Forex Signals ASV sesijas īsa informācija, 6. decembris – USD mainās pret labāku nodarbinātības numuru, CAD samazinās par mīkstākiem

Riska aktīvi agri no rīta saņēma nelielu pieaugumu, pēc tam, kad Ķīna paziņoja, ka viņi izskatīs atbrīvojumus no tarifiem dažiem ASV lauksaimniecības produktiem, lai gan tam ir netiešs brīdinājums. Tas papildināja Donalda Trampa vakar izteiktos komentārus, ka sarunas ar Ķīnu norit veiksmīgi, kā arī Bloomberg ziņojumu, ka pirmās fāzes darījums būs oficiāls no 15. decembra. Ķīna apsolīja atcelt dažus no ASV tarifiem, bet tirgi šodien bija noraizējušies par ASV nodarbinātības ziņojumu, tāpēc, tuvojoties izlaišanas laikam, tirgotāji bija piesardzīgi.

ASV nodarbinātības pārskats bija daudz labāks, nekā gaidīts, un ar lauksaimniecību nesaistītās algas bija daudz lielākas nekā oktobrī gaidīts, un arī iepriekšējais mēnesis tika pārskatīts augstāk. Bezdarba līmenis bija zemāks, taču ienākumi nedaudz neatbildēja cerībām. Bet oktobra izpeļņas skaitlis tika pārskatīts augstāk, kas vairāk nekā kompensēja novembra numuru. ZELTS pēc šī ziņojuma veica lielu lāču maiņu.

No otras puses, Kanādas nodarbinātības ziņojums bija daudz sliktāks, nekā gaidīts, un bezdarba līmenis pieauga par 4 punktiem augstāk līdz 5,9% un nodarbinātība samazinājās par masveida 71 000, kas bija pretrunā cerībām par nodarbinātības pieaugumu. Ja dalības līmenis būtu palicis nemainīgs, bezdarbs būtu sasniedzis 6,0%. Citā frontē OPEC + nolēma vēl vairāk samazināt naftas ieguvi par 50 tūkstošiem barelu / dienā, bet jēlnafta, šķiet, nav pārsteigta par to.

Eiropas sesija

 • Ķīna atriebjas pēc Sjiņdzjanas likumprojekta – ASV Senāts šīs nedēļas sākumā pieņēma likumprojektu par cilvēktiesībām Siņdzjanas politieslodzītajiem. Šodien Ķīnas valsts mediji ziņoja, atsaucoties uz ārlietu ministriju, sakot, ka Ķīna saka, ka tā veic pretpasākumus pret ASV sankcijām pret Ķīnas amatpersonām. Ķīna ir informējusi ASV vēstniecību par pretpasākumiem, bet mudina ASV atcelt sankcijas pret Ķīnas amatpersonām.
 • Vācijas rūpnieciskā ražošana  – Vācijas rūpnieciskā ražošana ilgu laiku ir bijusi nestabila, taču vairāk balstīta uz negatīvo pusi. Pēdējo četru mēnešu laikā rūpnieciskā ražošana ir samazinājusies trīs reizes. Paredzēts, ka oktobrī tas kļūs pozitīvs un palielināsies par 0,1% pēc septembra krituma par 0,6%. Bet tas palika negatīvs, oktobrī samazinoties par 1.7%.
 • Brexit komentārs – Leiboristu līderis Džeremijs Korbins šodien agri teica, ka Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons maldina vēlētājus par “Brexit”. Korbins apgalvo, ka viņa rīcībā ir “pārliecinoši auksti pierādījumi”, kas parāda Brexit darījuma ietekmi uz lielu valsts daļu un “jo īpaši Ziemeļīrijas jautājumu”, atsaucoties uz konfidenciālu valdības ziņojumu. Vēlāk Lielbritānijas premjerministrs Džonsons atbildēja, ka Corbyn dokuments ir “pilnīgs absurds”. Starp Ziemeļīriju un Lielbritāniju pārbaudes netiks veiktas. Neesat redzējis leiboristu iesniegto dokumentu, bet tas ir “pilnīgs absurds”. Tikmēr Ipsos aptauja Lielbritānijas vēlēšanās parādīja, ka konservatīvie bija 44% (nemainījās), leiboristi 32% (+4).
 • OPEC +, lai samazinātu ražošanu tālāk – OPEC + valstis tiekas Vīnē, lai apspriestu arī naftas izlaidi un cenas. Pēdējo nedēļu laikā mēs esam dzirdējuši komentārus, kas liek domāt, ka kartelis turpinās samazināt naftas ieguvi, it īpaši no Saūda Arābijas, bet mēs esam dzirdējuši arī pretējus komentārus no citām OPEC + valstīm, it īpaši no Krievijas. Dienas laikā Saūda Arābijas naftas ministrs princis Salmans Bins Abdulazizs sniedza dažus komentārus:
 • Tirgum mums būs jāuzticas
 • OPEC mēģina parādīt analītiķiem, ka mēs darām savu darbu
 • Pasaules ekonomika arī turpmāk būs labi nodrošināta
 • Bet turpmāka apņemšanās ļaus mums visiem gūt labumu
 • OPEC + mērķis ir pierādīt, ka tā ievēros nolīgumus

Vēlāk mēs dzirdējām baumas, ka OPEC + ministri esot piekrituši noslēgt vienošanos par ražošanas ierobežošanu vēl par 50 tūkstošiem barelu / dienā.

