Blockchain – kas jums jāzina

Sākotnēji tika izveidots kā Bitcoin valsts virsgrāmata, un Blockchain ir izveidojies par kaut ko daudz sarežģītāku – un daudz revolucionārāku. Šī ir jaunākā tehnoloģija visinteresantākajā, dinamiskākajā un, iespējams, mainīgajā pasaulē. Jaunākie aprēķini norāda, ka Bitcoin vērtība ir aptuveni USD 9 miljardi (lai gan tā liktenis nesen ir nedaudz svārstījies). Bitcoin cena 2017. gadā pieauga par satriecoši 1327%, padarot to par lielāko kriptovalūtu apgrozībā.

Katrs Bitcoin darījums kaut kā kaut kur jāreģistrē. Un tur ienāk Blockchain.

Kas ir blokķēde?

Blokķēde ir digitalizēta, atvērta publiskā grāmata, kurā sīki aprakstīti visi kriptovalūtas darījumi. ‘Bloks’ ir pēdējā laikā reģistrētais darījums, tāpēc blokķēde ir darījumu virkne, kurā no sākuma līdz beigām tiek parādīta kriptovalūtas darījuma gaita. Tas ir neizdzēšams un pilnīgi drošs ieraksts – un tajā slēpjas tā spēks.

Blokķēdes izmanto mezglu tīklu, nevis centrālo uzskaites punktu, un katru reizi, kad notiek transakcija, katrs tīkla punkts tiek atjaunināts. Tas ir pazīstams kā “izplatītās virsgrāmatas tehnoloģija” (DLT), un to galvenokārt izmanto, lai pārbaudītu darījumus. Tomēr blokā ir iespējams iekļaut gandrīz jebkuru informācijas daudzumu, padarot to par interesantu un ļoti atšķirīgu datu apstrādes un izplatīšanas veidu, neatkarīgi no tā, vai tas ir finansiāls vai nē..

Bitcoin nav centralizēti regulēts, tāpēc ir pamats uzskatīt, ka arī tā virsgrāmatai nevajadzētu būt centralizētai. Tas, ko dara blokķēde, ir pierādījums kibernoziegumu darījumam (galvenokārt Bitcoin). Tā kā katrs bloks ir šifrēts, tas ir faktiski drošāks un izturīgāks nekā citas datu pārsūtīšanas metodes, tāpēc to var pārvietot, bet nekopēt.

Tomēr ir negatīvie aspekti, un tas ir tad, kad bloku ķēde palielinās līdz vietai, kur tā var sākt radīt krātuves un sinhronizācijas problēmu. Tātad īsākus blokķēdes ir vieglāk pārvaldīt, tos var ātri izplatīt un tie neaizņem pārāk daudz vietas.

Blockchain – jauna tehnoloģija ar nākotnes lietojumprogrammām

Informācijas koplietošana ir interneta pamats, taču lielceļi var viegli aizsērēt ar liekiem datiem. Lielākajā daļā maršrutu patrulē arī hakeri, kuri pēc savas izvēles var viegli izvēlēties ceļu datu plūsmā un ievākt konfidenciālu informāciju. Blokķēde atšķiras ar to, ka dati tiek sūtīti mazākos iepakojumos, bez centrālās iestādes, kas regulētu pārsūtīšanu starp mezgliem. Tas novērš nepieciešamību pēc trešo pušu glabāšanas vai apstrādes, tāpēc tas ir tik lieliski piemērots kibervalūtas darījumiem.

Kā tad šo tehnoloģiju varētu piemērot citās jomās? Atbilde ir, salīdzinoši viegli. Neatkarīgi no tā, vai tā ir informācija par konfidenciālu iekšējo piezīmju Bitcoin darījumu biznesā, vienkārši ir koda straume. Blokķēdes sistēma ļauj visiem tīkla mezgliem saņemt blokķēdes kopiju un visus tajā esošos datus. Iedomājieties, ka pēc tam kārtība ir pilna ar visiem jūsu bankas izrakstiem un nekavējoties pieejama ikvienam, kam ir piekļuve konkrētajam tīklam. Tas faktiski ir tas, kas ir blokķēde, taču bez iespējas kāds, kas atrodas ārpus tīkla, piekļūst jūsu informācijai.

Droši un droši

Tas ir daudz drošāk, nekā izklausās. Tik drošs, ka patiesībā ir daudz nozaru, kas interesējas par datu pārsūtīšanas blokķēdes metodes izmantošanu savos esošajos tīklos. Atvērtai elektroniskajai virsgrāmatai nav jāuzskaita tikai finanšu darījumi. To var labi izmantot dažādos apstākļos, sākot ar lietu interneta ierīču tīklu, apdrošināšanas nodrošinājumu un dimantu pārdošanu. Tās elastīgo elektronisko virsgrāmatu sistēmu pat varētu piemērot balsošanas sistēmām, lai gan tās ieviešana var aizņemt nedaudz ilgāku laiku.

