Austrālijas dolāra cenu prognoze 2020. gada 2. pusgadam: ilgtermiņa lejupslīde, iespējams, drīz atsāksies AUD / USD

Austrālija ir galvenā izejvielu ražotāja / eksportētāja, tādējādi padarot Austrālijas dolāru par preču valūtu. Kā tāds tas ir ļoti neaizsargāts pret preču cenu kustību, kas savukārt ir saistīts ar noskaņojumu finanšu tirgos, kas nozīmē arī to, ka AUD pozitīvi korelē ar noskaņojumu. Noskaņojums šai valūtai ir bijis pozitīvs, savukārt koronavīrusa un ASV politiskās skatuves dēļ pēdējos mēnešos USD ir kļuvis diezgan lācīgs. Ekonomiskā atsitiena pēc avārijas COVID-19 arī ir palīdzējusi AUD / USD pieaugt augstāk, jo arī preces un izejvielas ir atjaunojušās. Bet atsitiens palēninās un riska noskaņojums ir nolietojies, kas pircējiem ir licis padomāt divreiz, pirms pēdējās nedēļās tiek izvirzīti jauni rekordi, tāpēc kāpums šim pārim varētu beigties. Tehniskā analīze norāda arī uz mēneša grafika lejupslīdi, tāpat kā pamati, kā mēs paskaidrosim tālāk šajā AUD / USD vidēja termiņa prognozē, taču ir arī citi faktori, kurus mēs šeit ņemsim vērā.

Periods Mainīt ($) Mainīt%
30 dienas +0,017 USD +2,3%
6 mēneši +0,071 USD +9,8%
1 gads +0,074 USD +10,2%
5 gadi 0,013 USD 1,9%
Kopš 2000. gada +0,069 ASV dolāri +9,5%

 

Kopš 1990. gadu vidus AUD / USD ir maz mainījies, salīdzinot ar USD nepastāvība, ko esam redzējuši pēdējo divu desmitgažu laikā, kas nozīmē, ka šis pāris ir pārvietojies augšup un lejup, nonākot aptuveni tur, kur tas bija pirms 25 gadiem. Tomēr pēdējā desmitgadē šim pārim bija stabila lāču tendence, galvenokārt ASV dolāra kursa nostiprināšanās rezultātā. Kādā brīdī AUD / USD cena 2020. gada martā nokritās līdz 0.55, jo Austrālijas dolārs saņēma dubultu sitienu uz leju, savukārt USD pieauga augstāk, jo tirgotāji panikā panāca koronavīrusa un bloķēšanas dēļ. Bet, avārija beidzās, un kopš tā laika AUD / USD ir bijis vērojams, jo noskaņojums uzlabojās pēc lielās pasaules atjaunošanas. Atgriešanos vēl vairāk veicināja Ķīnas ekonomiskie dati, kas norāda, ka Ķīna ir atstājusi koronavīrusa kontrakciju un tagad ir gandrīz atgriezusies uz pareizā ceļa. Tomēr šie ir bijuši ļoti dīvaini laiki, kas nav paredzami pārāk ilgi – līdz pieņemu, ka pēc ASV vēlēšanām – līdz ar to viss atkal normalizēsies, un noteiktu preču kritums panāks AUD, un kā Rezultātā pēdējo mēnešu kāpumam vajadzētu būt gandrīz pabeigtam, un pircējiem jābūt uzmanīgiem no šiem līmeņiem, jo ​​turpmāk augstie līmeņi būs ļoti ierobežoti.

AUD / USD prognoze 2020. gada 4. ceturksnim: 0,68–0,70 AUD / USD prognoze 1 gads: 0,63-0,65 AUD / USD prognoze 3 gadiem: 0.55-0.60
Cenu draiveri: Globālā riska noskaņojums, COVID-19 Austrālijā, RBA, Technicals Cenu draiveri: ASV vēlēšanas, ekonomikas atveseļošanās, tirgus noskaņojums, USD korelācija Cenu draiveri: Pamati Austrālija, globālā ekonomika

Austrālijas dolāra cenu prognoze nākamajiem 5 gadiem

Šajā rakstā mēs esam apskatījuši Austrālijas dolāru gan no fundamentālā, gan tehniskā viedokļa un salīdzinājuši to ar ASV dolāru, lai redzētu, kuram būs pārsvars nākamajos mēnešos / gados. Kā minēts iepriekš, šim pārim ir bijusi lāču tendence jau desmit gadus, taču noskaņojums kopš marta ir mainījies, lai gan šobrīd mēs piedzīvojam dažus pasaules mainīgus laikus, tāpēc cenu darbība kopš marta nav obligāti jāveic pārāk daudz, it īpaši ilgtermiņā. Bet mēs to varam izmantot, lai prognozētu AUD / USD nākotni nākamajos mēnešos pēc cenu darbības pēdējos mēnešos; tomēr koronavīrusa situācija, visticamāk, neatkārtosies.

