Nedēļas pārskats, 2021. gada 1. februāris – 5. februāris: populārākie ekonomiskie notikumi, kas skatāmi šonedēļ

ASV dolārs šonedēļ beigsies bullish ceļā, jo pasaules akciju tirgus joprojām ir nomākts daudzu negatīvu problēmu dēļ, kas ir veicinājuši drošu patvēruma pieprasījumu pēc ASV valūtas. Tikmēr ASV dolāra pieaugumu varētu saistīt arī ar ASV ekonomikas datiem, kas nebija tik slikti, kā baidījās. Tomēr bažas par īsu ierobežojumu riska ieguldījumu fondu ziņā, rūpes par uzņēmumu peļņu un kavēšanās ar koronavīrusu vakcināciju ir apturējušas pasaules kapitāla vērtspapīru kāpumu, kas īstermiņā varētu turpināt paaugstināt dolāru.

Starptautiskajā frontē liela nozīme ir arī ilgstošajam Ķīnas un Amerikas cīņai, atbalstot drošu ASV dolāru. Vēl viens faktors, kas varētu arī kaitēt tirgus noskaņojumam, varētu būt bailes no pasaules ekonomikas lejupslīdes, kaut arī koronavīrusu vakcinācija ir ceļā. To varētu attiecināt uz bailēm par lēnu imunizācijas ātrumu un līdzekļu trūkumu, kas novērstu abus vīrusu variantus, proti, Lielbritānijas un Dienvidāfrikas mutācijas.

Raugoties uz nākamo nedēļu, apstrādes rūpniecības PMI un bezdarba līmeņa rādītāji kopā ar monetārās politikas paziņojumiem un RBA Gov Lowe runu varētu virzīt daudz virsrakstu, lai saglabātu tirgus kustību. Ģeopolitiskā spriedze un notikumi saistībā ar ASV prezidenta Džo Baidena stimulu paketi 1,9 triljonu dolāru vērtībā tiks cieši sekoti arī aiz okeāna. Visiem šiem faktoriem varētu būt galvenā loma riska līmeņa noteikšanā tirgū.

Vislabākie ekonomiskie notikumi, ko skatīties šonedēļ

1. – ISM Manufacturing PMI – pirmdiena – 10:00 GMT

Šos datus parasti izplata Piegādes vadības institūts. Tas atspoguļo uzņēmējdarbības apstākļus ASV ražošanas nozarē. Tas ir galvenais vispārējās ekonomiskās situācijas rādītājs ASV. Rezultāti, kas pārsniedz 50, tiek uzskatīti par USD bullish, savukārt rādītāji, kas zemāki par 50, tiek uzskatīti par negatīviem vai bullish attiecībā uz zaļo dolāru.

Iepriekšējais izlaidums

FAKTISKĀ: 60.7

DEV: 2,60

Mīnusi: 56.6

DATUMS: 01.05.2021. 23:00

2. – RBA procentu likmju lēmums – pirmdiena – 22:30 GMT

Šo lēmumu paziņo Austrālijas Rezervju banka. Ja RBA attieksme pret Austrālijas ekonomisko perspektīvu ir haotiska un rezultātā palielinās procentu likmes, tas tiek uzskatīts par AUD bullish vai pozitīvu zīmi. Alternatīvi, ja RBA ir dovish izredzes uz Austrālijas ekonomiku, un tā saglabā pašreizējo procentu likmi vai samazina to, to Aussie uzskata par lācīgu.

Iepriekšējais izlaidums

FAKTISKĀ: 0,1%

DEV: 0,00

Mīnusi: 0,1%

DATUMS: 12.01.2020. 11:30

3. – NZD Nodarbinātības maiņa – otrdiena – 16:45 GMT

Šos datus parasti publicē Jaunzēlandes statistikas dienests. Tas mēra visas izmaiņas nodarbināto cilvēku skaitā Jaunzēlandē. Vienkārši sakot, šī rādītāja kāpums pozitīvi ietekmē patērētāju tēriņus, kas savukārt stimulē ekonomikas izaugsmi. Tādējādi augstu nolasījumu saprot kā NZ dolāra bullish; gluži pretēji, zems lasījums tiek uzskatīts par lācīgu.

