WTI jēlnaftas cenu prognoze 2020. gadam: ko gaidīt no jēlnaftas 4. ceturksnī

[[WTI]] Naftas cenas ir nedaudz mainītas, jo tās turpina tirgoties plašā diapazonā no 40.50 līdz 4.50. Pieaugošais pieprasījums mudināja OPEC + sākt mainīt ražošanas samazinājumus, par kuriem tika paziņots šā gada sākumā. 23 naftas ražotāju valstu kartelis, kuru vadībā ir Saūda Arābija un Krievija, apstiprināja, ka tās no augusta sākuma samazinās ražošanas samazinājumus līdz 7,7 miljoniem barelu dienā, kas ikdienas ražošanai pievienotu gandrīz 2 miljonus barelu. līmeņiem. Papildus ES, ASV un Honkongas IKP rādītājiem. WTI jēlnaftas cena bija stabila 41,25, bet Brent turējās 43,26.

Izlasiet jaunāko atjauninājumu vietnē WTI jēlnaftas cena 2021. gada prognoze

 

WTI Jēlnaftas cena tagad: $

Nesenās izmaiņas WTI jēlnaftas cenā

Periods Mainīt ($) Mainīt%
30 dienas +2.51 +6,48%
6 mēneši -10 -20.10%
1 gads -20 -32,35%

Melnā plaisa ir vērsta uz bullish korekcijas / retracement aizmuguri, jo tā ir noslēgusi divus pozitīvus mēnešus atpakaļ, pievienojot cenu pieaugumu par vairāk nekā 170%. Apskatīsim WTI jēlnaftas cenu prognozi.

USOIL prognoze: 2020. gada 4. ceturksnis USOIL prognoze: 1 gads USOIL prognoze: 3 gadi
Cena: 44,76 ASV dolāri

Cenu virzītāji: Ķīna izbeidz bloķēšanu un atsāk pieprasījumu, 61,8% Fibonači retracementa cena ir 44,76 ASV dolāri, Fed dovish monetārā politika var palielināt ražošanas nozari.

Cena: $ 60-62

Cenu virzītāji: COVID19 atkopšana, paredzams, ka visā pasaulē tiks atcelti bloķēšanas gadījumi, OPEC + ražošanas samazināšana, tendences līnijas pretestības samazināšanās par 62 ASV dolāriem M1 laika grafikā.

Cena: 29-30 USD

Cenu virzītāji: Pēc COVID19 lejupslīdes, Lāču korekcija zem 60 USD, ASV un Ķīnas tirdzniecības karš var kaitēt naftas pieprasījumam

 

WTI jēlnaftas tiešraide

WTI

 

Kopējie faktori, kas ietekmē jēlnaftas cenas

WTI jēlnaftas cenas 2020. gadā ievērojami samazinājās, pateicoties COVID-19 pandēmijai un 2020. gada Krievijas un Saūda Arābijas naftas cenu karam. 20. aprīlī WTI neapstrādāto nākotnes līgumu līgumi pirmo reizi vēsturē nokritās zem 0 USD.

1: COVID-19 – koronavīrusa pandēmija:

WTI jēlnaftas cenas 2020. gadā ievērojami samazinājās Covid-19 pandēmijas dēļ, izraisot masveida akciju tirgus kritumu. Saskaņā ar IHS tirgus ziņojumu “Covid-19 pieprasījuma šoks” bija lielāks sarukums nekā lielās lejupslīdes laikā 2000. gadu beigās un 2010. gada sākumā. Rezultātā naftas pieprasījums samazinājās līdz 4,5 miljoniem barelu dienā zem prognozēm, jo ​​spriedze saasinājās starp OPEC dalībvalstīm. OPEC sanāksmes laikā Vīnē (6. martā) galvenie naftas ražotāji, reaģējot uz globālo COVID-19 pandēmiju, nespēja panākt nekādu vienošanos par naftas ieguves samazināšanu. Līdz ar to WTI Benchmark jēlnaftas spot cena NYM 2020. gada 6. martā nokritās līdz USD 42.10 par barelu.

Pēc tam 8. martā sākās naftas cenu karš, un naftas cenas, kas samazinājās par 30%, bija nozīmīgākais vienreizējais kritums kopš 1991. gada Persijas līča kara. Viena lieta, kas mums jāsaprot, ir tā, ka ļoti nedaudzi enerģijas uzņēmumi spēja ražot naftu, kad naftas cena bija aptuveni 30 USD par barelu. Viszemākās ražošanas izmaksas 2016. gadā bija Saūda Arābijai, Irānai un Irākai, savukārt visaugstākās bija Apvienotajai Karalistei, Brazīlijai, Nigērijai, Venecuēlai un Kanādai..

