USD / MXN vēsturiskās cenu diagrammas – ASV dolāru cenu vēsture

Meksikas peso ir Meksikas nacionālā valūta, kas pazīstama arī ar kodu MXN. Meksikas peso veido 100 centavos, un to parasti attēlo ar simbolu $ vai Mex $. Vārds peso cēlies no meksikāņu vārda ‘pesos’, kas nozīmē ‘svars’ un attiecas uz zelta vai sudraba svaru.

Sākotnēji no vēsturiskā viedokļa peso pamatā bija oficiālā Spānijas valūta – īstā, kas bija sudrabā kaltais Spānijas dolārs. Meksikāņu nosaukums radies no visizplatītākās valūtas – sudraba monētas 8 monētas, kas palika apgrozībā līdz 19. gadsimta vidum. 1863. gadā tika izgatavotas pirmās centavos denominētās monētas, katras simtdaļas peso vērtībā. Šīs monētas palika apgrozībā līdz 20. gadsimta vidum, taču to zelta saturs laika gaitā ievērojami samazinājās.

 

Kas ir USD / MXN (ASV dolārs / Meksikas peso)?

USD / MXN apzīmē ASV dolāru pret Meksikas peso (USD / MXN) valūtu pāri, kas norāda, cik ASV dolārs ir vērts, mērot pret MXN. USD / MXN tiek uzskatīts par eksotisku pāri. Tomēr Meksikas peso ir viena no visvairāk tirgotajām valūtām starp valūtu pāriem, kas ietver ASV dolāru. Meksikai ir un topošā tirgus valūta. Bez tam ASV un vēsturiski ciešās attiecības kā tirdzniecības partneri arī mēdz palielināt šīs valūtas vērtību.

 

Ir arī vērts pieminēt, ka USD / MXN valūtu pāris parasti tirgojas no svētdienas vakara līdz piektdienas pēcpusdienai Amerikas Savienotajās Valstīs, kas piedāvā tirgotājiem noderīgas iespējas. Tomēr apjoms un svārstīgums katrā 24 stundu ciklā var ievērojami svārstīties, un klusuma periodos starpība (starpība starp solījumiem un pieprasījumiem) palielinās un aktīvajā periodā samazinās. Turklāt spēju jebkurā brīdī atvērt un aizvērt pozīcijas varētu uzskatīt par vienu no galvenajiem ieguvumiem forex tirgū; lielākā daļa tirdzniecības stratēģiju izvēršas aktīvos periodos.

 

Kā mēs visi labi zinām, Meksika ir 9. lielākā naftas ražotāja pasaulē. Tas savukārt saista Meksiku ar tās dabas resursiem. Tomēr Meksikas peso cieši korelē ar citām uz precēm balstītām valūtām, ieskaitot Brazīlijas reālu (BRL) un Kolumbijas peso (COP). Šīs attiecības stiprina enerģijas svārstību un datu nozīmi, kas pārvieto jēlnaftas un dabasgāzes nākotnes tirgus.

 

Galvenie faktori, kas ietekmē USD / MXN valūtu pāri

USD / MXN valūtu pāra vērtību, tāpat kā daudzas attīstības valstu valūtas, galvenokārt ietekmē ģeopolitiskais un globālais noskaņojums. Parasti, kad globālā nepastāvība ir zema, peso novērtē, kā tas redzams gados pēc Lielās Palēnināšanās. Ļaujiet man jums atgādināt, ka daudzās atsaucīgajās centrālās bankas politikas iniciatīvās svārstības samazinājās, un peso vērtība lēnām kāpa. Pēc krīzes Meksikas peso vērtība pret zaļo bankrotu pieauga pat par 30 procentiem. Gluži pretēji, peso vērtība trīs mēnešu laikā samazinājās arī par 20 procentiem, galvenokārt prezidenta Donalda Trampa ievēlēšanas dēļ, kas palielināja svārstīgumu un veicināja valūtas zaudējumus.

Pašreizējais USD / MXN Cena: $

USD / MXN

 

Vēsturisko datu tabulas:

USD / MXN vēsturiskie cenu dati

DatePriceOpenHighLowChange%

 

Mēneša maiņa

DatePriceOpenHighLowChange%

 

Augstākas procentu likmes:

 

Augstāku procentu likmi varētu uzskatīt par vienu no galvenajiem faktoriem, kas ietekmē Meksikas peso. Jāatzīmē, ka peso 2019. gadā maksāja procentus apmēram 8% gadā, salīdzinot ar aptuveni 2% par ASV dolāru. Tas savukārt iedragāja Meksikas valūtas vērtību. Daudzus gadus Meksikas peso deva augstāku peļņu nekā ASV dolārs, jo bija augstākas procentu likmes.

 

Tuvums Amerikas Savienotajām Valstīm:

Meksikai un Amerikas Savienotajām Valstīm ir kopīga robeža un attiecības, kas attiecas uz plašiem tirdzniecības nolīgumiem un strīdiem par imigrāciju. Tomēr fiziskajai tuvībai mēdz būt papildu ietekme uz peso vērtību. Ļoti pārtikuši pierobežas reģioni, kas iesaistījušies komerciālā mijiedarbībā, palielina Meksikas peso likviditāti.

 

Ir vērts atgādināt, ka USD / MXN valūtu pāris piedāvā dabisku valūtas spēli tirgū, un tas ir arī vislikvidākais MXN pāris, kā mēs jau minējām. Bez tam Amerikas Savienotās Valstis 2019. gadā eksportēja preces uz Meksiku 256 miljardu ASV dolāru apmērā, savukārt preces importēja 358 miljardu dolāru vērtībā, galu galā pievienojot valūtai nozīmīgu likviditāti. Šis tirdzniecības bilance (BOT) pēdējās desmitgades laikā parādīja zināmas svārstības, un maiņas koeficients ietekmēja relatīvo vērtību.

 

Jēlnafta:

Arī WTI jēlnaftas cenas varētu uzskatīt par vienu no galvenajiem faktoriem, kas ietekmē Meksikas peso, jo Meksikas milzīgās naftas rezerves nodrošina finansējumu. Aizņēmumu kapitāls ļauj valdībai iegūt līdzekļus vietējo izdevumu programmām. Tomēr starptautiskie aizdevēji dod priekšroku ieguldījumiem un riskiem valstīs, kurās dominē nafta, ja jēlnaftas cenas ir augstas. Meksikas peso un naftas attiecības padara to arī par lielisku veidu, kā spekulēt ar naftas cenām.

 

Atgādināšu, ka Meksiku kā nepiederošo naftas ražotāju smagi skārusi OPEC piegāžu palielināšanās. Tas ir papildinājis spiedienu, ko radīja naftas cenu kritums pēc 2013. gada. Naftas cenu dramatiskais kritums 2020. gada sākumā iedragāja peso vērtību.

 

Ekonomiskie dati:

Ekonomikas dati, piemēram, patēriņa cenu indekss (PCI), iekšzemes kopprodukts (IKP), tirdzniecības bilance, mazumtirdzniecība, darbaspēka apsekojums (Kanādas bezdarba statistika), patēriņa cenu indekss un rūpniecības cenu indekss lielā mērā ietekmē USD / USD MXN cenas. Šie dati ir svarīgi, lai saprastu akciju tirgu un jo īpaši MXN virzienu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me