Palladium cenu prognoze 2021. gadam: vai pirkt straujo bullish tendenci?

Palladium – prognožu kopsavilkums

Palladium prognoze: H1 2021. gads

Cena: 2550 USD – 2600 USD

Cenu virzītāji: Tehniska atlēciens, Covid-19 atvieglošana, CB / Govt stimuls

Palladium prognoze: 1 gads

Cena: 2700–2 800 USD

Cenu virzītājspēks: Mazāk dovish centrālās bankas, Post COVID-19, lielāks auto pieprasījums

Palladium prognoze: 3 gadi

Cena: 3000 USD – 3 200 USD

Cenu virzītāji: ekonomikas atveseļošanās, pozitīvs riska noskaņojums, postkoronavīruss, stingrāka monetārā politika

 

Iepriekšējā Palladium prognozē 2020. gada 4. ceturksnim mēs prognozējām turpmāku straujo pieaugumu, jo pasaules ekonomika pēc recesijas 2. ceturksnī atjaunojās. Palladium cieta milzīgus zaudējumus 2020. gada pavasara avārijā, samazinoties no nedaudz zem 2900 USD līdz 2600 USD, kas nozīmē, ka tikai dažu nedēļu laikā tā zaudēja 1/3 no savas vērtības. Bet drīz pēc tam tas mainījās augstāk, un atšķirībā no zelta, kas kopš tā laika ir kļuvis lācīgs, pallādijs ir bijis vērojams, un tas ir sasniedzis zemākus augstākos līmeņus, jo pieaugošais pieprasījums vienmēr piesaista pircējus katrā kritienā, tāpat kā vērojama maiņa, par kuru mēs liecinājām februāra sākumā. , pēc atsaukšanas 2021. gada janvārī.

Ar transportlīdzekļu pārdošanas apjomu pieaugumu un stingrākiem automašīnu emisijas standartiem visā pasaulē pieaug pieprasījums pēc pallādija. Tā kā benzīnmotoriem priekšroka dodama pallādijam, arvien vairāk noteikumu palīdz pallādijam. Tirgus daļa pieaug arī kopš Volkswagen dīzeļdegvielas emisiju skandāla 2015. gadā, kas nozarei bija šoks. No otras puses, piegādes puse palādijam nav pārāk elastīga. Prognozes liecina, ka līdz 2024. gadam piedāvājums būtiski nepalielināsies, neskatoties uz cenu pieaugumu un pieaugošo automašīnu pārdošanu. Standard Chartered analītiķis Suki Kūpers komentēja, ka “Paaugstināta investoru interese padara tirgu uzņēmīgu pret peļņas gūšanu, bet kritumus, iespējams, uzskatīs par pirkšanas iespējām”, kas apstiprina mūsu neobjektivitāti un līdz šim ir pierādījusi savu taisnību.  

Pašreizējais palādijs Cena: $

Nesenās izmaiņas pallādija cenā

Periods Mainīt ($) Mainīt%
6 mēneši +288. lpp +13,6%
1 gads -36 -8,3%
3 gadi +1,246 +118,5%
5 gadi +1,868 +352,3%
Kopš 2010. gada +1,984 +662,2%

 

Pallādiju ražo kā platīna ieguves blakusproduktu vai blakusproduktu un kā niķeļa kausēšanas blakusproduktu. Piedāvājums nāk tikai no nedaudzām valstīm, kas padara pallādija cenu prognozi neaizsargātu pret piegādes traucējumiem vai trūkumu. Ražošanā dominē Krievija un Dienvidāfrika, kas saražo nedaudz mazāk par 40%, kam seko Kanāda ar 10%, ASV ar 5-6% un Zimbabve – 4% no kopējās globālās pallādija produkcijas..

Pallādijs ir viens no četriem dārgmetālu grupas metāliem. Tā tiek uzskatīta gan par preci – kas padara to par riska aktīvu, līdz ar to strauju impulsu pasaules ekonomikas atsitiena laikā pagājušā gada vasarā -, gan par drošu patvērumu. Tā ir reta prece; 30 reizes retāk nekā zelts un dārgāks par visiem citiem dārgmetāliem, kas nenoteiktības laikā padara to par drošu patvērumu, un pēdējā laikā tas patiešām ir rīkojies kā tāds. Pagājušā gada laikā tas ir guvis labumu no abiem šiem statusiem ļoti nenoteiktos tirgos, kas izturējušies neparasti, tāpēc sagaidāms, ka tas turpinās pieaugt arī 2021. gadā.  