Iepriekšējais izlaidums

FAKTISKĀ: -0,8%

DEV: 0,00

Mīnusi: -0,8%

DATUMS: 2020.04.11. 05:45

ii) – bezdarba līmenis:

Šos datus parasti publicē arī Jaunzēlandes statistikas dienests. Tajā mēra bezdarbnieku skaitu, dalītu ar kopējo civilo darbaspēku. Likmes paaugstināšanās norāda uz ekspansijas trūkumu Jaunzēlandes darba tirgū. Tāpēc pieaugums noved pie Jaunzēlandes ekonomikas vājināšanās. Tādējādi zemie rādījumi tiek uztverti kā NZ dolāra bullish; no otras puses, augstie rādījumi tiek uzskatīti par lācīgiem.

Iepriekšējais izlaidums

FAKTISKĀ: 5,3%

DEV: -0.15

Mīnusi: 5,4%

DATUMS: 2020.04.11. 05:45

4. – RBA Gova Lova runa – otrdiena – 20:30 GMT

Filips Lovs nomainījis Glenu Stīvensu kā Austrālijas centrālās bankas vadītāju. Iepriekš Lovs bija Austrālijas Rezervju bankas gubernatora vietnieks, kuru viņš ieņēma no 2012. gada februāra. Būdams centrālās bankas vadītājs, kas kontrolē īstermiņa procentu likmes, viņš tagad vairāk kontrolē AUD vērtību nekā jebkura cita persona. Austrālijas ekonomiskās perspektīvas apveltītais tonis tiek uztverts kā AUD lācīgs. Tieši pretēji, hawkish tonis tiek uzskatīts par bullish vai pozitīvu faktoru.

5. – ADP nodarbinātības maiņa – trešdiena – 8:15 GMT

Šos datus parasti izsniedz Automatic Data Processing Inc.. Tie sniedz informāciju par nodarbināto cilvēku skaita izmaiņām Amerikā. Vienkāršāk sakot, šī rādītāja pieaugums atstāj pozitīvu ietekmi uz patērētāju tēriņiem, kas stimulē ASV ekonomisko izaugsmi. Tāpēc augstie rādītāji tiek uzskatīti par pozitīviem vai vērstiem attiecībā uz ASV valūtu; gluži pretēji, zemie rādītāji tiek uzskatīti par negatīviem vai lācīgiem attiecībā uz ASV valūtu.

Iepriekšējais izlaidums

FAKTISKĀ: -123 K

DEV: -0,43

Mīnusi: 88 K.

DATUMS: 01.06.2021. 21:15

ii) – ISM Services PMI:

Šos datus parasti izplata Piegādes vadības institūts (ISM). Tas norāda uzņēmējdarbības apstākļus ASV neražojošajā nozarē. Ir vērts pieminēt, ka neražojošais sektors ne pozitīvi, ne negatīvi neietekmē IKP tikpat lielā mērā kā ISM Manufacturing. Rezultāti, kas pārsniedz 50, tiek uztverti kā USD bullish, turpretī rādījumi, kas zemāki par 50, tiek uzskatīti par negatīviem vai lāčiem attiecībā uz dolāru.

Iepriekšējais izlaidums

FAKTISKĀ: 57.2

DEV: 1.82

Mīnusi: 54,6

DATUMS: 01.07.2021 23:00

6. – Bank of England monetārās politikas ziņojums – ceturtdiena – 7:00 GMT

i) – Anglijas Banka šo ziņojumu parasti izlaiž pēc katra ceturkšņa beigām. Tajā sniegta pilnīga ekonomiskā analīze un inflācijas prognozes, uz kurām Bankas Monetārās politikas komiteja balstās, pieņemot lēmumus par procentu likmēm, un sniegts novērtējums par Lielbritānijas inflācijas iespējām nākamajos divos gados. Tāpēc augstie rādītāji tiek uzskatīti par pozitīviem vai vēršamiem attiecībā uz GBP un, otrādi, zemie rādītāji ir negatīvi attiecībā uz GBP valūtu.

ii) – BoE procentu likmju lēmums:

Šo lēmumu atbrīvo Anglijas Banka. Ja BoE attieksme pret ekonomisko perspektīvu Lielbritānijā ir haotiska, un tāpēc tā paaugstina procentu likmes, to GBP uzskata par pozitīvu vai vēršu. Turpretī dovish perspektīva un pašreizējās procentu likmes turpināšanās vai procentu likmes samazināšana tiek uztverta kā negatīva vai lācīga.

FAKTISKĀ: 0,1%

DEV: 0,00

Mīnusi: 0,1%

DATUMS: 2020.12.17. 20:00

7. – CAD Employment Change – piektdiena – 8:30 GMT

Šos datus parasti izplata Kanādas statistikas pārvalde. Tas ir Kanādā nodarbināto cilvēku skaita izmaiņu rādītājs. Šī rādītāja pieaugumam ir pozitīva ietekme uz patērētāju tēriņiem, kas stimulē ekonomikas izaugsmi. Tādējādi augstu rādījumu CAD uzskata par pozitīvu vai bullish; gluži pretēji, zemie rādījumi tiek uzskatīti par negatīviem.

