“Vai mums joprojām vajadzētu” turēt “Qtum vai uzskatīt jūsu izeju par brīdinājuma zīmi?” Individuāla intervija ar Ex-lead dev Qtum, Stephen Xu

Galvenie šī raksta punkti:

  • Lasītāju jautājumi
  • Intervijas jautājumi
  • Qtum apskats: projekta pašreizējais stāvoklis

‘Qtum’ kopš tā masu pārdošanas 2017. gada martā ir ieguvis diezgan lielu cieņu gan izstrādātāju, gan investoru aprindās. Projekta hibrīds no labākajiem bitcoin un ethereum plāno padarīt blokķēdi lietotājiem draudzīgu uzņēmumiem. Projekts tiek mantots UTXO modelis no bitcoin līdzekļu izsekošanai un izmanto ethereum EVM, lai atļautu viedus līgumus. Tā kā galvenie Qtum izlaidumi vēl nav jāpaziņo, nesenais bijušā vadošā izstrādātāja izstāšanās no Qtum Stephen Xu ir pacēlis uzacis. Tāpēc šodien mēs intervēsim Stīvenu un uzdosim viņam jautājumus par Qtum un blockchain nākotni.

Sāksim ar jautājumu uzdošanu saviem lasītājiem, kurus saņēmām, izmantojot dažādus sociālo mediju rokturus. Lai gan mēs nespējām uzrunāt visus, mēs esam izvēlējušies divus no viņiem..

Jautājums no mūsu lasītājiem

Jautājums: Vai mums joprojām vajadzētu ‘turēt’ Qtum, vai arī jūsu izeju uzskatīt par brīdinājuma zīmi un doties prom?

A: Iepriekš ar Patriku es to esmu apspriedis daudzas reizes; Esmu sajūsmā par blockchain tehnoloģijas izmantošanu, ko lietotāji var tieši izmantot. Qtum fonds piedāvā publiskas ķēdes platformu, kuru tikai izstrādātāji var izmantot lietojumprogrammu izstrādei. DREP (decentralizētas reputācijas sistēmas) uzsākšana Fonds ir virzība uz darbu pie risinājuma, kas ir tuvāks lietotājiem.

J: Vai Bitcoin “burbulis” ir pārsprāgts, jo tirgus neuzrāda augšupejošas tendences?

A: Nu, arī BitCoin burbulis iepriekš ir daudzkārt pārplīsis. Katru reizi, kad tas pārsprāga, cena atgriezās augstāka! Esmu BitCoin, novatoriska projekta atbalstītājs blokķēdes jomā. BitCoin ir vairāk nekā tā cena. Kā viens no pirmajiem blokķēdes projektiem ar lietotāju lietojumprogrammām BitCoin cena atspoguļo arī sabiedrības uztveri un cerības par blokķēdes tehnoloģijas nākotni.

Tā kā topošā blokķēdes nozare turpina augt un attīstīties, mēs sākam redzēt vairāk blokķēdes izmantošanas gadījumu – piemēram, finanšu un valdības sektoros. Esmu ļoti satraukti par blokķēdes nākotni un tās izmantošanu reālajā pasaulē!

Intervijas jautājumi:

J: Ar kādām problēmām Qtum saskarsies jūsu prombūtnes laikā, un vai Qtum komanda ir tam gatava?

A: Esmu ļoti pārliecināts, ka Qtum fonds labi darbosies labi kvalificētas izstrādātāju komandas rokās un Patriks Dai, mans draugs un Qtum fonda līdzdibinātājs. Kamēr es biju Qtum fondā, mēs varējām atbrīvot gan testnet, gan mainnet sešu mēnešu laikā pēc sākotnējā monētu piedāvājuma (ICO) – tas tikai parāda, cik ļoti efektīva un motivēta ir komanda!

J: Ir jau tūkstošiem tā saukto ‘nākamās paaudzes’ produktu, un Blockchain joprojām cieš no daudzām tehniskām problēmām, un mēs esam ļoti tālu no faktiskās pieņemšanas. Kā DREP tiek galā ar šīm problēmām?

A: Blokķēde var būt ļoti topoša nozare, taču blokķēdes nozares pieaugošā attīstība liecina par aizraujošu blokķēdes ieviešanu galvenajās interesēs un apziņā. Dažas no tehniskajām problēmām, ar kurām šodien saskaras blokķēdes projekti, ietver mērogojamības un drošības līdzsvarošanu.

Mērogojamība ir bijusi problēma esošajām blokķēdes platformām; augsta satiksme var pazemināt platformu, kā mēs nesen redzējām ar lielu skaitu CryptoKitties lietotāju sastrēgumi Ethereum tīklā.