Pēc tam Saūda Arābija un Krievija 9. aprīlī vienojās par naftas ieguves samazināšanu. Kā ziņo Reuters, “Ja Saūda Arābija nespēs savaldīt izlaidi, ASV senatori lūgs Baltajam namam noteikt sankcijas pret Rijādu, izvest ASV karaspēku no tuksneša valstību un ievieš Saūda Arābijas naftas tarifus. ” 20. aprīlī cena ASV jēlnaftas piegādēm maijā bija kļuvusi negatīva, galvenokārt pateicoties pārmērīgajam pieprasījumam pēc lielajiem pārpalikuma ražošanas apjomiem. Šī ir pirmā reize, kad tas notiek kopš Ņujorkas preču biržas tirdzniecības uzsākšanas 1983. gadā.

2: Krievijas un Saūda Arābijas naftas cenu karš:

Naftas cenu sabrukums varētu būt saistīts arī ar Krievijas un Saūda Arābijas naftas cenu karu 2020. gadā. Tas bija ekonomiskais karš, kas sākās 2020. gada martā, jo Saūda Arābija reaģēja uz Krievijas atteikšanos piekrist samazināt naftas ieguvi, lai saglabātu naftas cenas mērenā līmenī. Šī konflikta rezultātā naftas cenas samazinājās 2020. gada pavasarī.

Tajā pašā mēnesī Saūda Arābija sāka cenu karu ar Krieviju, veicinot naftas cenas ceturkšņa kritumu par 65%. Marta pirmajā nedēļā jēlnafta samazinājās par 26%, bet Brent nafta – par 24%. Galvenais cenu kara cēlonis varētu būt saistāms ar sarunu starp Naftas eksportētājvalstu organizācijas (OPEC) un Krievijas dialogu par ierosinātajiem naftas ieguves samazinājumiem COVID-19 krituma laikā. Krievija atkāpās no līguma, izraisot OPEC + līguma sabrukumu. Tomēr cenu karš ir viens no galvenajiem cēloņiem un sekām notiekošajai globālajai akciju tirgus sabrukumam, kas pašlaik dažiem investoriem sagādā galvassāpes.

3: Pasākumu sērija 

Bez visiem kvantitatīvajiem katalizatoriem Saūda Arābija 8. martā paziņoja par negaidītu cenu samazinājumu no USD 6 līdz USD 8 par barelu klientiem Eiropā, Āzijā un Amerikas Savienotajās Valstīs, un tas radīja ievērojamu negatīvu spiedienu uz naftas cenām. West Texas Intermediate, jēlnaftas forma, kas tiek izmantota kā etalons naftas cenu noteikšanā, samazinājās par 20%. Pēc vienas dienas akciju tirgi visā pasaulē ziņoja par lieliem zaudējumiem, atzīstot cenu kara un bailes par koronavīrusa pandēmiju kombināciju. Tomēr šī paziņojuma sekas bija jūtamas arī ārpus naftas cenām un akciju tirgiem. Rezultātā Krievijas rublis samazinājās par 7%, līdz ASV dolāra līmenim – 4 gadu zemākajam līmenim.

No otras puses, naftas cenu kritumu atbalstīja arī ASV prezidenta Donalda Trampa brīdinājumi, ka viņš atsauks ASV militāro atbalstu, ja OPEC un tās sabiedrotie pēc ievērojama iekšēja spiediena nesazinās naftas ieguvi, Saūda Arābijas kroņprinci un de facto valdnieks Mohammed bin Salman.

4: ASV dolāra pieaugums – korelācijas spēles 

Kopš pandēmijas COVID-19 sākuma ASV dolārs tiek uzskatīts par drošu patvērumu. Investori jutās droši, ieguldot ASV dolāros, jo Ķīna kopā ar vairākām citām valstīm visā pasaulē ziņoja par lielu skaitu COVID-19 gadījumu. Tā rezultātā ASV dolārs pandēmijas laikā ir bijis stabils, un tas arī ir saglabājis naftas cenas zemākas, jo naftas cena ir apgriezti saistīta ar ASV dolāra cenu. Dolāra kursa kāpums padarīja dolāros izteikto jēlnaftu dārgu ārvalstīm, un tās bija spiestas samazināt savas nevajadzīgās prasības.

Naftas cenu prognoze nākamajiem gadiem

WTI jēlnafta var būt ļoti nepastāvīga un krasi svārstīties, it īpaši piecu gadu laikā. Piemēram, Brent Crude pārcēlās no USD 125 par barelu 2012. gadā līdz USD 30 par barelu 2016. gada janvārī. Tāpēc, neraugoties uz to, ka tirgi ir nemierīgi līdz 2019. gadam un līdz 2020. gadam, joprojām varētu būt ļoti neparasts iznākums cenā līdz 2025. gadam.