Palladium Live Chart

 

Palladium cenu prognoze nākamajiem 5 gadiem

Palādija cena ir pakļauta vairākiem faktoriem. Galvenais faktors ir pieprasījums pēc benzīna automobiļu ražošanas ASV un Ķīnā un mazākā mērā arī Eiropā, jo tas ir galvenais izmantošanas avots. Globālā ekonomika ietekmē automobiļu ražošanu, līdz ar to arī pieprasījumu, bet palādija piedāvājums ir diezgan neelastīgs, jo tas ir atkarīgs no ražošanas Krievijas un Dienvidāfrikas raktuvēs, kam var būt tikai negatīva ietekme, kas izraisa lielus piegādes traucējumus. Lai gan nākotnē varētu parādīties dažas jaunas pallādija ražošanas iekārtas, Austrālijā un, iespējams, Kanādā. Sakarā ar ārkārtēju cenu jutīgumu, katalizatoru pārveidošana arī ietekmē cenas. 

Palladium darbojas gan kā dārgmetāls, gan kā metāls  

Kā minēts iepriekš, palādijs ir gan dārgmetāls, piemēram, zelts, sudrabs un platīns, kas nenoteiktā laikā darbojas kā droša patvērums, gan rūpniecības metāls. Mēs zinām, ka rūpnieciskā ražošana palielinās, ja pasaules ekonomikā ir ekspansijas periods un palielinās pieprasījums pēc precēm. Tas nozīmē, ka palādijs gūst labumu abos veidos – kad ekonomika paplašinās un palielinās pieprasījums pēc automašīnām, kas palielina pieprasījumu pēc tādām precēm kā pallādijs, un kad noskaņojums ir negatīvs un ja ir pieprasītas drošās patvēruma zonas. Bet es pats par sevi nevarētu saukt pallādiju par drošu patvērumu, jo tikai aptuveni 1% no rotaslietām tiek izmantoti galvenokārt ķīniešu zemākajā klasē, kas pērk to kā zelta vai sudraba aizstājēju, taču tā darbojas kā tāda laiks. 

Koronavīrusa uzliesmojuma laikā Ķīnā 2020. gada janvārī un februārī noskaņojums kļuva negatīvs, un palādijs pieauga par aptuveni 950 USD, sasniedzot rekordaugstu līmeni – 2 880 USD. Tas bija galvenais straujā pieauguma iemesls, jo pieprasījums pēc palādija samazinājās, pateicoties zemākām automašīnu ražošanas aktivitātēm Ķīnā šajos mēnešos, kad liela daļa valsts bija slēgta. Lielā avārija, kas sekoja martā, bija USD masveida lēciena rezultāts, kas noveda visus aktīvus zemāk. Bet nepārtrauktā augšupejošā tendence no maija līdz 2020. gada beigām, kad Ķīnas un ASV ekonomika spēcīgi atjaunojās un cena saglabājās vērojama līdz 2021. gada janvārim, liecina, ka palādija pieprasījums ekonomikas atveseļošanās laikā atjaunojas. Tātad ir sagaidāms, ka palādijs palielināsies, jo pasaule līdz pavasarim / vasarai atstās koronavīrusu, kam vajadzētu uzturēt pieprasījumu pēc šī dārgmetāla..

Palladium piedāvājuma un pieprasījuma prognozes

Pieprasījums – Gan pallādiju, gan platīnu galvenokārt izmanto autokatalizatoros, lai samazinātu kaitīgo izplūdes gāzu daudzumu. Palladium tiek izmantots motoros, kas darbojas ar benzīnu, savukārt platīns tiek izmantots plašāk dīzeļdzinēju transportlīdzekļos, kas ir daudz izplatītāki. Otrais palādija trūkums, salīdzinot ar platīnu, ir tāds, ka, runājot par fizisko pieprasījumu pēc juvelierizstrādājumu tirgus, pēc platīna ir lielāks pieprasījums pēc platīna. Gan metāliem, gan lielākajai daļai citu tirgu 2020. gadā bija ražošanas un pieprasījuma traucējumi, taču 2021. gads izskatās daudz daudzsološāks, jo ražošana turpina diezgan strauji paplašināties visā pasaulē..