Tomēr jaunākas platformas, kas mēģina risināt mērogojamības problēmu, bieži vien apdraud drošību un decentralizāciju, šķiet, ka tā ir nulles summa. Izmantojot deleģēto likmes apliecinājums (DPOS), piemēram, palielina darījumus sekundē (TPS), bet atstājot darījumu pārbaudi dažiem supernodiem, kas padara tīklu centralizētāku.

“Nesenā Vispārīgā datu aizsardzības regula (GDPR) arī rada jaunus šķēršļus tehnoloģijai. Regula nosaka, ka datiem jābūt noņemamiem, bet dati par blokķēdi nav maināmi. Tomēr šī regula tikai stimulēs turpmākas inovācijas blokķēdes jomā. Mēs strādājam pie tā, lai privātie dati nebūtu pieejami, pat ja tie paliek nemainīgi. ”

J: Kas ir DREP? Kā cilvēki var atbalstīt agrīnās stadijās?

A: DREP ir decentralizēta reputācijas ekosistēma. Mēs vēlamies palīdzēt gan interneta platformām – no e-komercijas līdz saturam un spēlēm -, gan interneta lietotājiem izmantot tiešsaistes reputācijas vērtību un pārvarēt problēmas, kas saistītas ar kvalitatīvu lietotāju iegūšanu, trafika monetizāciju un sliktu lietotāju iesaistīšanos.

Mūsu sistēmas pamati ir reputācijas kvantificēšana un apzīmēšana, un katra lietotāja reputācijas apkopošana dažādās platformās. Katra lietotāja reputācija tiek kvantitatīvi noteikta, izmantojot algoritmu, kas novērtē, cik vēlams vai nozīmīgs ir viņu ieguldījums interneta platformās. Šai reputācijas vērtībai ir piesaistīta platformas žetonu piešķiršana, kurus var tērēt balsošanai, dzeramnaudu vai ieguldīt, kā arī tirgot dažādās žetonu biržās. DREP arī apkopo katra lietotāja reputācijas vērtības vairākās platformās, lai parādītu vienu reputācijas vērtību, uz kuru var atsaukties mūsu sistēmā.

Interneta platformas var izmantot DREP vairākos veidos, tostarp nedrošinošs ļaunprātīga izturēšanās un stimulējošs pozitīva uzvedība. Ar reputācijas kvantitatīvo noteikšanu platformas var atsijāt ļaunprātīgus lietotājus vai robotus, kas sagroza reputācijas vērtības. Šie lietotāji varētu būt “viltus armiju” formā e-komercijas platformās, kas rada lielu daudzumu viltotu pasūtījumu, lai negodīgi palielinātu pārdevēja pārdošanas apjomu. Platformas attīstīsies arī tad, kad lietotāji sāk pašpārvaldi, atstājot atgriezenisko saiti, tādējādi veicinot pozitīvu izturēšanos. E-komercijas platformām tas varētu būt labs pārdevēju klientu serviss; satura platformām tas varētu būt faktisks vai jēgpilns saturs. Papildus tam platformas var arī iegūt kvalitatīvus lietotājus, filtrējot reputācijas vērtības, un gūt peļņu no datplūsmas.

Tikmēr lietotāji varēs izmantot tiešsaistes reputācijas vērtību, lai izveidotu pārredzamu kopienu, kas balstīta uz uzticību. Atturot ļaunprātīgu rīcību un stimulējot pozitīvu izturēšanos, izmantojot marķēšanu, lietotāji būs piesardzīgāki pret savu rīcību internetā.

Viņi mijiedarbībā spēj arī novērtēt cita lietotāja uzticamību. Piemērs tam, kā tas var būt noderīgs: lietotāji var iegādāties e-komercijas platformās pārdevēju reputācijas vērtību, kas varētu atspoguļot preču un pakalpojumu kvalitāti, pirms pērk no viņiem..

Qtum pārskats: redaktora piezīme

Nu, šim projektam ir daudz plusi, tāpēc es tos vairs nedeklamēšu. Bet šeit ir daži punkti, kurus Qtum cenšas izdomāt:

  1. Qtum pamatā ir Proof of Stake modelis, bet 28% no tā žetona pieder viena konta īpašniekam. Pašlaik 75% Qtum žetonu ir top 5 kontos. Šis sliktais marķieru izplatījums ir tas, pie kā Qtum jāstrādā.
  2. Qtum projekts ir transportējis gāzi no ethereum, taču nav izskaidrojuma, ka tas, kā Qtum atrisinās mērogojamības problēmu, kas jau mazliet vajāja blokķēdes pasauli.

Ceru, ka Qtum komanda drīz atradīs atbildi uz šiem jautājumiem.

Ja jums ir kādi jautājumi, sazinieties ar mums pa: [e-pasts aizsargāts]

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me