COVID-19 laikā AUD / USD ir izmantojis tirgus noskaņojumu

Tā kā Austrālija ir galvenā izejvielu un minerālu eksportētāja, AUD ir cieši saistīta ar šīm precēm un līdz ar to ar riska noskaņojumu finanšu tirgos. Kad noskaņojums ir pozitīvs, AUD virzās augstāk, kā tas bija maija un jūnija laikā, kad pasaules ekonomika atkal atvērās un ekonomikas dati liecināja par spēcīgu atsitienu pēc marta-aprīļa avārijas. AUD / USD līmenis 19. augustā no apakšas pieauga par vairāk nekā 12 centiem, sasniedzot 0.55, lai gan marta un aprīļa bullish maiņa bija ASV dolāra atribūts, kas pēc lēciena 1. pusgadā kļuva patiešām lācīgs. Martā, bet mēs to apskatīsim tālāk. Pirmajos lielās apvērsuma mēnešos AUD / USD pieauga vairāk nekā par 11 centiem augstāk, līdz 0.7180, bet kopš tā laika temps ir ievērojami samazinājies, un kopš jūlija beigām šis pāris ir ieguvis mazāk nekā 1 centu, kas liecina ka pirmo mēnešu pozitīvais noskaņojums pēc atkārtotas atvēršanas kļūst vājāks, jo ekonomikas dati liecina par lēnāku atsitienu. Papildus globālajam noskaņojumam, kas vājinās, kā tas redzams no patērētāju un investoru uzticības pēc pēdējiem ziņojumiem, arī Austrālijas ekonomikas noskaņojums kļūst negatīvs, jo Viktorijas štats turpina uzturēt koronavīrusa ierobežojumus. Ekonomisti prognozē, ka 2020. gadā saruks vairāk nekā 6%, kas vēl vairāk mazina noskaņojumu. Tātad, ja kopējais noskaņojums kļūs negatīvs, AUD kļūs lācīgs, jo arī Austrālijā noskaņojums kļūst negatīvs, salīdzinot ar citiem pasaules reģioniem. Tomēr ilgtermiņā tirgotājiem, tirgojot šo pāri, vienmēr vajadzētu sekot līdzi tirgus noskaņojumam, jo ​​tas var sabojāt kontu, ja jūs nokļūstat nepareizajā pusē, pat ja jūs sekojat vispārējai tendencei..

Pamati un RBA politika

Globālais riska noskaņojums ir nozīmīgs spēlētājs tādās preču valūtās kā Aussie, taču fundamentālajiem faktoriem ir liela nozīme arī valūtā, un tie ietekmē arī noskaņojumu. Noskaņojums kļuva pozitīvs, jo maijā, jūnijā un jūlijā fundamentālie rādītāji uzrādīja spēcīgu atveseļošanos, atkal palielinoties nodarbinātībai, kā arī pieaugot pakalpojumu un apstrādes rūpniecības līmenim. Bet līdz ar jaunajiem ierobežojumiem Viktorijā Austrālijas dienesti atkal saruka – no 58,1 punkta jūlijā līdz 48,1 punktam augustā. Tam nebija lielas ietekmes uz AUD, izņemot īslaicīgu AUD / USD samazināšanos, taču, ja citi sektori atkal samazināsies, viņi sāks nosvērt AUD, nosūtot šo pāri zemāk. Pasliktināšanās un sarūkošā ekonomika radīs toksisku AUD / USD kombināciju, it īpaši, ja turpināsies ierobežojumi un bloķēšana, tāpēc lielākā daļa lietu šobrīd ir saistītas ar koronavīrusu, un pamati būs atkarīgi no tā, kā koronavīruss attīstīsies Austrālija un pārējā pasaule. Bet mums vajadzētu arī sekot līdzi pieaugošajam tirdzniecības pārpalikumam Austrālijā, kas palielinās kopš 2015. līdz 16. gadam, kad tirdzniecības bilance bija aptuveni – 3,5 miljardi USD. Īpaši pēdējie četri gadi ir bijuši patiešām pozitīvi, un tirdzniecības pārpalikums pārsniedza 8 miljardus USD. Tā ir viena lieta, kas jāpatur prātā ilgtermiņā, nevis tas, ka tā ir pārāk palīdzējusi AUD. Gan Austrālijas Rezervju bankas (RBA), gan FED procentu likmes ir 0,25% pēc tam, kad tās pāris reizes samazināja martā. Nesenie likmju lēmumi ir radušies koronavīrusa rezultātā, tāpēc to nav daudz atšķirība starp abām centrālajām bankām. Bet, ja ierobežojumi turpināsies noteiktās Austrālijas daļās, RBA vairāk sliecas uz dovish pusi, taču, kā jau teicām, īstermiņā atšķirības būs nelielas, lemjot par AUD / USD virzienu..

