Nedēļas prognoze, 2021. gada 22. – 26. februāris: populārākie ekonomiskie notikumi, kas skatāmi nākamajā nedēļā

Plašās bāzes ASV dolārs šonedēļ beigsies lāču virzienā, sarūgtinot ASV darba tirgus datus, kas pamudināja cerības uz ātru atlabšanu pēc COVID-19 pandēmijas. Cerības uz ASV stimulu paketi vēl vairāk veicināja pēc tam, kad ASV publiskoja vilšanās pilnu informāciju, kas uzreiz radīja vēl lielākas šaubas par ASV ekonomikas atveseļošanos pēc COVID-19 un iedragāja ASV dolāru. Tomēr zaudējumi ASV dolāros varētu būt īslaicīgi vai īslaicīgi, jo nestabils tirgus noskaņojums mudina ieguldītājus ieguldīt drošā patvērumā esošajos aktīvos, piemēram, ASV dolāros. Nākotnes nedēļā tiek skatīts Monetārās politikas paziņojums un procentu likme. Lēmumu sērija kopā ar Fed priekšsēdētāja Pauela liecībām un RBNZ preses konferenci varētu virzīt daudz virsrakstu, lai saglabātu tirgus kustību. Papildus tam tiks cieši sekots arī ģeopolitiskajai spriedzei un jaunumiem, kas saistīti ar koronavīrusa (COVID-19) vakcīnu, kā arī ar ASV COVID-19 palīdzības paketi, jo tām varētu būt galvenā loma riska līmeņa noteikšanā tirgū..

Vislabākie ekonomiskie notikumi, ko skatīties šonedēļ

1) Vācijas Ifo biznesa klimats – pirmdiena – 4:00 GMT

Šos datus publicē Ifo institūts. To ļoti respektē lielā izlases apjoma un vēsturiskās korelācijas dēļ ar ekonomiskajiem apstākļiem Vācijā un Eirozonā. Pēc izplatīšanas tam ir tendence radīt spēcīgu ietekmi uz tirgu. Ir arī vērts pieminēt, ka tas ir galvenais ekonomiskās veselības rādītājs – uzņēmumi nekavējoties reaģē uz tirgus apstākļiem, un viņu noskaņojuma izmaiņas var būt agrīns signāls par turpmāko ekonomisko darbību, piemēram, tēriņiem, ieguldījumiem un algošanu. Bez tam Institūts apseko vairāk nekā 7000 uzņēmumus, lai novērtētu uzņēmējdarbības situāciju un to īstermiņa plānošanu. Pozitīva ekonomiskā izaugsme tiek uzskatīta par eiro vēršu; gluži pretēji, zemu rādījumu EUR valūtā saprot kā negatīvu.

Iepriekšējais izlaidums

FAKTISKĀ: 90.1

DEV: -1,86

Mīnusi: 91.8

DATUMS: 25.01.221 09:00

2) GBP – SDO bezdarba līmenis (3M) – otrdiena – 07:00 GMT

Šos datus publicē Nacionālās statistikas birojs. Tajā mēra bezdarbnieku skaitu, dalītu ar kopējo civilo darbaspēku. Tas ir galvenais rādītājs Apvienotās Karalistes ekonomikai. Augsti skaitļi norāda uz ekspansijas trūkumu Lielbritānijas darba tirgū. Tāpēc augstāks rādītājs noved pie Lielbritānijas ekonomikas vājināšanās. Zems rādītājs tiek uzskatīts par GBP bullish; gluži pretēji, augsts rādītājs tiek uzskatīts par negatīvu vai lācīgu GBP valūtā.

Iepriekšējais izlaidums

FAKTISKĀ: 5%

DEV: -0,57

Mīnusi: 5,1%

DATUMS: 26.01.2021 07:00

3) BOC gubernatora Maklema runa – otrdiena – 12:30 GMT:

Tifu Maklemu par Kanādas Bankas prezidentu ievēlēja 2020. gada 3. jūnijā. Kā prezidents viņš ir arī Bankas direktoru padomes priekšsēdētājs. Pirms iecelšanas par BOC vadītāju Macklem sešus gadus strādāja par Rotmanas vadības skolas dekānu Toronto universitātē. Bez tam viņš jau bija strādājis par Kanādas Bankas vecāko vietnieku no 2010. gada jūlija līdz 2014. gada maijam.

