2020. gads beidzas ar banku iekļūšanu DeFi, DeFi startup banku atdarināšanu

reklāma Phemex

Ideja, ka Bitcoin kādu dienu iznīcinās kontroli no banku nozares un piešķirs indivīdam finanšu suverenitāti, drīz pēc 2009. gadā uzsāktā protokola izplatījās interneta cypherpunk interneta forumos. Pēc tam 2020. gada vasarā radās decentralizētas finanses ( defi), un autonomas finanšu kontroles ideja prasīja aplēsi, izlaišanu un lēcienu tuvāk augļiem. 

Tomēr lēnām uz augšu kriptonauda – un jo īpaši defi – ir tradicionāla finanšu nozare, kas atsakās iet uz leju bez cīņas. Tradicionālās finanses (tradfi) ir pieņēmušas daudzus trikus, kurus defi radīja, nevis jābaidās no jaunāko kriptogrāfijas produktu pieauguma un pieauguma. Pat tad, kad defi tirgus 2020. gadā piedzīvoja uzplaukumu, kurā tika laisti klajā pārveidojoši jauni produkti, pieauga lietotāju rādītāji un kopējā vērtība ir bloķēta gadā (TVL) sasniedza 12,4 miljardus dolāru, tradfi virzījās līdzīgā tempā.

Kripto uzlabo finanses

Tajā pašā laikā, kad fintech uzņēmumi pārņēma produktus, kas dzimuši kriptogrāfiskajā valstībā, kriptonauda uzņēmumi arī ir pilnveidojuši dažus no esošās finanšu nozares pamatelementiem.. 

Piemēram, institucionālā līmeņa apmaiņa AAX nesen izrullēju a uzkrājumu produkts kur lietotāji var nopelnīt procentus par piesaistītajiem fondiem bez iepriekš noteikta bloķēšanas perioda, vienlaikus ar katru minūti uzkrājot procentus par savu daļu. Pārvietojot šādus defi centrētus elementus atpakaļ uz centralizētām platformām, tādas apmaiņas kā AAX arī mēģina precizēt dažas no defi idejām, tāpat kā fintech nozare.

Tā vietā, lai tirgotos ar ļoti nestabilu # kriptovalūta tirgū ar augstu risku, #AAX ietaupījumi ļauj palielināt portfeli mazāk riskantā vidē.

Audzēt savu # kriptogrāfija kā ilgtermiņa ieguldījumu ar nelielu piepūli, uzziniet, kā to izdarīt šeit: https://t.co/QBt4Dgn3fh pic.twitter.com/dh31CMFqMM

– AAX (@ AAXExchange) 2020. gada 25. oktobris

Tikmēr tādas kriptogrāfijas platformas kā Wirex un Revolut ir apvienojušies ar neobankām, piedāvājot mobilajiem lietotājiem pirmo pieredzi, kas atspoguļo pēdējās. Kaut arī digitālās bankas pakalpojumi, piemēram, Monzo neizmantojiet kriptogrāfiju, lietotāja pieredze tagad praktiski neatšķiras. Tā kā PayPal lietotnei ir pievienota iespēja pirkt un pārdot kriptovalūtu, ir grūti pateikt, kur beidzas tradfi un sākas kriptogrāfija. Turpmāk tiek aizmiglotas līnijas starp abiem sektoriem Monolīts, kuras defi karte ļauj lietotājiem pašpārvaldīt aktīvus, pirms tos ar pogas nospiešanu pārveidot par fiat, iztērēt visur, kur tiek pieņemta Visa.

Kriptogrāfija: Pionieris ar bultiņu aizmugurē?

Pēdējā desmitgade kriptovalūtas telpā faktiski ir kalpojusi kā izmēģinājumu vieta lielākai finanšu nozarei. Tikai piecu gadu laikā pēc Bitcoin palaišanas tika paziņotas un publiskotas visas galvenās mobilo maksājumu lietotnes, kas dominē Rietumu tirgū (Apple Pay, CashApp, Samsung Pay). Mobilo bloku ķēdē balstītu kriptogrāfijas nodrošināto aizdevumu pieaugums 2017. gadā un trīs attīstības gadi kopš tā laika ir devuši vēl vairāk ideju augošai fintech nozarei, kas atsakās pieņemt aksiomu, ka tai ir jāizmanto bloku ķēde, ja tā vēlas gūt labumu augļi.

Tas ir bijis liecinieks pieaugumam izaicinošās bankas, piemēram, Dānijā Mēness, kas nesen savāca mobilo banku lietotnes sākotnējo finansējumu 104 miljonu ASV dolāru apmērā. Tuvojoties 2020. gada beigām, pēkšņi pieaudzis izaicinošās bankas, kurās ir mobilajām bankām paredzētas lietotnes, kas nav saistītas ar kādu konkrētu banku, kopīgs skats lai redz.  

Pat ja izaicinošās bankas ne vienmēr pārstāv tradicionālo finanšu sektoru (galu galā tās ar to konkurē), tās darbojas ar līdzīgiem noteikumiem. Šīs lietotnes pieprasa bankas licences jebkurā jurisdikcijā, un to kontroli un pārvaldību joprojām uzrauga viena vai vairākas uzticamas puses.

Tomēr tā nav tikai izaicinošā bankas spēle. Piemēram, Singapūras lielākā un visvairāk slavētā banka DBS, uzsākot kriptogrāfijas apmaiņu ar solījumu sniegt kriptogrāfijas tirdzniecības pieredzi, brīvības atņemšanas pakalpojumus, kā arī drošības žetonu piedāvājumus.

Nenoliedzams ir fakts, ka fintech nozarē notiek sava revolūcija, ja nav blokķēdes, pat ja dažas no tās idejām ir tās iedvesmotas. Eiropas uzņēmums Klarna nesen pakāpās līdz 10,65 miljardu dolāru vērtībai, padarot to par lielāko fintech uzņēmumu kontinentā. Tāpat kā daudzi konkurenti, tā jau īsteno idejas, kas lielu daļu defi industrijas padarītu lepnu. Tipisks no tiem ir jēdziens “Pērc tagad – maksā vēlāk” (BNPL), kur lietojumprogrammas ļauj lietotājiem veikt pirkumus bez procentu procentiem no lielākajiem tiešsaistes mazumtirgotājiem, vienlaikus atgūstot naudu par precīzu atmaksu.

Reiz bija paredzēts, ka defi sagrauj tradicionālo finanšu nozari. Tagad, tikai mēnešus pēc tā parādīšanās pasaules mērogā, kļūst arvien grūtāk un grūtāk atšķirt uz blokķēdes balstītas lietojumprogrammas no kolēģiem, kas nav blokķēdes. Autonomā finanšu kontrole joprojām ir cipherpunku un kriptoanarhistu virzība. Tikmēr tradicionālā finanšu nozare ar prieku ņemas no kriptogrāfijas un otrādi.

Lai sekotu līdzi DeFi atjauninājumiem reāllaikā, skatiet mūsu DeFi ziņu plūsmu Šeit.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me