ASV sesija

 • Kanādas nodarbinātības ziņojums – Ziņojums par nodarbinātību no Kanādas tika publicēts arī agrāk šodien. Paredzams, ka bezdarba līmenis nemainīsies – 5,5%, bet tas pieauga augstāk līdz 5,9%. Nodarbinātības neto pārmaiņas novembrī bija -71,2 K pret + 10K, kas nozīmē, ka darbavietas ir samazinājušās. Aprēķinātās pilnas slodzes nodarbinātības izmaiņas -32,8 tūkstoši salīdzinājumā ar 15 tūkstošiem. Tiek lēsts, ka nepilnas slodzes nodarbinātības izmaiņas ir -38,4 tūkstoši salīdzinājumā ar + 10 000. Stundas algas likme bija zemāka līdz 4,4%, salīdzinot ar aplēsto 4,5%. Dalības līmenis arī bija zemāks par 65,6%, salīdzinot ar aplēsto 65,7%, kas nozīmē, ka, ja tas paliks nemainīgs, bezdarbs būtu pieaudzis līdz 6%.

 • ASV nodarbinātības ziņojums – Ir publicēts ASV nodarbinātības ziņojums. Bezdarbs sasniedza zemāku līmeni līdz 5,5%, salīdzinot ar gaidāmo 5,6% līmeni. Izmaiņas nefarmu algu sarakstos (jaunās darbavietās) bija augstākas – 266 tūkstoši, pārspējot 180 tūkst. Izmaiņas privātajā algu sarakstā bija arī augstākas par 254 000, salīdzinot ar aplēsto 178 000. Ražošanas algu skaits sasniedza 54 000, salīdzinot ar aprēķināto 40 000. Arī darbaspēka līdzdalības līmenis bija zemāks par 63,2% no 63,3% pagājušajā mēnesī, kas, šķiet, ir bezdarba līmeņa krituma iemesls.
 • ASV ieņēmumu pārskats – Vidējā stundas izpeļņa novembrī neatbildēja cerībām, sasniedzot MM par 0,2% pret aplēsto 0,3%, bet oktobris tika pārskatīts augstāk līdz 0,4% no iepriekšējiem 0,2% Vidējās stundas izpeļņas YoY atzīme bija augstāka par 3,1% salīdzinājumā ar aplēsto 3,0%.
 • ASV UoM patērētāju noskaņojums – ASV Prelim UoM patērētāju noskaņojuma ziņojums tika izlaists tikai pirms kāda laika. Paredzēts, ka tas nedaudz uzlabosies līdz 97.0 punktiem no novembra 96.8, kas tika pārskatīts augstāk otrajā pārskatā, no 95.7 punktiem. Bet tas sanāca daudz labāk, lecot līdz 99,2 punktiem. Vairumtirdzniecības krājumi sasniedza + 0.1% salīdzinājumā ar 0.2% aplēsēm. Vairumtirdzniecības apgrozījums pagājušajā mēnesī samazinājās par 0.7%, salīdzinot ar -0.1%, kas tika koriģēts uz leju no 0.0%. Pašreizējie apstākļi pieauga līdz 115,2 punktiem, salīdzinot ar aprēķinātajiem 112,8. Salīdzinājumā ar 111,6 pagājušajā mēnesī. Arī cerības pieauga līdz 88,9 punktiem, salīdzinot ar 87,5 aplēsēm, salīdzinot ar 87,3 punktiem pagājušajā mēnesī. Gada inflācijas gaidas samazinās līdz 2,4% no 2,5%, 5 – 10 gadu inflācijas gaidas samazinās līdz 2,3% no 2,5%.

Tirdzniecība redzeslokā

Bullish NZD / USD Atkal

 • Šī tendence ir bijusi vērojama vairāk nekā 2 mēnešus
 • Apakšējā atvilktne ir pabeigta
 • 50 SMA atkal sniedz atbalstu

50 SMA šodien atkal biedē pārdevējus

NZD / USD oktobra sākumā veica strauju reversu, kas izskatījās gluži kā vēl viena augstāka atzīme, pirms pārdevēji noslīdēja zemāk. Bet pārdevēji vairs neatgriezās, un mēs tos kopš tā laika neesam redzējuši. Mēs esam redzējuši vairākus atvilkumus zemāk, bet pircēji ir atgriezušies un turējuši lietas kontrolē.

Noskaņojums riska aktīviem ir uzlabojies, kad tuvojamies ASV un Ķīnas pirmā posma darījuma pēdējam posmam. Ir bijuši notikumi un komentāri, kas ir veikuši šo darījumu turp un atpakaļ, piemēram, vakar Donalda Trampa komentāri, ka viņš varētu atlikt darījumu līdz Ķīnas vēlēšanu beigām, atbildot uz Ķīnu, kas Trampa elektorātam adresējusi atbildes mērķus.

Bet šodien mēs dzirdējām no Bloomberg, ka darījumu varētu parakstīt 15. decembrī, neskatoties uz karsto retoriku, kas nomierināja nervus. Donalds Tramps arī palīdzēja noskaņojumam, kad viņš pirms kāda laika teica, ka sarunas ar Ķīnu norit ļoti labi.

Āzijas sesijas laikā NZD / USD bija atkāpies zemāk, bet 50 SMA (dzeltenā krāsā) nodrošināja stabilu atbalstu H1 diagrammā. Cena palielinājās pēc šī mainīgā vidējā līmeņa, jo noskaņojums uzlabojās pēc Trampa komentāriem NATO samitā. Tātad, šis pāris tagad ir diezgan bullish, un mēs centīsimies atvērt pirkšanas signālu uz citu zemāku atzīmi uz 50 SMA.

Noslēgumā

Noskaņojums pēdējās divās dienās ir bijis diezgan negatīvs, taču pēdējās sesijās tas ir uzlabojies pēc pozitīviem Trampa un Ķīnas komentāriem par tirdzniecību, neskatoties uz ģeopolitiskajiem jautājumiem. Lai gan pozitīvie ASV rādītāji pēcpusdienā ir vēl vairāk uzlabojuši noskaņojumu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me