Ar Blockchain saistītie izaicinājumi un veidi, kā tos pārvarēt

blokķēde

Blockchain ir viena no strauji attīstošajām tehnoloģijām šajā pasaulē. Tāpat kā jebkurai citai tehnoloģijai, arī blokķēdei ir vairākas problēmas, un tas ir iemesls, kāpēc tā tiek lēni pieņemta daudzās nozarēs. Ir vairākas līderu organizācijas un uzņēmumu vadītāji, kuri ir gatavi izmantot šo tehnoloģiju. Tomēr daži problēmu komplekti ir jānovērš, jo tie ir atbildīgi par lēnu tehnoloģijas ieviešanu.

Blokķēdes pieņemšanas izaicinājumi

Parasti blokķēde tiek reklamēta kā viena no tehnoloģijām, kas paredzēta, lai radikāli mainītu vairākas nozares, tostarp finanšu nozari, veselības aprūpi utt. Tomēr daudzi jautājumi, piemēram, standartizācijas trūkums, mēdz apdraudēt tā izaugsmi. Šeit ir daži no galvenajiem izaicinājumiem, kas ietekmē blockchain uzņēmumam un tā risinājumi. Vispirms blokķēdei ir tendence uz vidi.

Blockchain mēdz paļauties uz šifrēšanu, lai nodrošinātu savu drošību un panāktu vienprātību noteiktā tīklā, kas parasti tiek izplatīts. Tāpēc tas nozīmē, ka, lai pierādītu, ka konkrētam lietotājam ir atļauja ķēdes attīstīšanai vai rakstīšanai, ir jāpalaista vairāki blokķēdes algoritmi. Šie sarežģītie algoritmi prasa lielu skaitļošanas jaudu un tādējādi rada lielas izmaksas. Piemēram, tika apgalvots, ka viens no izplatītākajiem blokķēdes piemēriem, kas ir Bitcoins 2019. gadā, ir patērējis milzīgu enerģijas daudzumu, kas vajadzīgs enerģijas darbināšanai, kas izrādījās vadībai izmaksājis milzīgu resursu daudzumu.

Turklāt citi faktori, piemēram, drošības pamati, palielina tehnoloģijas uzturēšanas un izmantošanas izmaksas, ko lielākā daļa nozaru nevar atļauties. Tiek konstatēts, ka blokķēdes patērē pārmērīgu enerģijas daudzumu, jo algoritms tika izmantots tā izveidošanai. Blockchain pieņemšana patērē daudz enerģijas, jo tās izstrādē izmantots algoritms.

Enerģijas patēriņa problēmas risinājums

elektrības patēriņšAvots: TheCable

Ir divas lietojumprogrammas, kas var nodrošināt risinājumu enerģijas patēriņa samazināšanai blokķēdē. Tas ietver atteikšanos no darba apstiprināšanas metožu pierādīšanas un tā vietā likmju un autoritātes metožu pierādījumu pieņemšanu. Šī metode patērē ievērojami mazāk enerģijas, nekā darba apstiprināšanas pierādījums, ko parasti izmanto blokķēdes algoritmu izstrādē. Šo metožu pieņemšana blokķēdes lietojumos samazina blokķēdes enerģijas patēriņu.

Piemēram, Enerģijas tīmekļa fonds izstrādā jaunu autoritātes pierādīšanas metožu dizainu, kas prasa daudz enerģijas, jo tas atbalsta izplatītā atjaunojamā enerģijas avota pieņemšanu. Vēl viena blokķēdes tehnoloģijas problēma ir savietojamība. Daudzi spēlētāji sāk pastāvīgi paplašināties nozarēs un tādējādi rada bažas, ka ar daudziem tīkliem viena no problēmām, ar kuru saskaras, nav standartu, kas ļautu spēlētājiem mijiedarboties. Standartizācija ir tā sauktā sadarbspēja. Savietojamības trūkums dos rīcības brīvību blokķēdes kodētājiem, kā arī izstrādātājiem.

No otras puses, pakļaujiet informācijas tehnoloģiju departamentiem grūtu laiku, jo viņi uzzinās, ka dažas platformas, iespējams, nesazinās, jo tām nepieciešama tulkošanas palīdzība. Saskaņā ar ziņojumu ir skaidrs, ka dažās platformās, piemēram, Github, ir aptuveni 6500 aktīvi blokķēdes projekti, kas pilnībā izmanto vai tiek izstrādāti, izmantojot dažādus protokolus, kodēšanas valodas, kā arī izmantojot dažādus privātuma mehānismus. pasākumi. Izstrādāt vienu blokķēdi nav iespējams, jo nevar nodrošināt risinājumu daudzām specifiskām nozarēm ar dažādiem lietošanas gadījumiem, privātuma shēmām, vienprātības mehānismiem un ekonomiskajiem modeļiem.

Atšķirības prasībās attiecībā uz blokķēdi

blokķēdeAvots: Otesi.net

Dažādai blokķēdei ir atšķirīgas prasības; piemēram, a piegādes ķēdes blokķēde nepieciešama lielāka decentralizācija un mazāka TPS, savukārt IoT bloku ķēdei nepieciešami augsti TPS caurlaidspēja un zemākas maksas. Tā rezultātā rodas problēmas ar blokķēdēm sazināties savā starpā, jo tās ir ievērojami izolētas un atvienotas. Tomēr šo problēmu var atrisināt, izmantojot dažas pārrobežu ķēdes tehnoloģijas, piemēram, NeoX, lai palīdzētu savstarpēji savienot dažādas blokķēdes. Blakus ķēdēm, piemēram, ICON, ir ļauts darboties paralēli blokķēdēm, kurām ir divvirzienu piesaiste, kas ļauj aktīvu savstarpēji aizstāt starp abām ķēdēm. Kad abas ķēdes izmanto to pašu konsensa protokola mehānismu, sānu ķēde var viegli apstiprināt darījumus galvenajā ķēdē.

