Alumīnija cenu prognoze 2020. gada 4. ceturksnis: cenu pieaugums atbilst Ķīnas pieprasījumam

Tāpat kā lielākajai daļai preču, arī alumīnijs, ko ļoti izmanto gandrīz visās nozarēs, piemēram, automobiļu, aviācijas, enerģētikas, modernās būvniecības, pārtikas un dzērienu un daudzās citās nozarēs, kopš pēdējās desmitgades sākuma līdz 2016. gadam samazinājās. MALTRC1 samazinājās no visu laiku augstākā līmeņa, nedaudz zem 2800 līdz 1430 dolāriem, kas nozīmē, ka tas zaudēja pusi no vērtības, jo pasaules ekonomika bija nepatikšanās un arī toreizējās Grieķijas / Eirozonas parādu krīzes dēļ..

Mēs redzējām pienācīgu atgriešanos no 2016. gada līdz 2018. gadam, kad pasaules ekonomika atveseļojās, bet tirdzniecības karš starp ASV un Ķīnu pēc Donalda Trampa nākšanas pie varas izraisīja pieprasījuma samazināšanos no Ķīnas, kas ir galvenā alumīnija lietotāja. Kritums paātrinājās šī gada pirmajos mēnešos, pēc tam, kad koronavīrusa pandēmija skāra Ķīnu, pirms tā izplatījās uz rietumiem, kā rezultātā notika bloķēšana, kas pasaules ekonomiku noveda pie recesijas. Bet, Ķīnai atkal darbojoties, pieprasījums pēc alumīnija ir pieaudzis, un kopš maija cena ir kļuvusi diezgan strauja.  

Nesenās izmaiņas alumīnija cenā

Periods Mainīt ($) Mainīt%
6 mēneši +464 +29,6%
1 gads +276. lpp +15,2%
3 gadi -213 -9,5%
5 gadi +522 +34,8%
Kopš 2010. gada -110 -5,2%

Faktori, kas ietekmē alumīnija cenas

 

Alumīniju, tāpat kā jebkuru citu preci, smagi ietekmē riska noskaņojums finanšu tirgos. Ja noskaņojums ir pozitīvs, ieguldītāji jūtas kā uzņēmušies lielāku risku, kas nāk par labu precēm. Pamati, piemēram, pasaules ekonomika un jo īpaši Ķīnas ekonomika, pateicoties lielajam alumīnija daudzumam, ko tā izmanto rūpniecībā un ražošanas nozarēs, spēlē lielu lomu šīs preces pieprasījuma pusē, kā arī ietekmē to. investoru noskaņojums. Pēc koronavīrusa problēmām 1. ceturksnī Ķīna ir labi atguvusies, un tehniskie rādītāji norāda arī uz alumīniju, pēc tam, kad tie atkāpās no iepriekšējās atbalsta zonas 1430 ASV dolāru vērtībā.      

 

Alumīnija prognoze: 2020. gada 4. ceturksnis Alumīnija prognoze: 1 gads Alumīnija prognoze: 3 gadi
Cena: 2050 USD – 2100 USD

Cenu virzītāji: Covid-19, Ķīnas atveseļošanās, Riska noskaņojums

                

Cena: 2300 USD – 2400 USD 

Cenu virzītāji: Globālā pēcnāves atveseļošanās, preču noskaņojums, jaunā ASV prezidentūra

   

Cena: 221 USD

Cenu virzītāji: Globālā ekonomika, globālā politika, BRICK valstis

        

Alumīnija tiešraide

ALUMĪNIJA

 

Alumīnija cenu prognoze nākamajiem 5 gadiem

Ķīnas tirdzniecības kara laikā pieprasījums pēc alumīnija palēninājās, kā rezultātā pazeminājās cenas, un šī gada pirmajā ceturksnī koronavīruss uzliesmoja Ķīnā, kā rezultātā atsevišķās valsts daļās notika bloķēšana, un vēlāk sekoja visa pasaule. Tas ietekmēja piedāvājumu, kas pārdzīvoja pārmērīgu periodu, taču pieprasījuma kritums bija daudz lielāks. Alumīnija cenas jau samazinās kopš 2018. gada, jo tirdzniecības karš starp ASV un Ķīnu kaitēja Ķīnas ražošanai.