Paredzams, ka 2021. gada 1. ceturksnī IKP eirozonā būs negatīvs, kas nozīmētu lejupslīdi pēc vēl viena negatīvā ceturkšņa 3. ceturksnī, bet tas galvenokārt tiek noteikts cenās, jo tas bija paredzēts, turpretī pēc SVF datiem pasaules IKP ir sagaidāms pieaugt par 5,4%, kā norādīja Christine Lagarde. Automobiļu pieprasījuma prognozes 2021. gadā ir rekordaugstas, ko nosaka divi galvenie faktori – divu finanšu gigantu – Ķīnas un ASV – pieprasījuma pieaugums.

Pallādija pieprasījums pēc nozares

Mēs piedzīvojām pienācīgu ekonomikas atlabšanu Ķīnā 2020. gadā, un sagaidāms, ka 2021. gads būs vēl viens spēcīgs gads. Ķīna ražo trešdaļu no visas pasaules automobiļu ražošanas, un paredzams, ka tā pieņems stingrākus emisiju kontroles tiesību aktus, kas, kā paredzēts, palīdzēs iekšzemes pieprasījumam. Vēl viens iemesls ir spēcīgs ASV ekonomikas atsitiens, īpaši rūpniecībā, kas ietver automašīnas. Kopš Džo Baidens stājās ASV prezidenta amatā, viena no galvenajām Demokrātiskās partijas politikas jomām ir bijusi zaļā enerģija, kas nozīmē stingrāku likumdošanu attiecībā uz automašīnu emisijām, tāpēc pēc Džo Baidena vēlēšanu kampaņas izvirzīšanas agresīvai zaļajai dienaskārtībai paredzams, ka viņi rīkosies izlēmīgāk.

Pārmērīgajam skaidras naudas daudzumam, ko pasaules ekonomikā iepludina monetārās un fiskālās stimulēšanas programmas, no vienas puses vajadzētu atbalstīt ekonomikas izaugsmi un ražošanu, kas arī palielinās pieprasījumu pēc fiziskā pallādija. No otras puses, šī skaidra nauda filtrēs arī finanšu tirgus un palielinās pieprasījumu pēc pallādija nākotnes līgumiem forex tirgū, kas arī pozitīvi ietekmēs cenu.

Piegāde – Piedāvājums ir daudz mazāk elastīgs nekā pieprasījums; būtisks pieaugums ir ļoti sarežģīts, taču to var samazināt ar traucējumiem. 2020. gada aprīlī un maijā stingrie bloķēšanas noteikumi piespieda daudzus Dienvidāfrikas kalnrūpniecības uzņēmumus uz noteiktu laiku pārtraukt darbību, kas paaugstināja pallādija cenas, tāpēc pagājušā gada jūlijā vērojams straujš apgrieziens.

Pārstrāde veido lielu daudzumu fiziskā pallādija gada piegādē. Tomēr saskaņā ar Metals Focus teikto: “Šogad raktuvju krājumu atgūšana un cerības uz pārstrādes pieaugumu nenoturēs pieprasījuma pieaugumu, kā rezultātā 2021. gadā radīsies desmitais fiziskais deficīts. Tas vēl vairāk izsmels virszemes krājumus, papildu augšupejošu spiedienu uz palādija cenu. ”

Saskaņā ar Apvienotās Karalistes platīna grupas metāla (PGM) rafinētāju Džonsonu Metjiju 2019. gadā ģeogrāfiski visdiferencētākais metāls bija pallādijs – aptuveni 38% no piegādes nāk no Dienvidāfrikas, aptuveni 41% no Krievijas un atlikušie 21% no citām valstīm. ABN AMRO Group FX un dārgmetālu vecākā stratēģe Georgette Boele sagaida augstākas pallādija cenas 2021. gadā, lai gan pieaugums, visticamāk, “būs neliels”, viņa teica. “Joprojām ir iztrūkums, jo pēc automobiļu pārveidotājiem ir lielāks pieprasījums pēc pallādija, lai nākotnē atbilstu stingrākiem emisiju standartiem Ķīnā un Eiropā,” Boele teica pētījuma piezīmē..

