Kā privātuma monētas varētu būt vislielākā regulatoru problēma?

Ja izmantojat kādu publisku blokķēdes kriptovalūtu, piemēram, Bitcoin vai Ethereum, tad varbūt jūs neesat tik anonīms, kā jūs domājat par sevi. Lūk, kāpēc. 

Privātuma monētu izveide

Bitcoin un citu veco kriptogrāfu USP palaišanas laikā bija viņu sniegtā anonimitāte. Bet vai viņi patiešām ir anonīmi? Piemērotāks vārds būtu “pseidonīmi”. Katra lietotāja publiskā atslēga ir tikai pseidonīms, kas tiks izmantots blokķēdē. Jūsu publiskajai atslēgai, darījuma summai, adresāta adresei un dažām citām detaļām vienmēr var piekļūt ikviens tīmeklī. Šeit jūs varat justies droši, jo neviens nezina, ka šī publiskā atslēga pieder jums, vai īsāk sakot, viņi nevar izveidot attiecības starp jums un jūsu publisko atslēgu. Tomēr saņēmējs būs informēts par šo informāciju. Kad kāds var uzzināt, ka jūs esat savas publiskās atslēgas īpašnieks, tiek pārkāpta visa jūsu konfidencialitāte. Tā vietā, lai visus publiski pieejamos darījumus saistītu ar publisko atslēgu, tie tiks saistīti ar jums. Tur tiek izlauzta jūsu privātuma apmetne. 

Pat jūsu pirkumu vēsture kļūs publiska. Kā tas ir drauds? Jūsu datus meklē ne tikai valdības, bet arī tīmeklī ļaunprātīgi hakeri atrodas kā vanags, kas gaida upuri. 

Tagad jūs varat jautāt: “Bet vai nav grūti noteikt saikni starp manu atslēgu un mani?”. Jūs domājat, ka tas ir grūti, taču interneta pasaule mūs nekad nepārsteidz. Mēs labi zinām par “sīkdatņu politiku” katrā vietnē, kuru tās plāno izmantot, lai sniegtu personalizētākas reklāmas. Viņi izseko jūsu darbību, kad apmeklējat vietnes, kurās viņi ir izvietoti. Ja izmantojat jebkuru vietni, lai veiktu darījumus ar Bitcoin vai jebkuru citu kriptogrāfiju, iespējams, ka jūsu informācija tiks izsekota un var noplūst internetā. Pat ja jūs izmantojat tādas programmas kā CoinJoin, noklausītājs var viegli izsekot publisko atslēgu ar 98% precizitāti. Sīkāka informācija ir aprakstīta a pētnieciskais darbs Stīvens Goldfēders un viņa komanda Prinstonas universitātē.

Kādi ir jautājumi?

Privātuma zaudēšana ir liela problēma – pirmkārt, privātumam vajadzētu būt vienai no cilvēka pamattiesībām. Ja valdība un noklausītāji joprojām var jūs izspiegot un pamanīt jūsu finansiālo rīcību, tas netiek uzskatīts par privātumu. Lielākā daļa cilvēku savas finansiālās privātās dzīves neaizskaramību uzskata par nopietnu problēmu. Šādi pārkāpumi var kaitēt kriptovalūtu ieviešanai. Jo šie cilvēki nepāriet uz decentralizētu kriptovalūtu, ja viņu finansiālā darbība ir publiska. 

Uzņēmumi pārāk nopietni uztver privātumu, viņiem patīk tirgoties ar viediem līgumiem, lai tiktu galā ar klientiem un partneriem. Cik noderīgi būtu viedie līgumi ar uzņēmumiem, ja tie ir publiski pieejami? Šādu datu pārkāpšana drīzāk var novirzīt pašreizējo stratēģiju konkurentus, radot katastrofu ilgtermiņa uzņēmējdarbībai.

Tas bija viss no lietotāju viedokļa, tagad padomāsim no kriptonauda viedokļa. Privātums ir svarīgs faktors kriptovalūtas aizstājamībai. Aizstājamība ir jēdziens, ka monētas vērtībai vajadzētu palikt nemainīgai neatkarīgi no tās vēstures vai 1 BTC jābūt 1 BTC neatkarīgi no tā. Bet ar principā caurspīdīgām monētām ikviens var apskatīt monētas darījumu vēsturi. Tagad, pamatojoties uz vēsturi, kāds var noraidīt monētas pieņemšanu. Piemēram, jūs varat noraidīt Bitcoin, ja tas bija iesaistīts narkotiku darījumā. Tas radīs problēmu, ka dažas monētas ir vērtīgākas nekā citas monētas. Ja tas notiks masveidā, tad kriptovalūtām tā būs milzīga problēma. 

Par laimi mums, uz privātumu vērstas monētas atrisina abus šos jautājumus.

