Lielbritānijas mārciņas nepastāvība dramatiski palielinās; USD / CAD kļūst par nākamo galveno pāru, kas izceļas

Pirms pārsteidzošās mārciņas “zibspuldzes” piektdienas rītā Āzijas sesijas laikā mazumtirdzniecības pozicionēšana uz GBP / USD bija ļoti ekstrēma. Katram tirgotājam, kuram bija īss riska darījums ar šo pāri, bija ne mazāk kā seši tirgotāji, kuri bija iesaistīti garās pozīcijās. Tas ir labs piemērs, kā mazumtirgotāji tirgojas pret galveno tendenci un zaudē naudu pieredzējušākiem tirgotājiem. Ja veicat aprēķinu, pamanīsit, ka vairāk nekā 85% mazumtirgotāju bija ilgi, pirms bija notikusi avārija. Avārija šo skaitli ievērojami samazināja līdz 2,3 garām pozīcijām katram īsajam. Tas nozīmē, ka 69,7% mazumtirgotāju tagad ieņem garas pozīcijas, kas joprojām tiek uzskatīta par ārkārtēju lasījumu, taču ne tuvu nav tik ekstrēma kā pirms zibspuldzes avārijas. Varbūt tā nešķiet liela atšķirība “pirms un pēc”, bet tā noteikti ir. Tātad, ko mēs varam secināt no šiem skaitļiem? Mazumtirgotājus smagi skāra zibspuldze, kas aizņēma daudzas garās pozīcijas. Daži tirgotāji pārtrauca zaudējumus, bet citi saņēma maržas pieprasījumus, un viņu pozīcijas tika slēgtas ar varu.

 

Kas tieši izraisīja avāriju, nav skaidrs, bet daži saka, ka algoritmiskajai tirdzniecībai varēja būt nozīme. Protams, ir daudz neskaidrību, kas apvij Brexit tēmu, taču piektdienas rītā nebija īpaša fundamentāla katalizatora, kas varētu attaisnot šāda mēroga kritumu. Lai redzētu šādu likvīdas valūtas avāriju, tas ir ievērojams. Noteikti, ka plānie tirgus apstākļi saasināja šoku – tas bija Āzijas sesijas laikā un arī NFP piektdienā -, ideāli tirgus apstākļi ātrai avārijai. Apskatīsim dažas diagrammas:

 

GBP / USD dienas grafiks

 

Pašlaik pašreizējā tirgus cena ir tālu no diapazona grīdas, no kuras tā izcēlās pagājušās nedēļas pirmdienā. Es gribētu redzēt šī izlaušanās līmeņa atkārtotu pārbaudi, bet varbūt cena to drīz neapmeklēs. Ja cenai atkal izdosies sasniegt šo līmeni, tas varētu piedāvāt lielisku iespēju atkal saīsināt. Kad notika zibspuldze, man bija dažas īsas mārciņas pozīcijas, bet tās visas bija slēgtas, kad es guvu peļņu no tām. Valūtas, pret kurām pārdevu mārciņu, ir ASV dolārs, Japānas jena un eiro. Pašlaik es meklēju labas iespējas atkal iesaistīties īsos darījumos ar mārciņu. Man vienkārši nepatīk dzenāt cenu šajā posmā. Tāpat kā šajā GBP / USD ikdienas grafikā, ir acīmredzams, ka cena patlaban patiešām tiek pārdota. Lai būtu vēl skaidrāk to redzēt šeit, ir tā pati diagramma ar tajā ievietoto RSI oscilatoru:

 

GBP / USD dienas grafiks

 

Šeit jūs varat redzēt, ka RSI indikators mums liek pārdot. Zem 30 tiek uzskatīts par pārpārdotu. Tagad, kad instruments tiek tirgots virspārdošanas līmenī, tas nenozīmē, ka tas jebkurā brīdī pieaugs augstāk, bet korekcija, visticamāk, notiks, kad tirgi tiek pārpirkti vai pārdoti. Valūtu pāri ilgstoši var palikt pārpārdotā vai pārpirktā stāvoklī. Apskatiet šo piemēru:

 

GBP / USD dienas grafiks (2012./2013. G.)