Pallādija piegādes daļa pa valstīm

Standartizētās Chartered Bank pasaules dārgmetālu izpētes analītiķis Suki Kūpers sacīja: “Pallādija tirgus ir paredzēts palikt nepietiekams, savukārt platīns, visticamāk, sašaurināsies H2-2021, jo aizstāšanas risks tuvojas gada beigām.” Pallādijs ir bijis nepietiekams, jo ražošanas bēdas ir Krievijā un Dienvidāfrikā, un noteikts lielākais PGM ražotājs nākotnē varētu palielināt piegādes šaurību.

Norilskas niķeļa rūpnīcā Krievijā pastāv mūžīgā sasaluma problēma, kas nākotnē varētu izraisīt zināmu samazinātu izlaidi. Ja kaut kas notiek ar viņu infrastruktūru, un viņiem kaut kādā veidā ir jāatjauno vai jāpastiprina, tas varētu palēnināt ražošanu. Tā kā produkcija Krievijā var tikt ietekmēta pa ceļu, un Dienvidāfrikā novērotie traucējumi 2020. gadā, ASV Global Investors Ralfs Aldis norāda, ka nesen atklātie noguldījumi varētu atvieglot situāciju. Viņš minēja, ka Chalice Gold Mines ’Julimar projekts Austrālijā ir tas, kas jāņem vērā.

Pallādija prognozes

Lielas organizācijas, īpaši automobiļu ražošanā iesaistītie uzņēmumi un riska ieguldījumu fondi, kas iegulda automašīnu uzņēmumos, veic savu analīzi un prognozes par izejvielām, ko izmanto automašīnu ražošanā. Pallādijs ir viens no šiem materiāliem, un tas piesaista lielu korporāciju uzmanību. Mēs esam uzskaitījuši dažas viņu prognozes par 1. ceturksni un visu 2021. gadu.    

Organizācija 2021. gada 1. ceturksnis 2021. gada 4. ceturksnis AVG 2021. gads
ABN Amro 2000 2,161 2000
ANZ banka 2,332 2,205 2,110
BOCIL 2,300 2,250 2,325
BofAML 2,750 2500 2500
CPM grupa 2,232 2,210 2,171
CRU grupa 2100 2,157 2,240
Capital Econ 2,175 2,252 2100
Citigroup 2,400 2,650
Commerzbank 2200 2200 2200
E D & F Cilvēks 2,150 2,300 2,350
EIU 2,292 1,802 1,193
ETFS kapitāls 2500
Ātrie tirgi 2,380 2,400
GoldCore 1,950 2,115 2,221
Intesa Sanpaolo 2200 2200 2,150
Investec 2,314
JP Morgan 2,450 2,450 2,163
Jefferies 2200 2,250
Macquarie grupa 2500 2,400 2500
Avots: Investīcijas

Zelta-palādija attiecība un XPD / USD korelācija

Zelta-pallādija (XAU / XPD) attiecība ņem vērā katra metāla vērtību attiecībā pret otru. Šī attiecība lielāko daļu laika ir bijusi virs paritātes (1). Tas nozīmē, ka zelts ir bijis dārgāks par pallādiju, ko apstiprina abu metālu cena diagrammu vēsturē. Ir bijuši tikai divi gadījumi, kad palādijs ir bijis dārgāks par zeltu, vienu reizi no 1998. līdz 2002. gadam un otru reizi tieši tagad. Attiecība kopš 2009. gada ir bijusi lācīga, un 2019. gadā tā nokritās zem paritātes. Pēc atlēciena koronavīrusa pandēmijas sākumā, kura dēļ zelts sasniedza rekordaugstu līmeni un XAU / XPD attiecība bija tuvu 1, lāču tendence atkal atsākās, jo palādijs atsāka savu bullish tendenci, savukārt zelts kopš tā laika ir kļuvis lācīgs. Negatīvajām pusēm ir vairāk vietas salīdzinājumā ar 2001. gada zemāko līmeni, un vēl dažus gadus, pirms tā atkal atgriežas virs 1, kas norāda uz vēl lielāku palādija impulsu, ja zelts nesamazinās pārāk ātri.  

