Bitcoin vaļi paskaidroja: kas viņi ir un kāpēc viņi ir svarīgi

Bitcoin valis

Kas ir a Bitcoin valis?

Starp Bitcoin pasauli un tradicionālo finanšu sistēmu pastāv vairākas būtiskas atšķirības. Nozīmīgākais atšķirību punkts ir tāds, ka Bitcoin darbību neregulē centralizētas finanšu iestādes. Bet viena lieta, kas abiem ir kopīga, ir vienprocentīgie. Digitālās valūtas pasaulē šie investori tiek saukti par Bitcoin vaļiem.

Viņiem parasti ir no 1000 līdz 1 miljonam BTC. Nosaukuma filozofija ir vienkārša – viņi pārstāv lielākos spēlētājus Bitcoin tīklā.

Lielas zivis mazā dīķī

Kripto vaļiem nišas tirgū parasti ir lielāka ietekme nekā vaļiem citās nozarēs. Tas ir tāpēc, ka Bitcoin tirgus ir mazāks un hermētiskāks nekā tirgi, kuros tiek izmantotas tradicionālās valūtas. 

Iesācējiem ir noteikts ierobežojums, cik daudz Bitcoins var novākt. Tas rada situāciju, kad tiem, kuriem ir lielas Bitcoin rezerves, ir milzīga ietekme uz kriptogrāfijas ekonomiku. Bitcoin ekosistēma jau tagad ir nestabila, un izmaiņas Bitcoin tirdzniecības apjomos būtiski ietekmē Bitcoin cenas.

Vēl viena lieta, kas padara vaļus Bitcoin tirgū spēcīgākus, ir Bitcoin samazināšanas process uz pusi. Sadalīšana samazina bloku atlīdzību un apgrozībā nonākošo Bitcoins skaitu. Tādējādi citiem lietotājiem ir mazāk vietas, lai uzkrātu lielākus Bitcoin rezervētājus.

Vaļi var ietekmēt arī tirgu, pārdodot lielu daļu sava Bitcoin uzreiz. Jebkurš šāds solis liktu Bitcoin vērtībai kristies. Pats par sevi saprotams, ka tradicionālo valūtu miljardieriem ir tiesības virzīt ekonomiku noteiktā virzienā. Bet Bitcoin vaļiem ir daudz lielāka ietekme uz kriptogrāfijas tirgu.

Lauks paplašinās

Kaut arī Bitcoin sistēma apgrūtina vaļu uzurpēšanu šīs ekonomikas rakstura dēļ, tas nenozīmē, ka jaunie vaļi regulāri nepievienojas klubam.

Piemēram, kopējais vaļu skaits sasniedza divu gadu augstāko līmeni tieši pirms marta uz pusi. Pašlaik vaļu skaits ir aptuveni 1850. Bet viņu likteņa lielums ir atšķirīgs. Ikviens, kam ir vairāk nekā 1000 BTC, šobrīd ekvivalents 7,7 miljoniem ASV dolāru, tiek uzskatīts par vaļu, un dažiem ir miljardi dolāru. 

Sadalīšana vienmēr ir nemierīgs notikums bitcoin pasaulē, un, ja kriptonauda vaļu skaits pieaug, tas nozīmē, ka lietotājiem ir lielas cerības attiecībā uz turpmākajām Bitcoin cenām.

Tomēr tie, kas atrodas Bitcoin kopienas augšējos slāņos, reti tirgo visas savas rezerves. Tam ir vairāki iemesli. Piemēram, noslēpumainais Bitcoin izgudrotājs Satoshi Nakamoto nekad nenodarbojas ar savu laimi, iespējams, lai neizjauktu tirgus līdzsvaru. Citi vaļi, kas parasti ir lielākie bitkoina ieguldītāji, digitālo valūtu izturas kā pret akciju tirgu, bet nekad netirgo ar visu atlikumu.

Uztraukumu rada arī pieaugošais vaļu skaits. Fakts, ka tik daudz cilvēku iegādājās milzīgas Bitcoin rezerves, pakļauj tirgu iespējamiem riskiem. Ja kāds no viņiem nolēma apmainīties ar lielu daudzumu Bitcoin, tam varētu būt postoša ietekme uz Bitcoin cenām.

Bitcoin vaļu statistika

Kas ir šie Bitcoin vaļi un cik lieli ir viņu likteņi? Vaļiem pieder 42% no vairāk nekā 18 miljoniem Bitcoin, kas pašlaik ir apgrozībā. Kad mēs aplūkojam Bitcoin un vaļu makus, resnākajam maciņam šobrīd ir 255 502 BTC jeb 1,94 miljardi USD. Otrajā un trešajā lielākajā makā ir attiecīgi 125 500 BTC (953,8 miljoni USD) un 101 857 BTC (774,1 miljoni USD). 

Šeit ir sīkāks Bitcoin likteņu sadalījums:

  • Pašlaik ir 1998. gada Bitcoin vaļu adreses. Tas ir 0,01% no visām esošajām Bitcoin adresēm.
  • Vaļu kopējā bagātība ir 4,88 miljoni BTC.
  • 108 adresēm ir vairāk nekā 10 000 BTC.
  • Trīs adresēs ir vairāk nekā 100 000 BTC.

Kaut arī Bitcoin publiskās adreses var redzēt visi, nav iespējas uzzināt, kam viņi pieder. Bitcoin darījumus var izsekot, jo jebkura digitālās valūtas kustība caur tīklu ir jāpārbauda un jāpievieno blokam. Kad kriptovalis pārvieto lielāku naudas summu, cilvēki to mēdz pamanīt. Tomēr mēs nevaram savienot publiskās adreses ar reāliem cilvēkiem. 