Maklims bija arī pirmais Finanšu stabilitātes padomes Standartu ieviešanas pastāvīgās komitejas priekšsēdētājs no 2009. līdz 2013. gadam. Kā Kanādas Bankas, kas pārvalda īstermiņa procentu likmes, vadītājam viņam ir lielāka ietekme uz Kanādas valūtas vērtību nekā jebkuram citam. cits. Hawkish tonis ir bullish attiecībā uz valūtu, bet dovish tonis tiek saprasts kā bearish attiecībā uz CAD valūtu.

4) RBNZ procentu likmju lēmums – otrdiena – 20:00 GMT:

Jaunzēlandes Rezervju banka paziņo par šo lēmumu. Ja RBNZ ir piesātināts attiecībā uz ekonomikas inflācijas perspektīvām un paaugstina procentu likmes, tas tiek uzskatīts par NZD valūtas bullish; gluži pretēji, ja RBNZ perspektīva ir dovish, un viņi samazina procentu likmes, tas tiek uzskatīts par NZD valūtas lācīgu.

Iepriekšējais izlaidums

FAKTISKĀ: 5%

DEV: -0,57

Mīnusi: 5,1%

DATUMS: 26.01.2021 07:00

ii) RBNZ preses konference:

Uzreiz pēc Rezervju bankas ekonomiskās politikas lēmuma Rezervju bankas prezidents rīko preses konferenci par monetāro politiku. Viņa komentāri parasti ietekmē NZD svārstīgumu un nosaka īstermiņa pozitīvu vai negatīvu tendenci.

5) Jēlnaftas krājumi – trešdiena – plkst. 10:30 pēc GMT

Šos datus publicē Enerģētikas informācijas pārvalde (EIA). Tas ir galvenais rādītājs, kas lielākoties ietekmē Kanādas dolāru, pateicoties lielajai Kanādas enerģētikas nozarei. Tas mēra piedāvājuma un pieprasījuma nelīdzsvarotību tirgū, kas izraisa ražošanas līmeņa izmaiņas un cenu svārstības. Ja “Faktiskais” ir mazāks par “Prognoze”, tas tiek uzskatīts par USD valūtas bullish.

6) Iekšzemes kopprodukts gada izteiksmē – ceturtdien plkst. 8:30 pēc GMTŠos datus parasti izplata ASV Ekonomiskās analīzes birojs, kas parāda visu to preču, pakalpojumu un struktūru naudas vērtību, kuras attiecīgajā periodā ražotas valstī. Ikgadējais IKP ir tirgus aktivitātes bruto rādītājs, jo tas parāda tempu, kādā valsts ekonomika uzlabojas vai pasliktinās. Vienkārši sakot, augstie skaitļi tiek uzskatīti par USD valūtas vēršu; gluži pretēji, USD zemais rādījums ir lācīgs. Iepriekšējais izlaidums

FAKTISKĀ: 4%

DEV: 0,00

Mīnusi: 4%

DATUMS: 28.01.2021 13:30

7) CHF iekšzemes kopprodukts, t.sk. (QoQ) (Q4) – piektdiena – 08:00

Šos datus parasti izplata Šveices statistika. Tas parāda visu to preču, pakalpojumu un struktūru naudas vērtību, kuras Šveicē ražotas noteiktā laika posmā. Šveices IKP ir tirgus aktivitātes bruto rādītājs, jo tas parāda Šveices ekonomikas uzlabošanās vai pasliktināšanās tempu. Vienkārši sakot, augstie skaitļi tiek uzskatīti par CHF bullish, bet zemie rādītāji tiek uzskatīti par lācīgiem.

Iepriekšējais izlaidums

FAKTISKĀ: 7,2%

DEV: 4,93

Mīnusi: 5,9%

DATUMS: 12.01.2020. 06:45

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me