Bitcoin vai Centrālās bankas digitālās valūtas: kura ir labāka likme?

Vienā vai otrā veidā mūsu nākotne ir digitālā valūta. Kopš Bitcoin blokķēdes, kas tika uzsākta 2009. gadā, arvien vairāk konvertēto ir kļuvuši par puristiem un ir pieņēmuši ideju, ka decentralizēta valūta bez autoritātes, kas pārrauga tās izmantošanu, ir ne tikai atsevišķa iespēja, bet, iespējams, arī nākotnes ceļš.

Tas nozīmē, ka cilvēki, kuri patiešām tiek pārdoti, domājot par iztiku bez Bitcoin vai jebkuras citas decentralizētas valūtas, joprojām ir mazākumā. Mūsdienās lielākajai daļai cilvēku ir ērti izmantot kredītkartes un debetkartes darījumos bez skaidras naudas, un daudzi citi, visticamāk, atbalstīs ideju, ka valdība tikai pilnībā atceļ papīra naudu un piedāvā saviem pilsoņiem digitālās valūtas alternatīvu, kas joprojām ir saistīta ar centrālajām bankām..

Ir izredzes, ka lielākā daļa cilvēku izmantos pēdējo, ja valdības to viegli izdarīs. Bet patiesais jautājums ir tāds, kas ilgtermiņā ir labāks? Vai būs vieglāk vai auglīgāk izmantot Bitcoin un decentralizētas valūtas? Vai arī vidusmēra cilvēks vienkārši gatavojas samierināties ar valdības naudas izmantošanu, kurai vairs nav vajadzīgs papīrs vai monētas?

Lai atbildētu uz šiem jautājumiem, ir nepieciešams nedaudz dziļāk aplūkot naudas evolūciju un ideju par vērtības pārnešanu savā starpā.

Īsa vēsture par naudas attīstību

Pirms tūkstošiem gadu alu cilvēki izsekoja vērtību, izmantojot nūjas un akmeņus. Gadsimtiem vēlāk, spalvas, mizas, zelts un sudrabs, maiņas darījumi, papīra nauda un tagad digitālā nauda īslaicīgi ir izmantojusi šīs nūjas un akmeņus.

Realitāte ir tāda, ka ikviena vērtības forma, ko cilvēki jebkad ir izmantojuši, ir domāta tieši tā, veids, kā paziņot vērtību. Papīra naudai pašai par sevi nav nekādas vērtības, izņemot to, ka valdības un pilsoņi ir vienisprātis, ka tai ir vērtība. Tāpēc decentralizētajai digitālajai valūtai, piemēram, Bitcoin, ir cīņas iespējas aizstāt tradicionālo naudu. Ir arī ērtāk izmantot digitālo naudu, nekā apzīmogot monētas vai drukāt papīru un uzraudzīt tās izplatīšanu fiziskajā formā. Tāpēc digitalizētajai valdības atbalstītajai valstij var būt daudz ko teikt arī par veidu, kā mēs sazināmies ar vērtību nākotnē.

Valdības atbalstītās digitālās naudas plusi un mīnusi

Ķīnas federālā valdība jau plāno paplašināt izmēģinājuma programmu, iesaistot pagriežot Ķīnas juaņu stingri valdības atbalstītā digitālā valūtā. Tas, visticamāk, sāksies, ņemot vērā, ka Ķīnas valdība uzmanīgāk vēro savus pilsoņus nekā gandrīz jebkura cita valsts pasaulē. Pievienojiet to faktam, ka daudzi ķīniešu investori savus aktīvus ielej Bitcoin, lai izvairītos no valdības uzmanības, un ir tikai jēga, ka Ķīnas dominējošais vērtības apmaiņas veids vienā vai otrā veidā neizbēgami būs digitāls.

Acīmredzami tas ir ērtums, bet negatīvie ir gadījumi, kad valdība, kas tiek atkārtoti apšaubīta par cilvēktiesību pārkāpšanu, ir kontrolēta. Vai tas varētu būt tāds, ka digitālā juaņa faktiski virzīs ķīniešus uz Bitcoin?

Plusi un mīnusi, izvēloties Bitcoin, nevis valdības naudu

Neatkarīgi no tā, vai dzīvojat nomācošas valdības uzraudzībā, nē, Bitcoin ir azartspēļu vērts, jo tas ļauj jums kļūt par savu banku. Otrkārt, Bitcoin un lielākā daļa citu kriptovalūtu inflāciju kontrolē algoritmiski, tas nozīmē, ka neviens nevar iegūt sistēmu vai devalvēt valūtu. Tas ir tā augšpuse. Negatīvie ir tas, ka, ja jūs zaudējat naudu, nav bankas, valdības vai klientu apkalpošanas tālruņa, kurā sūdzēties. Otrs trūkums ir tāds, ka kriptovalūtu kā ikdienas vērtības apmaiņas plaša izmantošana joprojām ir iespējama gadu desmitiem ilgi.

Bitcoin ir labāka spēle

Bitcoin ir jābūt labākai ilgtermiņa azartspēlei. Ja kas, valdības atbalstītās digitālās valūtas darbosies kā Bitcoin uzbrauktuve. Tas, visticamāk, ļaus spēlētājiem un parastajiem ļaudīm pierast pie idejas izmantot valūtu stingri digitālā formātā un ne tikai ar debetkartēm un kredītkartēm, bet pat ar USB atslēgu vai aparatūras maku palīdzību. Kad cilvēki redz, ka viņi var ieguldīt digitālā valūtā, kuru nevar mākslīgi samazināt, izmantojot varas, kam ir slēpti motīvi, ir jēga spēlēt azartspēles ar patiešām decentralizētām digitālajām valūtām.

Pievienojiet tam faktu, ka Bitcoin un citas digitālās valūtas jau tiek plaši izmantotas, izmantojot bitcoin azartspēļu vietnes, institucionālās investīciju platformas un valstīs, kur inflācija notiek nemitīgi, un ir tikai laika jautājums, kad Bitcoin palielinās gan jūsu brīvību, gan bankrollu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me