Pieaugoša jēlnaftas tirdzniecība, kas notiek Saūda Arābijas ražošanas apjomu vidū!

Ceturtdienas Āzijas tirdzniecības stundās, WTI Jēlnaftai izdevās pagarināt savu iepriekšējo trīs dienu uzvaru sēriju, izvirzoties augstāk uz $ 51 līmeni, pirmo reizi kopš februāra pārsniedzot $ 50 līmeni. Tomēr dominējošais vērpjošais neobjektivitāte ap jēlnaftas cenām galvenokārt bija saistīta ar ASV jēlnaftas krājumu lielāko kritumu, nekā bija paredzēts, kas uzreiz nomierināja pārprodukcijas rūpes un veicināja jēlnaftas pieaugumu. Tikmēr jēlnaftas cenas pieauga pēc tam, kad Saūda Arābija apsolīja Febraury vēl vairāk samazināt ražošanu par vienu miljonu barelu dienā.

Papildus tam optimismam attiecībā uz iespējamo koronavīrusu vakcīnu un papildu ASV finansiālā atbalsta paketes iespējamībai bija arī liela nozīme jēlnaftas cenu pamatošanā. Labvēlīgais tirgus noskaņojums pēc demokrātu pārsteiguma slaucīšanas Gruzijā sniedz papildu atbalstu jēlnaftas ar augstāku ienesīgumu cenām. Optimistiskā tirgus noskaņojuma dēļ plaša ASV dolāra vājums palīdz arī augšupejošam naftas impulsam, jo ​​naftas cena ir apgriezti saistīta ar ASV dolāra cenu. Alternatīvi, pastiprinātas bažas par COVID-19 gadījumu skaita pieaugumu un ekonomiski sāpīgas smagas bloķēšanas ir kļuvušas par galveno faktoru, kas varētu ierobežot jēlnaftas pieaugumu. Tikmēr ilgstošā Ķīnas un ASV cīņa arī atstāj negatīvu ietekmi uz jēlnaftas cenām. WTI jēlnaftas cena šobrīd ir 51,09 un tā koncentrācija ir robežās no 50,39 līdz 51,14.

Datu jomā ASV jēlnaftas piegādes dati no Enerģētikas informācijas administrācijas liecina, ka ASV jēlnaftas krājumi pagājušajā nedēļā samazinājās par 8,1 miljonu barelu, kas bija vairāk nekā vidēji aplēstais kritums par 2,7 miljoniem barelu. Turklāt jēlnaftas cenas palielinājās pēc tam, kad Saūda Arābija apņēmās februārī vēl vairāk samazināt jēlnaftas apjomu par vienu miljonu barelu dienā. Ir vērts atgādināt, ka Saūda Arābija, pasaules lielākā naftas eksportētāja, paziņoja, ka februārī un martā viņi samazinās ražošanu par vienu miljonu barelu dienā (BPD) pēc tam, kad OPEC +, grupa, kurā ietilpst Naftas eksportētājvalstu organizācija un citi ražotāji, tostarp Krievija, tikās šīs nedēļas sākumā. Šie pozitīvie soļi pirmo reizi kopš februāra ir palīdzējuši Amerikas jēlnaftas līmenim izšķiroši pārkāpt virs 51 USD par barelu. Okeānā jēlnaftas cenu kāpums varētu būt saistīts arī ar optimistisku tirgus noskaņojumu, ko atbalsta demokrātu pārsteiguma slaucīšana. Gruzijā. Ir vērts atgādināt, ka demokrāti ieguva abus Senāta krēslus, iegūstot sev 50 vietas nākamajam Kongresa sasaukumam pret 50 republikāņu mandātiem. Demokrātu partijas uzvaras Senāta vēlēšanās Gruzijā, iespējams, atbrīvos ceļu vēl vairākai ASV stimulu paketei, kas atbalstīs enerģijas pieprasījumu pasaules lielākajā ekonomikā.

USD frontē plaša mēroga ASV dolārs nespēja apturēt agrīnās lāču kustības, kas dienā samazinājās, jo, samazinoties pieprasījumam pēc drošas patvēruma aktīviem, vienlaikus panākot vienošanos par ASV fiskālajiem stimuliem. Turklāt zaļās naudas samazināšanās varētu būt saistīta arī ar cerībām, ka Fed ilgstoši saglabās zemākas procentu likmes. Tomēr zaudējumi ASV dolāros palīdzēja jēlnaftai saglabāt cenu. Līdz plkst. 23:31 pēc ET (4:31 pēc GMT) ASV dolāra indekss, kas izseko dolāru salīdzinājumā ar citu valūtu kausu, bija nokrities par 0,12% līdz 89 392

Atšķirībā no tā, bažas par COVID-19 lietu skaita pieaugumu un ekonomiski sāpīgiem sarežģītiem bloķēšanas gadījumiem turpina apstrīdēt optimistisko tirgus darbību, kas ir kļuvusi par galveno faktoru, kas varētu ierobežot jēlnaftas cenu pieaugumu. Saskaņā ar jaunāko ziņojumu Apvienotajā Karalistē pirmo reizi kopš aprīļa reģistrēti vairāk nekā 1000 nāves gadījumi dienā, Japāna ir gatava izsludināt ārkārtas stāvokli Tokijā un tās apkārtnē, un Ķīna ir ziņojusi par vairākām infekcijām Pekinas tuvumā.

Turpinot virzību uz priekšu, tirgus tirgotāji uzmanīs acis uz ASV ISM Services PMI izlaišanu decembrī, kas gaidāms 54.5, salīdzinot ar 55.9. Tikmēr atjauninājumi par Ķīnas un ASV cīņu un vīrusu likstām šajā dienā nezaudēja savu nozīmi. Veiksmi!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me