USD / ZAR vēsturiskās cenu diagrammas – ASV dolāru cenu vēsture

USD ir saīsinājums no ASV dolāra, Amerikas Savienoto Valstu oficiālās valūtas. Viens ASV dolārs vai ASV dolārs grāmatvedības un nodokļu vajadzībām tiek sadalīts 100 centos vai 1000 dzirnavās (simbols: ₥). Šo valūtu parasti apzīmē ar simbolu $ vai US $, lai atšķirtu valūtu no citām dolāru bāzes valūtām. Ir arī vērts pieminēt, ka ASV dolārs, ko bieži dēvē par dolāru, ir visā pasaulē visbiežāk izmantotā valūta aktivitātēs. Rezultātā šī valūta tiek uzskatīta par etalona valūtu. Bez tam ASV dolārs tiek pieņemts kā oficiālā valūta daudzās valstīs ārpus ASV.

 

ZAR frontē Dienvidāfrikas rands (ZAR) ir Dienvidāfrikas nacionālā valūta. Tas sastāv no 100 centiem un ir attēlots ar simbolu R. Ir vērts pieminēt, ka nosaukums rand ir cēlies no vārda “Witwatersrand”, kas nozīmē “balto ūdeņu grēda”. Šajā kalnu grēdā atrodas Johannesburga, kas atrodas lielākajā daļā Dienvidāfrikas zelta atradņu.

No vēsturiskā viedokļa Dienvidāfrikas rands pirmo reizi tika palaists 1961. gada februārī, tieši pirms Dienvidāfrikas Republikas izveidošanas. Dienvidāfrikas rands aizstāja Dienvidāfrikas mārciņu ar ātrumu 2 joslas līdz 1 mārciņai. Līdz 70. gadu sākumam Dienvidāfrikas randa vērtība bija aptuveni R 1,5 USD par USD. Tomēr lielās lejupslīdes laikā rands strauji devalvējās.

 

Kas ir USD / ZAR (ASV dolārs / Dienvidāfrikas rands)?

USD / ZAR ir eksotisks pāris forex tirdzniecībā vai valūtas tirdzniecībā, jo rand (ZAR) ir attīstības tirgus valūta, kurai ir mazāka likviditāte nekā attīstītajām tirgus valūtām. Kā jau minējām, USD / ZAR ir eksotisks valūtu pāris, jo tam ir zemāka likviditāte nekā lielākajai daļai tirgū tirgoto galveno valūtu, piemēram, (ASV dolārs, Šveices franks, eiro, Lielbritānijas mārciņa, Japānas jena, Kanādas dolārs un Austrālijas dolārs). Tomēr zemāka Randa likviditāte piedāvā lielāku svārstīgumu, kas piedāvā lielākas iespējas atlīdzībai (vai zaudējumiem).

 

Neraugoties uz to, Dienvidāfrikas ekonomika ir vairāk attīstīta nekā daudzi jaunie tirgus dalībnieki, tāpēc tās likviditāte tiek uzskatīta par augstāku nekā daudziem tās partneriem un vairāk nekā pietiekama tirdzniecības vajadzībām.

 

Galvenie faktori, kas ietekmē USD / ZAR valūtu pāri

USD / ZAR valūtu pāri parasti ietekmē faktori, kas ietekmē ASV dolāra un Dienvidāfrikas randa vērtības attiecībā pret otru un citām valūtām. Tāpēc procentu likmju starpība starp Dienvidāfrikas Rezervju banku un Federālo rezervju banku (Fed) būtiski ietekmēs šo valūtu vērtību salīdzinājumā ar otru. Tomēr tirgotāji uzmanīgi seko ekonomiskajiem kalendāriem, jo ​​ziņas par lielu ietekmi būtiski ietekmē USD / ZAR valūtu pāri.

 

Tirgojot USD / ZAR, tirgotāji pievērš uzmanību gan ASV, gan Dienvidāfrikas ekonomikas datu punktu lielajai ietekmei, jo valūtu pāris atspoguļo abas ekonomikas. Iekšzemes kopprodukts (IKP), patēriņa cenu inflācija, tirdzniecības / tekošā konta bilance un bezdarba dati tiek uzskatīti par galvenajiem faktoriem, kas ietekmē valūtu pāri.

Pašreizējais USD / ZAR Cena: $

USD / ZAR

 

Vēsturisko datu tabulas:

USD / ZAR vēsturiskie cenu dati

DatePriceOpenHighLowChange%

 

Mēneša maiņa

DatePriceOpenHighLowChange%

 

Kā jau minējām, USD / ZAR valūtu pāri parasti ietekmē faktori, kas ietekmē ASV dolāra un Dienvidāfrikas (rand) vērtības attiecībā pret otru un citām valūtām. Tāpēc procentu likmju starpība starp Dienvidāfrikas Rezervju banku un Federālo rezervju banku (Fed) būtiski ietekmēs šo valūtu vērtību salīdzinājumā ar otru. Tomēr tirgotāji uzmanīgi seko ekonomiskajiem kalendāriem, jo ​​ziņas par lielu ietekmi būtiski ietekmē USD / ZAR valūtu.

 

Monetārā politika:

Valūtas ir visjutīgākās pret centrālo banku monetāro politiku. Tomēr pieaugošās procentu likmes ekonomikā mēdz pamatot vietējo valūtu. Tāpat sagaidāms, ka procentu likmju pazemināšana grauj valūtu.

 

Ekonomiskie dati:

Būtiski USD / ZAR cenas ietekmē ekonomiskie dati, piemēram, patēriņa cenu indekss (PCI), iekšzemes kopprodukts (IKP), tirdzniecības bilance, mazumtirdzniecība, patēriņa cenu indekss un rūpniecības cenu indekss. Šie dati ir svarīgi, lai saprastu akciju tirgu un jo īpaši ZAR virzību.

 

Piegāde & Pieprasījums:

Rands kā valūta ir visjutīgākais pret PIEGĀDES UN PIEPRASĪJUMA faktoriem. Ja Dienvidāfrikas eksports ir populārs un ļoti pieprasīts, tas grauj Randu kā valūtu. Spēcīgā tirdzniecības nozare liecina par valūtu, kurai ir labi rādītāji. Bet, ja ir daudz piedāvājuma un mazāks pieprasījums, tas var negatīvi ietekmēt Dienvidāfrikas valūtu (ZAR).

 

Politiskā situācija:

Ja jūsu valsts atrodas sliktās rokās vai ja tai ir haotiska valdība, kas izdara briesmīgas izvēles un pastāvīgi dara nepareizu, tas galu galā kaitēs valūtai. Ja valdība nespēj efektīvi pārvaldīt valsti, tas pamudinās uzņēmumus un tirdzniecības partnerus un atturēs viņus no ieguldījumiem, un tas pat var izraisīt tūristu izvairīšanos no valsts.

 

Naudas pieejamība:

Valūtas vērtību var noteikt pēc tā, cik cilvēku to lieto. Ja cilvēki un uzņēmumi visā pasaulē palielinās pieprasījumu pēc vietējās valūtas, tas pamatos šo valūtu. Pieejamās valūtas pārpalikumam ir negatīva ietekme, kas grauj tās vērtību un ietekmē valūtas kursu.

 

Starptautiskās attiecības:

Attiecībām starp valstīm ir tendence pieaugt vai graut to ekonomiku. Tie palielina patērētāju loku, sasniedzot ģeogrāfiski un demogrāfiski, izmantojot tādas mijiedarbības iespējas kā imports un eksports, bet ļauj arī citas valsts ekonomiskajām svārstībām ietekmēt viņu ekonomiku.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me