 

Protams, cena varētu turpināt tirdzniecību uz dienvidiem bez jēgpilnas retracement uz ilgu laiku. Jūs, iespējams, varētu nopelnīt naudu, ja ievadīsit īsu brīdi par pašreizējo cenu, bet varbūt jūs varētu noķert labāku iespēju, ja vispirms gaidījāt, kad notiks retracement. Šeit ir piemērs tam, par ko es runāju:

 

GBP / USD dienas grafiks (2014)

 

Parunāsim par sveci ar atzīmi “‘ izliksimies, ka šī bija piektdienas svece ”. Kā redzat šajā piemērā, bija daži patiešām spēcīgi pārdošanas darījumi, kas viegli varēja vilināt tirgotājus vajāt lāču impulsu. Šī lielā sarkanā svece dienas laikā tika slēgta, un tas mums saka, ka pārdevēji kontrolēja kontroli līdz tās slēgšanai. Mēs to saucam par noskūtu stieni (tā apakšējā galā nav dakts). Daudzas reizes šāda veida sveces norāda, ka ceļā var būt turpmāki zaudējumi. Ja paskatās uz piekto sveci pirms tās, kuru es atzīmēju diagrammā, redzēsi, ka tā ir arī lācīga shaved bārs. Jūs arī pamanīsit, ka jūs būtu guvis labu peļņu, ja šīs sveces noslēgumā ievadītu īsu brīdi, jo cena turpināja samazināties. Tomēr starp šīm divām svecēm ir dažas būtiskas atšķirības. Pirmais tika izveidots pēc tam, kad nesen notika atsaukšanās uz 20-EMA, un tas ir salīdzinoši tuvu 20-EMA, bet otrais ir tālu no tā. Pirmais noskūtais bārs netika aizvērts, kad RSI tika pārdots pārmērīgi, bet otrais. Ja jūs būtu ievadījis īsu brīdi otrās skūšanās joslas aizvēršanas brīdī, tirgus atkal būtu pagriezies pret jūsu tirdzniecību par 260 kauliņiem. Jūs, iespējams, tikāt apstādināts pirms lejupslīdes atsākšanas.

 

Tagad aplūkojiet agresīvos un konservatīvos ierakstus, kas apzīmēti ar sarkano apli. Jūs pamanīsit, ka tirgus vispirms virzījās par labu abiem īsajiem darījumiem, pirms notika jebkādas retracements. Šos iestatījumus mēs meklējam. Šeit mēs varētu būt iekļuvuši lielas varbūtības darījumos un izmantot daudz stingrākus apstāšanās zaudējumus.

 

Protams, nākamajā nedēļā ir arī citi veidi, kā spēlēt šo pāri. Ne visiem tirgotājiem patīk tirgoties ārpus ikdienas grafikiem. Šonedēļ GBP / USD varētu būt patiešām lieliskas skalpa iespējas. Šeit ir piemērs tam, kā Cable iztirgot no 5 minūšu diagrammas:

 

GBP / USD 5 minūšu diagramma

 

Šeit jūs varat redzēt virkni impulsīvu un koriģējošu viļņu. Atcerieties, ka mēs vēlamies tirgoties tikai dominējošās tendences virzienā. Jūs redzēsiet, ka šajā diagrammā cena ir zemāka par 4 stundu un stundas 20 EMA (zaļā un sarkanā eksponenciālā slīdošā vidējā vērtība). Mēs varam arī redzēt, ka bija noteikta pārdošana un ka cena tirgojās galvenokārt zem 20-EMA (zilā eksponenciālā slīdošā vidējā). Trīs sarkanajos apļos jūs pamanīsit sveces ar daktiem uz augšu, kas mums norāda, ka pārdevēji atkārtoti ienāca tirgū. Ievērojiet, ka šīs sveces notika vai nu 20-EMA, vai arī ļoti tuvu tai. Ideja ir gaidīt šādu sveci un ieiet īsā pozīcijā, kad cena pārkāpj šīs konkrētās sveces zemāko līmeni. Tas nozīmē, ka jūs tirgojat ar apstiprinājumu, ka tirgū ir vismaz kaut kāda veida tirdzniecība. Tātad, ja cena turpina pieaugt un neizdodas pārkāpt signāla sveces zemāko cenu, jūsu pasūtījums netiks aktivizēts. Izmantojot šo pieeju, jūs varat novietot pieturas zaudējumu dažus kauliņus (piemēram, 3 kauliņus) virs signāla sveces augstuma un ņemt peļņu, kas ir vismaz divreiz lielāka par pieturas zaudējuma attālumu. Varat arī tirgoties bez peļņas un vienkārši pieturēt zaudējumus. Pēc tam jūs varat mērogot pusi pozīcijas, kad tirdzniecība sasniedz divkāršu pieturas zaudēšanas attālumu, un ļaut otrai pusei doties mājās. Ir vairāki dažādi veidi, kā ievadīt un pārvaldīt šādus darījumus, un tas, kā jūs to darīsit, būs atkarīgs no jūsu tirdzniecības stila un personības.