Tomēr, izlemjot par jēlnaftas cenām, visticamāk, joprojām spēlē tie paši pārliecinošie faktori. Fundamentālie faktori, kas nosaka jēlnaftas pieprasījumu un piedāvājumu, nākamajos piecos gados, visticamāk, nemainīsies, taču to ietekme ievērojami atšķirsies. Prognozējot jēlnaftas cenas, vienmēr jāņem vērā šādi faktori:

  1. OPEC (Politika, nolīgumi & Ražošanas lēmumi)
  2. Naftas ražotājvalstis, kas nav OPEC valstis
  3. Globālā ekonomiskā darbība
  4. Alternatīvie enerģijas avoti
  5. ASV dolāra stiprums
  6. Tirgus spekulācijas

Saskaņā ar IVN prognozēm līdz 2025. gadam Brent jēlnaftas barelu vidējā cena pieaugs līdz 79 USD / b. Līdz 2030. gadam pasaules pieprasījums paaugstinās jēlnaftas cenas līdz 98 USD / b. Līdz 2040. gadam cenas būs 146 USD / b. Iemesli tam varētu būt saistīti ar IVN cerībām, ka pieprasījums pēc naftas izlīdzināsies, jo komunālie uzņēmumi vairāk paļaujas uz dabasgāzi un atjaunojamo enerģiju. Tas arī pieņem, ka ekonomika gadā pieaug vidēji par 2%, savukārt enerģijas patēriņš gadā palielinās par 0,4%. Tomēr, manuprāt, nākamo gadu laikā pasaule cietīs no postkoronavīrusa recesijas. Tirdzniecības karam starp Ķīnu un ASV varētu būt ilgtermiņa ietekme uz Ķīnas jēlnaftas patēriņu, samazinoties eksportam uz ASV sektoru. Eksporta krituma rezultātā pasaules lielākais naftas patērētājs var samazināt ražošanu un galu galā samazināt patēriņu un mazāku jēlnaftas pieprasījumu. Apskatīsim tirgus tehnisko pusi, it īpaši WTI jēlnaftas cenas.

Tehniskā analīze – vai mēs varam sagaidīt WTI jēlnaftas korekciju?

WTI jēlnafta tirgo ar vēršu tendenci – 41,15 ASV dolāri. Ņemot vērā tehnisko pusi, jēlnaftas cenu prognoze liecina, ka WTI jēlnaftas cena virzās uz ziemeļiem, lai pabeigtu 61,8% Fibonači retracementu līdz 44,89 USD līmenim. Iepriekšējās divas ikmēneša sveces bija izteikti vērojamas un ir liela varbūtība, ka arī nākamā jūlija mēneša svece būs vērojama. Ja tas notiks, tas kļūs par “trim baltiem karavīriem”, kas apstiprina spēcīgas izredzes uz strauju naftas tendenci, kas palīdzēs atbalstīt naftas cenas līdz USD 44,89. Šajā līmenī vērojams lēciens varētu arī palielināt naftas cenas, sasniedzot 50 ASV dolāru psiholoģisko līmeni, pretestību pagarinot par 50 periodiem..

WTI jēlnafta - potenciālie trīs baltie karavīri iesaka iegādāties

WTI jēlnafta – potenciālie trīs baltie karavīri iesaka iegādāties

Attiecībā uz gada prognozi trīs balto karavīru modelis liecina par spēcīgu vēršu tendenci uz tirgotājiem, un tajā pašā laikā Fed procentu likmes kritums varētu arī pamatot naftas cenas, novedot tās pie 53,20 un 60 ASV dolāriem.

WTI jēlnafta - mēneša diagramma

WTI jēlnafta – mēneša diagramma

WTI jēlnaftas prognoze 2023. gadam – mēs varam sagaidīt, ka jēlnaftas cenas pazemināsies zem 60 USD pretestības līmeņa, lai pabeigtu 38,2% Fibonači retracementu līdz 40,72 USD. Zem šī tirgus, visticamāk, notiks pēc 61,8% Fibonači retracement līmeņa 29,40. Jebkurā gadījumā, ja pamati turpina atbalstīt bullish tendenci, bullish breakout $ 60 līmenī varētu pavērt papildu iespējas pirkšanai, līdz $ 74,5 un USD 107. Palielināsimies gada otrajā pusē un saglabāsim tuvāk uzmanība tirgus būtiskajā pusē.

Veiksmi!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me