No 2014. līdz 2016. gadam USD indekss pieauga, kā parādīts zemāk redzamajā DXY diagrammā. Tajā pašā periodā XPD / USD atkāpās zemāk, kas nozīmē, ka USD pieaugumam bija negatīva ietekme uz pallādija cenu. Laikā no 2016. līdz 2018. gadam DXY kļuva lācīgs, samazinoties no 103 punktiem līdz 88 punktiem, un XPD / USD pieauga no 480 USD līdz 1140 USD. 2020. gada marta pirmās puses trieciena laikā DXY palielinājās no 94 punktiem līdz 103 punktiem, bet palādijs nokrita zemāk, tikai tāpēc, ka nākamajos mēnešos viss mainīsies. Tātad, tirgojot pallādiju nākamo mēnešu laikā, mums ir jāraugās uz DXY.

20 nedēļas nedēļā SMA spiež DXY uz leju

Palladium tehniskā analīze – slīdošie vidējie rādītāji joprojām ir augstāki

Kā minēts iepriekš, pallādijs ir bijis vērojams kopš 2008. gada, un bullish tendence ir palielinājusies kopš 2016. gada. Pēc avārijas 2020. gada sākumā bullish tendence atkal ir atsākusies. Līdz 90. gadu beigām tā tirgoja aptuveni 200 līdz 300 ASV dolārus, kad tā izdarīja spēcīgu bullish soli, daļēji pateicoties tā pieaugošajai izmantošanai datoru dotcom nozarē, kas šajā periodā pieauga. Pirmo reizi tas pārsniedza lielo apaļo līmeni, sasniedzot 1000 USD, bet 2000. gadu sākumā atgriezās normālā diapazonā. 2008. gada krīzes laikā palādijs nepaaugstinājās tik daudz kā zelts, un tas tirgojās ar lēnu, bet stabilu augšupejošu tendenci līdz 2008. gadam, kas nozīmēja, ka tā vērtība palielinās kā prece, jo pasaules ekonomika atgūstas no 2008. līdz 2008. gadam. 09 ekonomiskā krīze. Bet ASV un Ķīnas tirdzniecības tarifi to palielināja no 2008. gada, jo kļuva skaidrs, ka notiek tirdzniecības karš. Tas nozīmēja, ka palādijs darbojās kā drošs patvērums, un nenoteiktā laikā tas kļuva ļoti bullish. Tas tika pārbaudīts, kad 2020. gada janvārī un februārī pieauga XPD / USD, jo koronavīrusa epidēmija skāra Ķīnu. Martā un aprīlī tas drebēja, bet jūlijā atsāka augšupejošo tendenci, kas apstiprina tā drošās patvēruma statusu. 20 SMA (pelēks) ir paveicis lielisku darbu kā atbalsts ikmēneša diagrammā, paaugstinot cenu. Janvārī mēs redzējām lejupslīdi, taču šis mainīgais vidējais rādītājs atkal tika atbalstīts, un cena atkal pieauga.

 Ethereum turpina atrast atbalstu 20 SMA

Pārejot uz nedēļas grafiku, tas norāda arī uz pallādiju. Šajā laika posmā cena ir pārsniegusi visus slīdošos vidējos rādītājus, un pēc pagājušā gada straujā krituma tā atgriezās virs tās un palika tur augšā pēc tam, kad 2020. gada martā atleca no 100 SMA (zaļā). 50 SMA (dzeltenā) ir kopš tā laika pārvērtās par galveno XPD / USD atbalsta rādītāju, kas atkal notika janvāra pēdējā nedēļā, tad februāra pirmajā nedēļā mēs redzējām spēcīgu atlēcienu. Tas liecina par spēcīgu 50 SMA pirkšanas spiediena samazināšanos, tāpēc pircēji joprojām ir atbildīgi par palādiju. 

Šķiet, ka nedēļas grafikā atkārtojums ir beidzies

Palladium Live Rate

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me