīmē kaut ko unikālu. Līdz ar to nepārvietojami žetoni nav savstarpēji aizstājami. No otras puses, parastās digitālās valūtas ir aizstājamas, un tās var viegli pārskaitīt. NFT parasti izmanto, lai uzglabātu daudz sarežģītāku un specifiskāku informāciju.

NFT izmantošanu var uzskatīt par drošu un pārredzamu reālās pasaules aktīvu tiesību izgatavošanu, pārvaldīšanu un nodošanu. 

Valsts izdotus dokumentus, piemēram, dzimšanas apliecības, īpašuma reģistrus, laulības apliecības, uztura klases rādītājus un autovadītāja apliecības un daudz ko citu, var marķēt, izmantojot NFT..

Patērētāji mazumtirdzniecībā var izmantot blokķēdi, lai pārbaudītu luksusa preču autentiskumu. Digitālos priekšmetus, preces vai biļetes var viegli uzglabāt kā NFT blokķēdēs.

Pēc Karatbars valdes priekšsēdētāja Josipa Heita teiktā, tuvākajos gados pieņemot NFT, privātpersonām un valdībām būs viegli pierādīt, ka īpašumā ir īpašumtiesības. Pazudušo zemes dokumentu radītās grūtības vairs nebūs.

  • Identitātes pārvaldība un datu privātums

Interneta parādīšanās izraisīja identitātes zādzību un kiberuzbrukumu astronomisku pieaugumu, kas ir dziļi ienākuši mūsu kibertelpas audumos. Blockchain izvirza jaunu identitātes pārbaudes veidu priekšplānā, lai aizsargātu lietotāju informāciju.

identitātes pārvaldība

Avots: Saviynt

Pašsuverēna identitāte ļautu lietotājiem saglabāt vienu digitālo identitāti, izmantojot vairākas platformas, vienlaikus izvēloties konkrētu informāciju, kuru viņi vēlas publiski kopīgot.

Tā ir privātuma nākotne. Lietotāji vairs nebūs datu brokeru un datu vākšanas centru žēlastībā. Šī identitātes pārvaldības pieeja radikāli mainīs pašreizējo digitālo ekonomiku, kas līdz šim personas datus ir padarījusi par preci.

Kā ziņots, Apvienotā Karaliste 2014. gadā identitātes pārvaldības procesiem iztērēja aptuveni 3,3 miljardus eiro. Papildus priekšrocībām, ko blokķēde sniedz parastam lietotājam, tā varētu arī samazināt valdības izdevumus.

Izmantojot blokķēdes identitātes pārvaldības sistēmu, dati, kas saistīti ar “Zini savu klientu” (KYC) un Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas (AML), būs rentablā veidā pārsūtāmi no vienas bankas uz otru, neapdraudot drošību.

  • Gudra līguma pielietošana biznesa procesos

Viedais līgums ir kods, kas paredzēts, lai attālināti ierosinātu, apstiprinātu vai izpildītu līgumu vai vienošanos. Viedi līgumi ļauj veikt uzticamus biznesa darījumus bez trešo personu vajadzības, kas varētu negatīvi ietekmēt procesu.

gudrs līgums

Avots: TheCryptonomist

Šī sistēma ne tikai atbrīvojas no dūšīgajiem maksājumiem, ko iekasē trešās puses, bet arī novērš neobjektivitāti, kā arī cilvēciskos faktorus un galu galā nodrošina lielāku pārredzamības pakāpi. Heits apgalvo, ka viedie līgumi ātri kļūst par 21. gadsimta digitālajiem juristiem.

Pēdējās domas par blokķēdes stāvokli pēc 5 gadiem

Lai gan ir daudz blokķēdes un kriptovalūtu kritiķu, šī telpa turpina atrast izmantošanas gadījumus dažādās nozarēs. Interesanti, kā tādas valstis kā Ķīna, AAE un Singapūra šobrīd sacenšas par to, kurš vadīs digitālās ekonomikas un blokķēdes laikmetu.

Tas liecina par blokķēdes tehnoloģijas masveida pieņemšanu. Agrāk nekā vēlāk bloku ķēde pieaugs un iegūs ilgi gaidīto uzmanību un interesi, ko tā ir pelnījusi. 

Piedāvātais attēls: naaim.org

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me