Avots: www.dfat.gov.au

AUD / USD korelācija

Kā parādīts ikmēneša diagrammā, Austrālijas dolāra indekss jeb AXY izskatās ļoti līdzīgs AUD / USD indeksam. AXY uzkāpa 2000. gados, izņemot lielo avāriju 2008. gadā. Bet AXY tendence 2011. gadā mainījās, kas kopš tā laika ir bijusi lācīga. To pašu scenāriju var redzēt AUD / USD ikmēneša diagrammā, tehniskās analīzes sadaļā. Pirmajos piecos gados, līdz 2016. gadam, kritums bija spēcīgāks un 20 mēnešu SMA (pelēks) nodrošināja AXY pretestību. Tad tendence palēninājās, un 50 SMA ieguva savu kārtu, kas nodrošinās oficiālu pretestību, līdz tā tiks salauzta. Cena šobrīd ir tieši zem 50 SMA, taču uz augšu vēl ir vieta par puspunktu.

AXY joprojām ir lācīgs, ja vien tas paliek zem 50 SMA
AXY joprojām ir lācīgs, ja vien tas paliek zem 50 SMA

Savukārt USD indekss bija lācīgs 2000. gados, bet tas kļuva vērojams 2014. gadā, pēc vairāku gadu konsolidācijas. Tomēr augšupejošā tendence nebija ilga – tikai apmēram divus gadus -, un kopš 2016. gada DXY ir tirgojies diapazonā, kā liecina zemāk redzamā ikmēneša diagramma. Bet augstie rādītāji ir kļuvuši augstāki, un 100 SMA (zaļš) sniedz atbalstu. DXY cenšas pārspēt zem šī slīdošā vidējā līmeņa, taču šobrīd nav skaidrs, vai tas izdosies. Tomēr AUD indeksu diagramma izskatās daudz ciešāk saistīta ar AUD / USD, un tagad viņi abi saskaras ar 50 mēnešu SMA. 50 SMA ir definējusi tendenci abiem, tāpēc tie ir oficiāli lācīgi, līdz cena virzās virs 50 SMA un paliek tur. Tātad, lai būtu precīzāk, tirgojot AUD / USD, mums vajadzētu sekot AXY indeksam.

DXY atsaukšana mēneša diagrammā šķiet pilnīga

DXY pullback šķiet pilnīgs mēneša diagrammā

Tehniskā analīze – vai pēdējais pieaugums beigsies pie 50 SMA par AUD / USD?

1990. gadu beigās AUD / USD samazinājās, bet pēc tam tas sāka sekot precēm. Tad tendence mainījās, sākoties jaunajai tūkstošgadei, un šis pāris palika lācīgs līdz 2011. gadam, un kopš tā laika tas ir bijis lēcīgs, izsekojot tādu galveno preču kā nafta, gāze, varš utt. USD sekoja arī precēm, jo ​​tās kritās zemāk. AUD / USD tikai dažu mēnešu laikā kritās par 40 centiem zemāk, zaudējot gandrīz 40% no savas vērtības, jo pirms krīzes tas mainījās zem 1 USD. Bet avārija beidzās un augšupejošā tendence atsākās, AUD / USD sasniedzot jaunus augstākos rādītājus virs 1.10. Augšanas tendences laikā 50 SMA (dzeltenā krāsā) paaugstināja cenu, jo visā šajā desmitgadē tas sniedza atbalstu ikmēneša diagrammā, laiku pa laikam saņemot palīdzību no 20 SMA (pelēkā). Bet, kad preces kļuva lācīgas, jaunās desmitgades sākumā arī AUD / USD kļuva lācīgs, kur palika līdz jaunās sākumam.

50 SMA gaida straujāku pieaugumu, lai nodrošinātu AUD / USD pretestību

50 SMA gaida straujāku pieaugumu, lai nodrošinātu AUD / USD pretestību

Vai tas varētu būt AUD / USD jaunas bullish desmitgades sākums? Es tā nedomāju, ja vien kāda jauna attīstība neatgriezīs pieprasījumu pēc dažām izejvielām / metāliem / minerāliem, kas sastopami tikai Austrālijā. Tirdzniecības bilances pieaugums arī AUD nav palīdzējis pēdējos 4-5 gadus. Tātad, es nedomāju, ka mēs redzēsim vēl vienu bullish desmitgadi, piemēram, 2000. gadus. Visticamāk, ka būs augstāka atkārtošanās, kas notiek un, visticamāk, drīz beigsies. 50 slīdošais vidējais rādītājs nodrošināja pretestību 2018. gada sākumā, pēc tam, kad 2 gadu vecums bija augstāks, to pārtraucot un mainot cenu atpakaļ uz leju. Tātad, šķiet, ka 50 mēnešu SMA ir pagriezies no atbalsts pretestībā šajā laika grafikā, bet tas tiks pierādīts tikai pēc cita testa, kas, iespējams, notiks drīz. Ja pircējiem neizdodas pārkāpt virs tā otro reizi dažu gadu laikā, tad tas būs apstiprinājums, ka mums ilgtermiņā būs jāpietiek ar šo pāri. Līdz tam ilgtermiņa tirgotājiem būs jāgaida.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me