Pirmie 2020. gada mēneši bija briesmīgi visiem tirgiem, jo ​​mēs redzējām, ka preces krīt zemāk. Alumīnija nākotnes līgumi MALTRC1 paātrināja lejupslīdi, īpaši martā, bet pēc tam Ķīnas ekonomika sāka spēcīgu atsitienu, kas kļūst arvien spēcīgāks. Ražošana ir palielinājusies gan Ķīnā, gan citur; saskaņā ar Pasaules metālu statistikas biroja datiem alumīnija tirgus no 2020. gada janvāra līdz septembrim sasniedza 1603 kt pārpalikumu, papildus 480 kt pārpalikumam 2019. gadā.

Bet pieprasījuma pieaugums ir apsteidzis ražošanas pieaugumu, īpaši Ķīnā. Neskatoties uz to, ka pakalpojumu sektors 2020.-21. Gada ziemā piedzīvo vēl vienu lejupslīdi, ražošana turas labi, tāpēc pieprasījums pēc alumīnija joprojām būs augsts. Tas jo īpaši attiecas uz izlaidi Tuvajos Austrumos un Eiropā, kā arī uz Ziemeļamerikas produkciju, kas sasniedz visu iespējamo panākumu. Tam pagaidām vajadzētu noturēt cenu kāpumu.

 

Tehniskā analīze – tendence ir kļuvusi vērojama attiecībā uz alumīniju 2020. gadā

 

Apskatīsim, vai 2021. gada sākumā alumīnijs pārsniegs diapazonu

Slīdošie vidējie rādītāji ir bijuši patiešām labi rādītāji, parādot alumīnija fjūčeru tendenci. Pirms 2014. gada 20 SMA (pelēks) un 50 SMA (dzeltens) darīja lielu darbu atbalsta sniegšanā, jo cena pieauga, pēc tam tās pārvērtās pretestībā, jo cena kļuva lācīga. Kritums beidzās ar 1430 ASV dolāriem, kā minēts iepriekš, un no 2016. gada sākuma līdz 2018. gada aprīlim alumīnijs kļuva diezgan bullish. Tie paši mainīgie vidējie rādītāji pārvērtās par atbalstu, paaugstinot cenu. Cena sasniedza 1550 ASV dolārus, bet pēc tam mainījās, sākoties tirdzniecības karam starp ASV un Ķīnu. MA atkal pārvērtās par pretestību, bet kritums beidzās ar iepriekšējo zemāko līmeni, kas nozīmē, ka platība ap 1430 USD ir pārvērtusies par atbalstu. Tagad cena ir pieaugusi virs visiem kustīgajiem vidējiem rādītājiem, kas nozīmē, ka bullish tendence atkal ir ieslēgta, bet tā ir vērsta uz augstāko līmeni kopš 2015. gada atgriešanās – 2100 USD. 

MA ir pārveidojusi formas pretestību par atbalstu kopš maija

Dienas diagrammā attēls ir līdzīgs, alumīnija cenai 2019. gadā ir lācīgs, un to slīd zem slīdošie vidējie rādītāji, savukārt 2020. gadā MA ir pārvērtusies par atbalstu, kas nozīmē, ka tendence ir bijusi vērojama. 50 SMA septembrī turēja dziļāku atkāpšanos, savukārt 20 SMA visu laiku paaugstināja cenu. Tendence tikai palielina tempu, kā norāda 20 SMA, tāpēc ir gaidāms turpmāks straujš impulss, it īpaši, kad Baidens stājas amatā ASV, jo tas varētu nozīmēt, ka tirdzniecības karš varētu beigties vai vismaz apstāties.  

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me