Iepriekšējais izlaidums

FAKTISKĀ: -62,6 K

DEV: -0,39

Mīnusi: -27,5 K

DATUMS: 01.08.2021. 21:30

ii) – CAD bezdarba līmenis:

Šos datus parasti izplata Kanādas statistikas pārvalde. Tajā mēra bezdarbnieku skaitu, dalītu ar kopējo civilo darbaspēku. Likmju paaugstināšana norāda uz paplašināšanās trūkumu Kanādas darba tirgū, kas ir vadošais Kanādas ekonomikas rādītājs. Tādējādi skaitļu pieaugumam ir tendence vājināt Kanādas ekonomiku. Vienkārši sakot, zems rādījums tiek uzskatīts par pozitīvu vai bullish attiecībā uz CAD, savukārt augsts skaitlis tiek uzskatīts par negatīvu vai lācīgu.

Iepriekšējais izlaidums

FAKTISKĀ: 8,6%

DEV: 0,00

Mīnusi: 8,6%

DATUMS: 01.08.2021. 21:30

8. – Nodarbinātības maiņa ārpus saimniecībām – piektdiena – 8:30 GMT

Šos datus parasti publicē ASV Darba statistikas birojs. Tas parāda iepriekšējā mēnesī izveidoto jauno darba vietu skaitu visos ar lauksaimniecību nesaistītajos uzņēmumos. Jebkuras izmaiņas ikmēneša algu sarakstā var būt ārkārtīgi nestabilas, jo ciešā saikne ar Centrālās bankas pieņemtajiem ASV ekonomikas politikas lēmumiem. Tāpēc augstu rādījumu USD uzskata par pozitīvu vai bullish, bet zemu – par negatīvu

Iepriekšējais izlaidums

FAKTISKĀ: -140 K

DEV: -1,47

Mīnusi: 71 K.

DATUMS: 01.08.2021. 21:309. – ECB monetārās politikas paziņojums un preses konference – ceturtdien – 13:30 GMT

Pēc ECB ekonomiskās politikas lēmuma ECB prezidents rīko preses konferenci par monetāro politiku. Viņa komentāri parasti ietekmē eiro nepastāvību un nosaka īstermiņa pozitīvu vai negatīvu aizspriedumus. Tādējādi hawkish outlook tiek uzskatīts par pozitīvu vai bullish attiecībā uz eiro; gluži pretēji, dovish viedoklis tiek uzskatīts par negatīvu vai lācīgu.

10. – vācu Flash Manufacturing PMI – piektdiena – 8:30 GMT

Šos datus parasti izdod Markit ekonomika. Tajā aplūkoti uzņēmējdarbības apstākļi Eiropas ražošanas nozarē. Ražošanas PMI tiek uzskatīts par kritisko rādītāju uzņēmējdarbības apstākļiem un vispārējiem ekonomiskajiem apstākļiem Vācijā, jo apstrādes rūpniecības nozare dominē lielā daļā kopējā IKP. Tādējādi augsts rādītājs, kas pārsniedz 50, tiek uzskatīts par EUR bullish, savukārt zems rādītājs, kas mazāks par 50, tiek uzskatīts par lācīgu.

FAKTISKĀ: 58.3

DEV: -0,26

Mīnusi: 58.6

DATUMS: 01/04/2021 08: 55ii) Francijas Flash Services PMI: šos datus parasti izplata Markit Economics, pamatojoties uz daudziem privātā sektora ražošanas un pakalpojumu uzņēmumiem. Datus parasti izplata katra mēneša 3. darba dienā. Katrs rezultāts tiek svērts atbilstoši uzņēmuma lielumam un tā ieguldījumam kopējā ražošanas vai pakalpojumu apjomā, ko veido apakšsektors, kuram pieder šis uzņēmums. Rezultāti tiek parādīti atbilstoši uzdotajiem jautājumiem, parādot to respondentu procentuālo daļu, kuri ziņo par uzlabošanos, pasliktināšanos vai izmaiņām kopš iepriekšējā mēneša. Skaitlis virs 50,0 norāda nozares attīstību; gluži pretēji, skaitlis zem 50,0 parāda nozares sarukumu. Iepriekšējais izlaidums

FAKTISKĀ: 49.1

DEV: -0,43

Mīnusi: 49.8

DATUMS: 01.06.2021 09:00

1m

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me