 

USD / CAD

 

USD / CAD dienas grafiks

 

Beidzot mēs esam izkļuvuši no šī trijstūra! Lai gan piektdien ASV dolāra rādītāji bija slikti, dienā Kanādas dolārs bija vēl vājāks. Šis pārrāvums padara tik pievilcīgu, ka tas ir pārvarējis divu svarīgu pretestības elementu, proti, 200 dienu slīdošā vidējā, un šī trijstūra augšdaļas saplūšanu. Piektdien pāris noslēdzās stingri virs abiem. Šis ir pirmais noslēgums virs 200 dienu mainīgā vidējā rādītāja 148 tirdzniecības dienās. Atcerieties, ka šo mainīgo vidējo līmeni investori un spekulanti plaši izmanto kā tendenču filtru. Jūs varat būt pārliecināti, ka piektdienas spēcīgais noslēgums nepaliks nepamanīts lielajiem institucionālajiem tirgus dalībniekiem. Šeit ir tuvāk apskatīts tas pats attēls:

 

USD / CAD dienas grafiks

 

Ievērojiet, kā cena vairākas reizes noraidīja trijstūra pretestību un 200 dienu slīdošo vidējo rādītāju. Pirms tam pārkāpt, cena bieži atlec no svarīga pretestības (vai atbalsta) līmeņa.

 

Es neieteiktu tirgotājiem šobrīd ievadīt garās pozīcijas šajā pārī. Pirms iesaistīties jaunos darījumos vienmēr ir drošāk gaidīt cenas atgriešanos un labvēlīgu svečturu veidošanos. Apskatīsim nedēļas diagrammu:

 

USD / CAD nedēļas diagramma

Ilgtermiņa tendence ir nepārprotami vērojama, un, iespējams, drīz mēs varētu atkal saskarties ar kādu impulsīvu pirkšanu.

 

Šobrīd USD / CAD mazumtirdzniecības noskaņojums ir lācīgs, kas norāda, ka pāris, iespējams, turpinās savu virzību. Atcerieties, ka mazumtirdzniecības noskaņojums tiek izmantots kā pretrunīgs rādītājs. Pašlaik ir 1,888 tirgotāji, kuriem pietrūkst katram tirgotājam, kurš ir garš.

 

Piektdienas Kanādas dolāra vājums, iespējams, ir saistīts ar naftas cenas kritumu. Piektdien publiskotie Kanādas nodarbinātības izmaiņu numuri (vienlaikus ar vājiem ASV NFP numuriem) iznāca daudz labāk, nekā gaidīts. Neskatoties uz to, Kanādas dolāru pārspēja ASV dolārs, kaut arī NFP skaitļi sagādāja diezgan lielu vilšanos. Kanādas dolārs noteikti parāda skaidras vājuma pazīmes, un, ja nākamajā vai divās nedēļās mēs iegūsim dziļāku naftas cenu samazinājumu, USD / CAD var piedāvāt dažus sulīgus iestatījumus gariem darījumiem.

 

Šobrīd GBP / USD un USD / CAD ir vienīgie galvenie pāri, kas mani patiešām uzrunā. Pārējiem galvenajiem pāriem trūkst skaidra virziena.

 

Ekonomikas jaunumi un citi notikumi

 

Vissvarīgākais ziņu notikums, kas jāskatās šonedēļ, ir jaunākās FOMC sanāksmes protokols, kas tiek izlaists trešdien plkst. 18:00 pēc GMT. Bez tam mums ir ASV galvenie mazumtirdzniecības, PPI un mazumtirdzniecības numuri, kurus skatīties piektdien plkst. 12:30 pēc GMT.

 

Rīt mums ir brīvdienas Honkongā, Kanādā un Japānā, kā rezultātā tirgus apstākļi var būt plānāki nekā parasti.

Vislabāko veiksmi tirdzniecībā!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me