WTI jēlnafta sasniedz 50 USD līmeni – Saūda Arābija apņemas samazināt ražošanu!

Trešdienas Āzijas tirdzniecības stundās, WTI Jēlnaftai izdevās pagarināt uzvaru sēriju vienā naktī, sasniedzot gandrīz desmit mēnešu augstāko līmeni, kas krietni pārsniedza USD 50,00 līmeni, galvenokārt pēc Saūda Arābijas negaidītās apņemšanās turpināt jēlnaftas samazināšanu februārī par vienu miljonu barelu dienā. Tas uzreiz atbalstīja jēlnaftas cenas. Bez tam, vēl vienu jēlnaftas pieauguma iemeslu varētu saistīt ar Amerikas naftas institūta optimistiskajiem ASV jēlnaftas piegādes datiem, kas liecināja par 1,663 miljonu barelu izlādi..

Turklāt optimismam attiecībā uz iespējamo koronavīrusa vakcīnu un papildu ASV finansiālā atbalsta paketes iespējamībai arī bija liela nozīme jēlnaftas cenu pamatā. Lāču pusē arvien pieaugošais COVID-19 gadījumu skaits pasaules mērogā piespieda valstis ieviest stingrākus ierobežojošus pasākumus, kas radīja bažas par degvielas pieprasījumu un kļuva par galveno faktoru, kas ir saglabājis vāku jebkuram papildu jēlnaftas cenu pieaugumam. . Bez tam ASV dolāra svaiga plaša līmeņa vērojama tendence uz vairākiem faktoriem ir izrādījusies viens no galvenajiem faktoriem, kas varētu ierobežot jēlnaftas cenu augšupvērsto impulsu, jo naftas cena ir apgriezti saistīta līdz ASV dolāra cenai.

No otras puses, jēlnaftas cenu pieaugumu ierobežoja arī ilgstošā Ķīnas un ASV cīņa. WTI Jēlnafta šobrīd tirgo 50,05 un koncentrējas robežās no 49,72 līdz 50,25. Turpinot, tirgotāji šķiet piesardzīgi attiecībā uz jebkādu spēcīgu pozīciju izvietošanu pirms jēlnaftas piegādes datu izlaišanas no ASV Enerģētikas informācijas administrācijas, kas paredzēts vēlāk dienā.

Datu jomā ASV jēlnaftas piegādes dati no Amerikas Naftas institūta parādīja 1,663 miljonu barelu likmi. Šī izloze bija lielāka nekā prognoze par 1,5 miljoniem barelu, bet mazāka par iepriekšējās nedēļas 4,785 miljonu barelu likmi.

Turklāt jēlnaftas cenas palielinājās pēc Saūda Arābijas pārsteidzošās apņemšanās februārī vēl vairāk samazināt jēlnaftas apjomu par vienu miljonu barelu dienā. Saskaņā ar jaunāko ziņojumu Saūda Arābija paziņoja, ka Naftas eksportētājvalstu un sabiedroto organizācija jeb OPEC + noslēdza Apvienotās ministru uzraudzības komitejas otro dienu un 13. OPEC un ne-OPEC ministru sanāksmi. Ir vērts atgādināt, ka sanāksmes tika pagarinātas par vienu dienu pēc tam, kad locekļi pirmdien nespēja vienoties par februāra rezultātiem.

Tikmēr Aleksandrs Novaks (Krievijas vicepremjers) Saūda Arābijas apņemšanos raksturoja kā “lielisku Jaungada dāvanu visai naftas nozarei”, kas tirgotājiem deva lielāku pārliecību.

Visā okeānā jēlnaftas cenu kāpums varētu būt saistīts arī ar atjaunoto optimismu attiecībā uz potenciālām vakcīnām pret ļoti infekciozo koronavīrusu. Saskaņā ar jaunāko ziņojumu ASV Pārtikas un zāļu pārvalde (FDA) paziņoja, ka miljoniem zāļu ir ceļā uz Lielbritāniju. Tas notika pēc tam, kad ASV Pārtikas un zāļu pārvalde (FDA) pēc divām devām uzrādīja gandrīz 95% panākumu attiecību vadošajām koronavīrusa vakcīnām.

Alternatīvi, tirgus tirdzniecības noskaņojums šajā dienā ir negatīvs, jo ASV akciju nākotnes līgumu lāču parādīšanās mēdz izcelt riska noskaņojumu. Tomēr riska nenoteiktā tirgus noskaņojuma iemeslu varētu attiecināt arī uz ziņām, ka ASV prezidents Donalds Tramps nesen parakstīja izpildrīkojumu pārtraukt uzņēmējdarbību ar apmēram 8 Ķīnas pieteikumiem. Tikmēr Ņujorkas fondu birža pārskata lēmumu pārtraukt 3 lielāko Ķīnas telekomunikāciju uzņēmumu izslēgšanu no biržas. Tikmēr bailes no koronavīrusu gadījumu skaita pieauguma globālā mērogā rada papildu spiedienu uz akciju tirgu. Tomēr šie negatīvie virsraksti tika uzskatīti par vienu no galvenajiem faktoriem, kas saglabāja vāku jebkuram papildu jēlnaftas cenu kāpumam.

USD frontē plaša mēroga ASV dolāram izdevās pārtraukt zaudējumu sēriju iepriekšējā dienā, šajā dienā piesaistot dažus jaunus piedāvājumus, jo cerības uz lielāku valdības aizņēmumu virzīja etalona ASV Valsts kases ienesīgumu 10 gadu laikā kopš marta, kas mazināja lāču spiedienu ap ASV dolāru. Bez tam piesardzīgais noskaņojums pirms Gruzijas vēlēšanu rezultātiem kopā ar Ķīnas un Amerikas saspīlējumu atbalsta arī drošo patvērumu ASV dolāru. Tomēr dolāru vērtības pieaugums ir kļuvis par galveno faktoru, kas varētu vēl vairāk ierobežot jēlnaftas augšupvērsto impulsu, jo vājākais USD mēdz padarīt lētāku jēlnaftas iegādi citu valūtu turētājiem. Līdz plkst. 23:16 pēc ET (4:16 pēc GMT) ASV dolāra indekss, kas izseko dolāru salīdzinājumā ar citu valūtu kausu, bija pieaudzis par 0,15% līdz 89 547.

Virzoties uz priekšu, tirgus tirgotāji uzmanīs acis par jēlnaftas piegādes datu publiskošanu no ASV Enerģētikas informācijas administrācijas, kas ir paredzēts vēlāk dienā. Bez tam, jaunāko FOMC monetārās politikas sanāksmju protokolu izlaišana būs ļoti svarīga, jo FED politikas perspektīvai būs galvenā loma USD cenu dinamikas tuvākajā laikā ietekmēšanā. Tikmēr atjauninājumi saistībā ar Ķīnas un ASV cīņu un vīrusu likstām šajā dienā nav zaudējuši savu nozīmi. Veiksmi!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me