Jēlnafta turpina kristies spēcīgāka dolāra vidū – ātra fundamentāla perspektīva!

Ceturtdienas agrīnā Āzijas tirdzniecības sesijas laikā WTI Jēlnaftas cena nespēja apturēt iepriekšējās dienas krituma sēriju. Tas nokritās no augstākā līmeņa 40 USD līdz 36,98 USD galvenokārt pēc tam, kad valdība ziņoja par pārsteidzoši lielu ASV jēlnaftas krājumu pieaugumu pagājušonedēļ, kas galu galā pastiprināja bailes par pieprasījuma samazināšanos pēc degvielas, pasliktinoties globālajai koronavīrusa pandēmijai. Bez tam, otrdien publiskotie Amerikas naftas institūta (API) zemākie krājumu skaitļi arī rada spiedienu uz jēlnaftas cenām.

Turklāt bažas par piedāvājumu, ņemot vērā nepārtraukto ražošanas pieaugumu Lībijā, varētu uzskatīt arī par vienu no galvenajiem faktoriem, kas uzturēja zem spiediena naftas cenas. Progresa trūkums attiecībā uz vienošanos par ASV koronavīrusa palīdzības paketi vēl vairāk palielināja pesimismu, kas negatīvi ietekmēja jēlnaftas cenas. Tikmēr bailes no ģeopolitiskās spriedzes starp ASV un Ķīnu turpina izaicināt arī jēlnaftas buļļus. Liela loma naftas cenu graušanā bija arī plašajai ASV dolāra stiprībai, ko atbalstīja tirgus riska noskaņojums, jo naftas cena ir apgriezti saistīta ar ASV dolāra cenu. Jēlnaftas tirdzniecība ir USD 37,45 un tā konsolidācija ir robežās no 36,98 līdz 39,00.

Kā jau minējām, pēdējā negaidīti lielā ASV jēlnaftas krājumu palielināšanās par pagājušo nedēļu, par kuru ziņoja Enerģētikas informācijas administrācija, pastiprināja globālā COVID-19 uzliesmojuma pasliktināšanās dēļ degvielas pieprasījuma kritumu, kas savukārt mazināja jēlnaftas cenu noskaņojums. Datu jomā jēlnaftas krājumi palielinājās par 4,3 miljoniem barelu, salīdzinot ar cerībām par 1,23 miljonu barelu pieaugumu. Tas notiek nedēļu pēc tam, kad jēlnaftas krājumi samazinājās par 1 miljonu barelu. Rezultātā jēlnaftas cenas vienas nakts laikā kritās aptuveni par 5%, nokrītot zem galvenajiem 40 ASV dolāriem par barelu.

Izņemot datus, tirgus riska noskaņojumu spieda pieaugošās bažas par nepārtrauktu pieaugumu jaunos koronavīrusa gadījumos. Tikmēr politiskā nenoteiktība ASV un progresa trūkums ASV stimulēšanas sarunās vēl vairāk mazināja tirgus tirdzniecības noskaņojumu, kas jēlnaftas cenas turēja zem spiediena, jo mēs zinām, ka koronavīrusu infekciju otrais vilnis visā Savienībā pastiprinās Valstīm, Krieviju, Franciju un daudzām citām valstīm, kas apdraud pasaules ekonomikas perspektīvas. Saskaņā ar jaunāko informāciju Amerikas Savienotās Valstis ziņoja par aptuveni 74 300 jauniem koronavīrusa gadījumiem, un valsts vidējais dienas rādītājs pēdējās nedēļas laikā bija virs 71 000.

Eiropā koronavīrusu gadījumu skaits sasniedza visu laiku augstāko līmeni – svētdien bija vairāk nekā 52 000 jaunu infekciju, kā rezultātā Francija gatavojās jaunai bloķēšanai. Arī citur Spānija ir izsludinājusi ārkārtas situāciju valstī, un nakts laikā ir ieviesta komandanta stunda.

Papildus vīrusu likstām vēl viens ieguldītāju piesardzīgā noskaņojuma iemesls varētu būt saistīts arī ar ilgstošo ASV un Ķīnas cīņu par potenciālo amerikāņu ražoto raķešu pārdošanu Taivānai, kas nepārtraukti uzņem tempu. No otras puses, dominējošā neskaidrība par ASV prezidenta vēlēšanu galīgo rezultātu arī mazināja tirgus noskaņojumu. Saskaņā ar jaunāko ziņojumu nacionālās aptaujas liecina, ka demokrātu konkurentam Džo Baidenam ir vadība pār republikāņu pašreizējo prezidentu Donaldu Trampu.

USD frontē plaša mēroga ASV dolāram izdevās saglabāt savus ieguvumus visas iepriekšējās sesijas laikā, jo tirgotāji joprojām uzmundrina riska izslēgšanas marķiera noskaņojumu. Tomēr šķiet, ka pieaugošā politiskā nenoteiktība pirms gaidāmajām ASV prezidenta vēlēšanām, kas notiks 3. novembrī, šķiet, ka ASV dolāra pieaugumu diezgan neietekmē. Tomēr zaļās naudas ieguvumi varētu būt īslaicīgi vai īslaicīgi, jo bažas par ekonomikas atveseļošanās ASV varētu apstāties, jo atdzimst koronavīrusu gadījumi. Turklāt ASV dolāra pieaugumu vēl vairāk veicināja progresa trūkums attiecībā uz ASV stimulu paketi, kas tirgotājus ir piesardzīgi noskaņojis. Tādējādi ASV dolāra pieaugums ir kļuvis par galveno faktoru, kas jēlnaftas cenas ir turējis zem spiediena, jo naftas cena ir apgriezti saistīta ar ASV dolāra cenu. Tomēr dolāru vērtības pieauguma dēļ valūtu pāri ir turējuši spiedienu. Tikmēr dolāra indekss, kas sadala dolāru pret 6 galveno valūtu grozu, ir 93.472.

Visā dīķī jēlnaftas zudumu iemeslu varētu saistīt arī ar ziņojumiem, kas liecina, ka sagaidāms, ka Lībijā, kas ir viena no Naftas eksportētājvalstu organizācijas dalībvalstīm, ražošana pēc nepārvaramas varas atgūsies pilnā jaudā. tika pacelts uz Šararas lauka.

Gluži pretēji, Saūda Arābija un Krievija novembra beigās tiekoties uz sarunām ar saviem OPEC + partneriem, izrādīja vēlmi pagarināt naftas ieguves samazinājumus un atlikt plānoto palielinājumu, kas varētu palīdzēt ierobežot dziļākus naftas cenu zaudējumus.

Tikmēr jēlnaftas cenu kritumu ierobežoja iespējamais ASV ražošanas kritums, jo naftas kompānijas sāka slēgt ārzonas platformas viesuļvētras dēļ, kas tuvojās Meksikas līcim. Ir vērts atgādināt, ka Luiziānai šogad jāsaskaras ar 6. saiti no Persijas līča piekrastes sistēmas, jo tropiskā vētra Zeta paātrina ātrumu pie Jukatanas pussalas, spēcīgu vēju un lietu novedot reģionā, kas joprojām plosās no vētru sērijas..

Raugoties nākotnē, tirgus tirgotāji uzmanīs acis uz USD kustību, jo dienā trūkst nozīmīgu datu / notikumu. Turklāt riska katalizatori, piemēram, ģeopolitika un vīrusu problēmas, neaizmirstot arī par Brexit, būs svarīgi, lai skatītos svaigu virzību. Veiksmi!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me