Likviditātes problēmas “Rug Pull” risināšana pēc Unuswap DEX pēc SUSHI izgāšanās

reklāma Phemex

Kriptovalūtu industrija pamazām maina tradicionālo finanšu sistēmu, ļaujot lietotājiem nevainojami sūtīt darījumus un veikt naudas maksājumus visā pasaulē – apejot ģeogrāfiskos un valdības ierobežojumus. Tādējādi kriptogrāfiskā ekosistēma ir attīstījusies, lai radītu pilnīgi decentralizētus finanšu risinājumus – decentralizētās finanšu (DeFi) lietotnes -, kas nodrošina pilnīgu finanšu sistēmu, ieskaitot kreditēšanu, aizņemšanos, ietaupījumus utt..

Tomēr šiem DeFi projektiem, it īpaši, ja tie ir mazi, ir bijis grūti iegūt to žetonu uzskaitījumu centralizētās biržās, piemēram, Binance un Coinbase. Turklāt, lai uzskaitītu šos sacelšanās projektus, dažas no šīm centralizētajām apmaiņām prasa pārmērīgas maksas – nepraktiski šiem mazajiem projektiem.

Izpratne par DEX – atcelšana

Tas izraisīja decentralizētu apmaiņu, piemēram, Uniswap, kas nodrošina bezmaksas ERC-20 marķieru sarakstu. DEX no centrālajām biržām atšķiras arī ar to, ka lietotāji biržā nodrošina likviditāti ar metodi, ko sauc par apvienošanu. Šeit likviditātes nodrošinātāji iemaksā kriptovalūtas likviditātes rezervē un nopelna daļu no tirdzniecībā izmaksātajām maksām.

Uniswap DEX izmanto Automated Market Maker, lai nokārtotu darījumus starp vienaudžiem un likviditātes rezervi. Visa DeFi ekosistēma ir ļoti atkarīga no likviditātes, tāpēc tās trūkums var radīt problēmas vienmērīgai tirdzniecībai platformā.

Bez likviditātes kriptovalūtas īpašniekiem trūks stimula saglabāt žetonu, jo viņi to nevarēs pārdot tirgū. Vietnē Uniswap marķieri dod priekšroku izveidot kopas ar 50% ETH un 50% no izvēlētā marķiera, lai nodrošinātu likviditātes saglabāšanu.

Likviditātes problēmas

2020. gada laikā vairāki kriptogrāfijas projekti ir nākuši klajā ar pieaugošo DeFi vilni, taču, kā tas bija 2017. gadā, pieauga arī kriptogrāfijas izkrāpšana. DeFi gadījumā likviditāte joprojām ir galvenais protokola manipulators, un pārāk liela šīs likviditātes centralizācija (vai pārāk maza likviditāte) protokoliem var būt slikta.

SUSHI scam izeja

Nesen kriptovalūtu pasaule ir pārņemta ar stāstiem par vienu no pēdējā laikā visnepatīkamākajām “izejas krāpšanām” decentralizētajā finansēšanā (DeFi), kas rada šaubas par visu ekosistēmu. SushiSwap (SUSHI), konkurents galvenajai decentralizētajai apmaiņai – Uniswap, nedēļas laikā samazinājās par 80%, jo projekta veidotājs pārdeva visu savu peļņu par 16 miljonu ASV dolāru izmaksu Ethereum.

Šāda veida krāpšanās, kas pazīstama kā paklāja vilkšana, redz, ka hakeris izveidoja likviditāti baseinā, lai pēc kāda laika to izvilktu, atstājot nenojaušošos īpašniekus ar nopietniem zaudējumiem.

Kad šādi jautājumi kļūst izplatīti visā DeFi sistēmā, tādu projektu kā Unicrypt, LID Protocol un Vesta Protocol mērķis ir nākotnē atrisināt šīs likviditātes problēmas saistībā ar Uniswap un līdzīgiem DEX..

Likviditātes risinājums?

Kā paskaidrots iepriekš, paklāja viltošanas veida izkrāpšana galvenokārt rodas dažas minūtes, dienas vai pāris nedēļas pēc hakera likviditātes injekcijas. Šāda milzīga žetonu izpārdošana noved pie kaskādveida projektu sabrukuma, kad nelielā likviditātes izņemšanas darbība peļņas dēļ galu galā sabrūk sistēmā.

Tātad, kā jūs atrisināt šo ar SUSHI saistīto problēmu? Likviditātes protokoli, kas regulē fonda likviditāti, ir viens no strauji pieaugošajiem risinājumiem paklāja viltošanas veida izkrāpšanai un ar Uniswap saistītām likviditātes problēmām. Viens no stingri uzbūvētajiem projektiem, LID protokols, vai Likviditātes dividendes protokols piedāvā marķējumu “Likviditātes pierādījums”, kas atrisina šāda veida problēmas.

Likviditātes pierādījums

Likviditātes pierādījums padara krāpniekus neiespējamu izņemt savu likviditāti, jo viņi uz noteiktu laiku ir tiesīgi uzlabot attīstību un inovācijas platformā. To nodrošina, bloķējot to platformu iepriekš palaisto žetonu likviditāti. Tas nozīmē, ka projekta īpašnieki nevar piesaistīt sava projekta likviditāti tādā veidā, kas ieguldītājus apgrūtina no viņu naudas vai žetoniem.

Likmes iegūšana

Platforma arī novērš likviditātes problēmas vietnē Uniswap DEX, nodrošinot stimulus, kas saistīti ar uzsāktā protokola pārvaldību. Šeit likviditātes nodrošinātāji tiek mudināti piedalīties un balsot par lēmumiem par protokolu. Tādi projekti kā LID Protocol un TrustSwap nodrošina stimulus, piemēram, simboliskos maksājumus un nodokļu stimulus lietotājiem, kuri piedalās protokola pieaugumā.

Tas stimulē žetonu īpašniekus piedalīties darbībās, kas ir izdevīgas sabiedrībai kopumā.

Šķiršanās šāviens

Nesenais SUSHI iziešanas veida izkrāpšanas gadījums atklāj sarunas par to, kā efektīvi atrisināt un novērst paklāju viltošanas veida izkrāpšanu uz Uniswap, Justswap un citiem DEX. Likviditātes risinājumu nodrošinātāju pieaugums palīdzēs attīstīt decentralizēto finanšu sistēmu, nodrošinot lietotājiem ļoti uzticamu un drošu platformu, lai veiktu “bezriska finanšu darījumus”..

Lai sekotu līdzi DeFi atjauninājumiem reāllaikā, skatiet mūsu DeFi ziņu plūsmu Šeit.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me