Tirdzniecība ir izdevīga situācija, tirdzniecības karš ir zaudējumu zaudēšanas situācija

Kad Donalds Tramps aģitēja par ASV prezidenta amatu, galvenais sauklis bija “Amerika Pirmkārt”. Daudzi no ASV tirdzniecības partneriem un ilgtermiņa sabiedrotajiem tam piekrita, katrai valdībai ir tiesības izvirzīt valsti un tās iedzīvotājus pirmajā vietā. Viens no galvenajiem šī saukļa aspektiem ir masveida migrācijas novēršana, tāpēc tas ļoti uzrunāja ASV pilsoņus un dažos gadījumos attiecās pat uz vispārējo rietumu pilsoni.

ASV rūpniecības pozitīvā uzlabošanās

Otrs aspekts bija sauklis par atsevišķu ASV rūpniecības nozaru atveseļošanās. Tagad, ja vēlaties, lai kāda nozare turpinātu augt, tā jāpadara konkurētspējīgāka. Iespējams, jūs varētu to subsidēt kādu laiku, līdz tas atkal nostājas uz kājām. Tas nozīmētu vairāk darījumu. Ja ķīnieši subsidē tērauda rūpniecību, tas nozīmē, ka pasaules tirgos ir vairāk tērauda, ​​kas iet par zemāku cenu. Ja ASV rīkotos tāpat, tas nozīmētu vēl vairāk lētu zagšanu tirgos. Tas palīdzētu ASV tērauda rūpniecībai un izdarītu spiedienu uz Ķīnas tērauda rūpniecību. Neviens nevar subsidēt nozari uz visiem laikiem, tāpēc pēc kāda laika ķīnieši un ASV vienotos par šīs nozares nesubsidēšanu. Līdz tam laikam ASV tērauda rūpniecība būtu atjaunojusies zināmā mērā, un tērauda tirgus atgriezīsies normālā stāvoklī bez vairāk subsīdijām.

Nepareizs / negatīvs veids, kā palīdzēt nozarēm

Tā vietā Tramps virzās uz otru pusi. Viņš ir noteicis tarifus tēraudam un alumīnijam un apdraud tarifus daudziem citiem produktiem. Pēdējo nedēļu laikā mēs esam redzējuši, ka Trampa administrācija uzliek jaunus tarifus Ķīnas izstrādājumiem 100 miljardu dolāru vērtībā, un tā plāno vēl vienu tarifu kārtu papildu 200 miljardu dolāru ķīniešu ražojumiem. Arī tērauda un alumīnija tarifi ir nedaudz skāruši Ķīnu un ES, taču tie daudz vairāk sver Meksiku un Kanādu. Piektdien Tramps tvītoja par tarifiem Eiropas autoražotājiem.

Protams, visi tarifi attiecas uz Amerikas sabiedrotajiem un tirdzniecības partneriem. Viņi neietilpst naidīgās valstīs pret ASV, piemēram, ar naftu bagātajām Persijas līča valstīm. Bet aizmirsīsim par šo tarifu politiskajiem nodomiem un koncentrēsimies tikai uz to ekonomisko ietekmi, kāda tiem būs, it īpaši uz ASV patērētājiem..

Kur tas ved?

Iesācējiem tarifi ir pretēji lielākai tirdzniecībai, tie nozīmē mazāku tirdzniecību. Ja ASV uzliktu tarifus citām valstīm, tas nozīmētu, ka tā slēgs savas ostas. Ja jūs aizverat savas ostas, pirmā ietekme skar vietējos ražotājus, kuriem paredzēts eksportēt. Jūs nevarat palielināt eksportu, ja aizverat savas ostas. Ja jūs uzliekat tarifus ārvalstu precēm, ārvalstis noteiks tarifus jūsu precēm. Ķīnieši un ES jau atriebjas, un ASV preču cenas 50 miljardu dolāru vērtībā ir paredzētas tarifiem, kas, visticamāk, palielināsies. ES ir noteikusi tarifus ASV precēm aptuveni 3 miljardu ASV dolāru vērtībā un, iespējams, palielinās tarifus un produktu klāstu, kad Trampa administrācija noteiks tarifus Eiropas automobiļu ražotājiem, īpaši vācu. Ko tas nozīmē? Mazāk starptautisko darījumu.

Protams, cietīs dažas rūpniecības nozares Ķīnā, Eiropā vai Kanādā, taču arī nozares, uz kurām vērsies pārējā pasaule un pārējā pasaule, ir lielākas nekā ASV. ES un Ķīna ir vērsta uz noteiktiem produktiem, lai sasniegtu Trampa balsošanas bāzi, kas varētu ietekmēt vidēja termiņa vēlēšanas novembrī. Mēs nevaram neatstāt politiku pat tad, ja mēs to vēlamies, jo viņi taču ir aiz visa?

Bet galvenokārt tarifi, kas kļūst par tirdzniecības karu, lielākoties kaitēs parastajiem amerikāņiem. ASV patērētājam būs jāmaksā vairāk par precēm, ja Tramps aizvērs Amerikas ostas. Importētās preces būs dārgākas, un dārgākas būs pat tādas preces, kuras ražo ASV, piemēram, automašīnas, sadzīves tehnika un pat strūklas un kuģi, ko ASV ražo ASV armijai. Tātad turpina Trampa arguments par tērauda un alumīnija tarifiem, pamatojoties uz valsts drošību. Būtībā dažām ASV nozarēm, kuras ir lobējušas Trampu, būs īstermiņa caurlaide un laba peļņa. Parastais ASV pilsonis būs nabadzīgāks, jo viņam būs jāmaksā vairāk par produktiem, gan ievestiem, gan ražotiem valsts iekšienē.

Bet tas vēl nav viss. Mēs, parastie cilvēki, varētu ar to sadzīvot, jo esam pieraduši pie tik niecīgas elites politikas un ekonomikas. Manuprāt, galvenā problēma, kas kliedz slepkavības, būs globālā ekonomika. Mēs vēl neesam atstājuši aiz muguras vissmagāko ekonomisko krīzi pēdējo gadu desmitu laikā, ko 2008. gadā izraisīja finanšu krīze, kas, lai cik smieklīgi, sākās ASV un izplatījās pārējā pasaulē. Itālija un Grieķija joprojām cieš no ekonomiskām sekām.

Ko darīt, ja šie tirdzniecības traucējumi rada vēl vienu pasaules ekonomikas palēnināšanos, kas novedīs pie vēl vienas ekonomiskās krīzes? Atcerieties, ka nekas liels 2008. gadā nenotika, viena liela banka (Lehman Brothers) bankrotēja, un tā drīz pārvērtās par haosu. Investori ir kā nobijušies baloži, ja pastāv riski, viņi naudu glabās zem matračiem. Tas notika pēc 2008. gada finanšu krīzes. Investori un uzņēmumi baiļu dēļ pārtrauca ieguldīt, bizness tika pārtraukts un daudzi darbinieki tika atlaisti. Ko darīt, ja tas atkārtojas? Pazīmes nav labas. Vēl viena ekonomiskā krīze būtu daudz smagāka nekā pēdējā, un tā būtu vienlīdz slikta amerikāņiem, eiropiešiem, kanādiešiem un, protams, ķīniešiem, savukārt daži pārdomāti tarifi būtu saprātīgi, jo īpaši attiecībā uz Ķīnas tēraudu, jo tas tiek subsidēts. Bet tirdzniecības karš būtu briesmīgs visiem, kas padara situāciju par zaudētu un zaudētu visām pusēm.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me