Vēl viens savietojamības risinājums ir Ripple (XRP) izmantotā darījumu metodika. Uzņēmums izmanto Interledger protokolus, kas saista dažādas grāmatas un ļauj lietotājiem izmantot trešo pušu savienotājus, lai brīvi pārsūtītu valūtas. Šis protokols uzņem kriptogrāfisko algoritmu un var ģenerēt fonda glabāšanu dažādām iesaistītajām virsgrāmatu sistēmām, izmantojot trešo pušu savienotājus vai validatorus. Pēc tam abas puses pēc vienošanās ir apstiprinājušas savstarpējās virsgrāmatas darījumus. Raiden un Bitcoins zibens tīklu var izmantot arī saziņai starp ķēdēm. Šajos Ethereum tīklos tiek izmantota stingra bloķēšanas tehnoloģija, kas ļauj veikt ķēdes maksājumus. Starp dažādiem blokķēdēm tiek izveidots ārpus ķēdes norēķinu tīkls, lai izveidotu zibens tīklu, lai ļautu vērtības pārsūtīšanu starp tām.

Raiden tīkls palīdz Ethereum pāriet no pašreizējā modeļa, jo dažādi darījumi iet caur blokķēdi uz modeli, kurā lietotāji pārsūta žetonus. Tas notiek ar datu apmaiņu ārpus ķēdes, neiesaistot globālo vienprātības protokolu, vienlaikus saglabājot Ethereum tīkla drošību. Daži projekti, piemēram, WAN, AION un ICON, arī apvienojas, lai ļautu sazināties ar blokķēdi. Viņi kopā ir izveidojuši BSA, lai mazinātu šo blokķēdes izolācijas problēmu.

Publiskā Blockchain konfidencialitāte

blockchain privātumsAvots: vidējs

Privātums ir vēl viens izaicinājums blokķēdes vidē. Darījumi un tīkla uzskaite publiskā blokķēdes vidē ir atvērta visiem, lai nodrošinātu pārredzamību un vieglu izsekošanu. Privātuma trūkums šādos darījumos ir liels faktors dažādiem jautājumiem, piemēram, konfidenciāliem korporatīvajiem jautājumiem. Daži protokoli ir izveidoti, lai nodrošinātu alternatīvu Bitcoins anonimitātei, tostarp Monētu pievienošanās, Zero-proof proof un Ring paraksts.

Uzņēmumi savā darījumā pieprasa privātumu, taču ar blokķēdi tas netiek uzskatīts, kā rezultātā daudzi uzņēmumi cenšas rast risinājumu šai problēmai. Piemērs ir EY, kas 2020. gadā kopā ar Microsoft uzsāka bāzes līnijas protokolu, lai palīdzētu uzņēmumiem darboties, izmantojot Ethereum blokķēdi, izmantojot nulles pierādījumu, izplatītu identitāti un ārpus ķēdes esošas krātuves, lai veicinātu kopēju standartu izmantošanu darījumu apstrādē. Šis aspekts varētu dot iespēju uzņēmumam neglabāt savu personīgo un sensitīvo informāciju blokķēdē, piešķirot viņiem pilnīgu viņu procesu privātumu.

Zvana paraksts ir privātuma protokols, ko izmanto Monero. Izmantojot šo protokolu, kad sūtītājs ir veicis darījumu, darījums tiek savienots ar citu lietotāju darījumiem, veidojot gredzenu. Pēc tam darījumi tiek maskēti tā, ka visi darījumi kļūst neatšķirami viens no otra, un vainīgajiem ir grūtāk izsekot konkrētam darījumam. Monero turpina izmantot tehnoloģiju Stealth Address, lai katram zvana darījumam izveidotu vienreizēju adresi. Nulles zināšanu pierādījums ir metodika, ko Zcash izmanto, lai ļautu apstrādāt anonīmus darījumus. Šī tehnoloģija var slēpt informāciju par darījumiem, lai sūtītāja, saņēmēja un summu informācija sistēmā nebūtu redzama, izņemot lietotājus, kuriem viedajā līgumā ir savas privātās atslēgas.

Cash Join tehnoloģiju izmanto Dash, kur protokols sajauc vairākus maksājumus no daudziem tērētājiem un apvieno tos vienā darījumā. Darījumu sajaukšana vienam apgrūtina konkrēta atsevišķa darījuma izsekošanu. Liela mēroga blokķēdes tehnoloģijas ieviešana un panākumi pasaulē prasa risināt pašreizējās problēmas, ar kurām saskaras platforma. Tas ietver enerģijas patēriņa, savietojamības un privātuma jautājumus tās vidē. Enerģijas patēriņu var samazināt, izvairoties no darba apstiprināšanas un pieņemot pierādījumus par likmēm un autoritāti, jo tie ir mazāk energoietilpīgi.

Savstarpējās izmantojamības problēmas var atrisināt, izmantojot šķērsķēdi, lai uzlabotu savienojumu starp dažādām blokķēdēm. Privātumu, no otras puses, var atrisināt, izmantojot Monētu pievienošanās, Nulles zināšanu pierādījumu un Gredzena parakstu, kas padara darījumus sistēmā neiespējamus, izņemot tos lietotājus, kuriem ir atvēršanas atslēga. Tādējādi šos šķēršļus var vieglāk pārvarēt, ieviešot jaunus tehnoloģiskos sasniegumus, lai palielinātu pasaules Blockchain tehnoloģijas ieviešanu un izaugsmi.

Piedāvātais attēls: kriptofani

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me