Bez anonimitātes priekšrocības Bitcoin turēšana vai pārskaitīšana ir daudz lētāka nekā tradicionālās valūtas. Kaut arī Bitcoin pirkšana un pārdošana ir apliekama ar nodokli daudzās valstīs, bankas maksa nav saistīta. 2020. gada janvārī viens no Bitcoin vaļiem pārvietoja Bitcoin 1,1 miljardu dolāru vērtībā un samaksāja tikai tīkla maksu 83 USD.

Bitcoin vaļiSlaveni Bitcoin vaļi

Interesanti, kurš spēja uzkrāt visu šo kriptovalūtu? Mēs esam izveidojuši sarakstu ar dažām slavenākām personām (un valdībām!), Kas ietilpst šajā kategorijā.

Satoshi Nakamoto 

Šis ir nosaukums, ko lieto persona vai personas, kuras izstrādāja Bitcoin. Indivīda patiesā identitāte nekad nav atklāta, taču tiek lēsts, ka viņam pieder aptuveni 980 000 BTC. 

Jūs, iespējams, pamanījāt, ka nav vienas adreses, kas turētu tik daudz Bitcoin. Tas ir tāpēc, ka katram Bitcoin vaļam, ieskaitot Satoshi, ir līdzsvars vairākās adresēs. Satoshi gadījumā, iespējams, viņu ir tūkstošiem.

Tātad, kurš ir bagātākais Bitcoin īpašnieks? Atbilde noteikti ir Satoshi Nakamoto. Satoshi nekad netirgoja savu Bitcoin bagātību, kuru viņš uzkrāja, iegūstot valūtu tūlīt pēc tās sākuma.

Kamerons un Tailers Vinklevosi

Dvīņi Winklevoss bija vieni no pirmajiem, kas bagātinājās ar Bitcoin. Viņu sākotnējais ieguldījums notika pēc izlīguma ar Marku Cukerbergu, kuru viņi apsūdzēja par savas Facebook idejas nozagšanu. Viņiem tika samaksāti 65 miljoni ASV dolāru, kurus viņi izmantoja, lai nopirktu 1,5 miljonus BTC. Viņi galu galā kļuva par vispazīstamākajiem Bitcoin vaļiem. 

Neilgi pēc tam, kad viņi iegādājās savu Bitcoin, digitālās valūtas vērtība pieauga par 20 000%. Dramatiskā smaile padarīja viņus par miljardieriem. Šodien dvīņi regulāri investē Bitcoin un citos līdzīgos uzņēmumos.

Valdības

Vairākās valdībās ir milzīgs Bitcoin atlikums. Bet šīs valstis nav specializējušās Bitcoin tirdzniecībā. Lielākā daļa no šīm valstij piederošajām bagātībām tika iegūtas, konfiscējot nelegāli iegādāto Bitcoin. Kriptogrāfijas valūta ir ļoti populāra noziedzīgu elementu vidū, pateicoties tās piedāvātajai anonimitātei.

Tēvocis Sems un konkrētāk ASV Tieslietu departaments gadiem ilgi krāja Bitcoin, un tagad tiem ir viena no lielākajām kriptovalūtu kešatmiņām pasaulē. Lielāko daļu šī Bitcoin ieguva, slēdzot bēdīgi slaveno Zīda ceļu – tiešsaistes forumu, ko galvenokārt izmanto nelegālo narkotiku izplatīšanai. 

Bulgārijas valdībai ir arī Bitcoin bagātība, kuru tā uzkrāja, konfiscējot valūtu no nodokļu nemaksātājiem. Kaut arī štati netiek uzskatīti par tipiskiem vaļiem kriptogrāfiskajā pasaulē, tie joprojām rada milzīgu ietekmi, pateicoties viņu daudzumam Bitcoin.

Tims Drapers

Tims Drapers ir viens no nedaudzajiem publiski pazīstamajiem Bitcoin smagsvariem. Viņš ir arī viens no visbalsīgākajiem Bitcoin aizstāvjiem, un dažādas puses paļaujas uz viņa prognozēm par digitālās valūtas nākotni. Viņš nonāca sākotnējā Bitcoin liktenī, kad valdības izsolē 2014. gadā iztērēja 18 miljonus USD par 30 000 BTC.

Berijs Silberts

Berijs Silberts, tāpat kā Tims Drapers, ir riska kapitālists, kurš, kā ziņots, 2014. gadā ienāca Bitcoin tirgū, izmantojot valdības izsoli. Tiek uzskatīts, ka Silberts nopirka 48 000 BTC, ko FIB izsolīja. Kā jūs varat redzēt no šiem diviem piemēriem, Bitcoin vaļi bieži ir cilvēki, kas sākumā bija ārkārtīgi bagāti. Silberts tagad ir Digitālās valūtas grupas izpilddirektors.

Rodžers Ver

Ver ir pazīstams arī kā “Bitcoin Jesus”, jo ir viens no agrīnajiem ieguldītājiem ar Bitcoin saistītos jaunizveidotajos uzņēmumos un projektos. Pirms kristīja sevi Bitcoin, viņš bija labāk pazīstams ar sprāgstvielu pārdošanu ebay, kas viņam piesprieda 10 mēnešu cietumsodu. Vēlāk viņš atteicās no ASV pilsonības un ieguva Sentkitsas un Nevisas pasi. Pašlaik viņš ir iecelts par vienu no ievērojamākajiem Bitcoin vaļu kluba biedriem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me