DLT tehnoloģija vienkāršo uzņēmējdarbību, it īpaši, ja jūsu bizness šķērso starptautiskās robežas. Tas jau ir sācis nomainīt čīkstošās, novecojušās iekšējās grāmatvedības un algas sistēmas, ko izmanto finanšu nozarē, ne tikai tāpēc, ka tā ir “jaunākā lieta”, bet tāpēc, ka tā varētu arī ievērojami ietaupīt uzņēmumus. Tiek ierosināts, ka Blockchain katru gadu varētu ietaupīt akciju tirgus operatorus ASV līdz 6 miljardiem USD grāmatvedības izmaksu, vienkārši racionalizējot un optimizējot naudas pārvietošanai izmantotās sistēmas – sākot no starpniecības darījumiem līdz algām.

Blockchains – stabils ieguldījums

Bitkoiniem pēdējā laikā ir bijusi nedaudz slikta prese, taču patiesība ir tāda, ka kibervalūta varētu būt finanšu nākotne. Kibervalūta piedāvā dzīvotspējīgu alternatīvu tradicionālajiem bankas pārskaitījumiem, ņemot vērā tradicionālās pirkšanas metodes (ja nopietni, kad jūs pēdējo reizi maksājāt skaidrā naudā par kaut ko?) Un elektroniskiem darījumiem. Nav starpnieka, kurš veiktu samazinājumu, tomēr darījumi (pateicoties blokķēdēm) ir pilnībā atbildīgi un izsekojami.

Jaunie tehnoloģiju uzņēmumi iegulda lielus līdzekļus blokķēdēs, sākot no Bitcoin aizdevumiem līdz mākoņkrātuvei, kuras pamatā ir tīkls, kas darbojas ar blokķēdi. DLT var izmantot, lai uzglabātu un izplatītu šifrētu informāciju, padarot to par ideālu līgumu pārsūtīšanai. Pat lielie vārdi, piemēram, Microsoft, redz blokķēžu potenciālu, piedāvājot izstrādātājiem un klientiem uz mākoņiem balstītu, viena ieejas punkta vidi.

Ir daži šķēršļi, pirms blokķēde kļūst par atvērtas virsgrāmatas datu pārsūtīšanas sistēmu. Joprojām ir daudz aizmugures programmēšanas, lai saskarnē bloķētu ķēdes esošajos biznesa tīklos, un, godīgi sakot, joprojām ir jāpārliecina, lai pārliecinātu dažus uzņēmumus, ka tas ir turpmākais ceļš.

Internets 3.0

Kad blokķēde ir izveidota, ieguldījumi tajā varētu būt labs veids, kā apsteigt to, kas būs nākamais tiešsaistes biznesa programmatūras līmenis. Šis ir internets 3.0, un tas jau no paša sākuma ir bizness.

Saskaņā ar Amerikas programmatūras kā pakalpojumu uzņēmuma NASDAQ Private Market publicēto ziņojumu riska kapitāla daudzums, kas tiek novirzīts gan Bitcoin, gan, vēl svarīgāk, blokķēdē, tiek lēsts aptuveni 1 miljards USD un pieaug. Uzņēmumi, kas pārvalda savus privātos blokķēdes, varētu būt ieguldījums zemu pārdošanas līmeni augsto tehnoloģiju jomā, ar daudz mazāku burbuļa plīšanas iespēju, pirms tiek sasniegts pilns sākotnējā ieguldījuma potenciāls.

Bitcoin / blockchain uzplaukums – vai esat gatavs ieguldīt?

Acīmredzot nav tādas lietas kā droša likme, taču blokķēdes jaunizveidotie uzņēmumi noteikti ir vērtīgs papildinājums jebkuram jaunam uz tehnoloģijām vērstam portfelim. Spēja izveidot elastīgu, kā arī drošu biznesu (ja vien šifrēšana ir nevainojama) padara ieguldījumus Bitcoin / Blockchain uzplaukumā par aizraujošu piedāvājumu. Pārpilnība mazo uzņēmumu tagad novērš uzmanību no lietotņu veidošanas (tā pagājušajā gadā) un uz blokķēdi. Tomēr šī nav garām ejoša iedoma, bet gan droša un labi pārbaudīta tehnoloģija, kas varētu pārveidot veidu, kā mēs visi darām uzņēmējdarbību internetā.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me