Konfidencialitātes fokusētas monētas

Uz privātumu vērstas monētas ir pilnīgi izsekojamas un anonīmas, pateicoties tās tehnoloģijai. Atšķirībā no Bitcoin un citiem, privātuma monētas slēpj sūtītāja un saņēmēja informāciju. Lai to izdarītu, ir pieejamas dažādas metodes. Daži no tiem ir

  • Maskēšanās adreses

Visvienkāršākā tehnika – tā izveido jaunu adresi katru reizi, kad veicat darījumus viņu tīklā. Tam ir arī uzlabotas versijas. 

  • Zvana paraksti

Lai pārbaudītu jebkuru darījumu, jums jāparakstās. Zvana paraksti apvieno jūs ar citiem parakstītājiem, lai jūs slēptu kā sūtītāju. 

  • zK-SNARKs

Uzlabota kriptogrāfijas forma, lai padarītu jūsu darījumus drošākus.

Un citas metodes, piemēram, MimbleWimble, Tor, CoinJoin utt. 

Kādas ir vispopulārākās monētas ar privātumu?

Monero (XMR)

Viena no populārākajām un plaši izmantotajām privātuma monētām. Tas sākās kā Bytecoin dakša 2014. gadā un tagad izmanto zvana parakstus, slepenās adreses un unikālu sadalīšanas mehānismu.. 

Domuzīme (DASH)

Dash nodrošina iespēju lietotājam saglabāt savus darījumus privātus vai nē. Monēta tika uzsākta kā Litecoin dakša. Dash modificētais Proof-of-Stake X11 kalnrūpniecības algoritms izmanto “CoinJoin” privātiem darījumiem, nodrošinot, ka jūsu darījums nav skatāms.

ZCash (ZEC)

ZCash piedāvā arī iespēju izvēlēties privātumu vai nē. Monēta ir ieguvusi partnerattiecības ar JP Morgan, Parity un StarkWare. Tas izmanto zK-SNARKs. 

Citas privātuma monētas ir Bytecoin, Verge, Komodo, Grin un citas. Jūs varat pārbaudīt sarakstu šeit.

Kur var nopirkt privātuma monētas un citas monētas?

Nākamais jautājums ir, kur jūs varat iegādāties šīs monētas. Privātuma monētas tirdzniecības ziņā neatšķiras no citām kriptovalūtām. Ir daudz veidu, kā iegādāties kriptonauda, ​​taču vispiemērotākie veidi ir pirkšana, izmantojot biržas un brokeru aģentūras.

Pirkšana, izmantojot biržas

Birža ir līdzīga biržai, kur pircēji un pārdevēji tirgo, pamatojoties uz pašreizējo akciju tirgus cenu. Birža iekasē maksu par vidējā vīrieša pienākumu pildīšanu. Tomēr ne visās biržās ir visas monētas, un privātuma monētas, piemēram, Monero, ir pieejamas visās galvenajās biržās, piemēram, Binance, Coinbase, OKEx utt. Salīdzinoši jaunākas monētas lielākajā daļā maiņu varētu būt grūti atrast.

Pērkot ar brokeru starpniecību

Šajā režīmā jūsu līdzekļi tiek pārskaitīti caur dīleru tīklu centralizētas apmaiņas vietā. Mēs to saucam par ārpusbiržas (OTC) tirgu. The kriptogrāfijas brokeri atrodiet cilvēkus, kuriem ir lieli kriptogrāfijas fondi, un tirgotāji, kas vēlas to iegādāties, un savienojiet tos pārī. Tas nodrošina plašu elastību un ātrāku norēķinu periodu attiecībā uz apmaiņu. 

Noteikumu un privātuma monētas

Katrai monētai ir divas sejas, un tāpat tas notiek. Lai arī privātuma monētas var palīdzēt uzņēmumiem un lietotājiem nodrošināt drošāku finansiālo klātbūtni tiešsaistē, tās arī kļūst par vēlamo darījumu veidu ļaunprātīgiem lietotājiem. Privātuma monētās arvien nozīmīgāka kļūst prakse, piemēram, naudas atmazgāšana, darījumi par terorismu vai nelikumīgām darbībām un nodokļu invāzija. Tāpēc privātuma monētas ir tumšā tīmekļa maksājuma veida sinonīmi. 

Valdība šeit iejaucas, un daudzu noteikumu galvenā uzmanība ir pievērsta privātuma monētām. Tiek teikts, ka 2019. gads ir kriptovalūtu regulēšanas gads, nesenā Facebook Libra monētas izlaišana ir piesaistījusi dažādu valdību regulējošo vilci. Šādos laikos mēs varam būt droši, ka tiks izskatītas arī privātuma monētas. Bet, ja mēs aplūkojam kriptovalūtu regulēšanas vēsturi, tad novērojam, ka lielākā daļa valstu joprojām cīnās ar to, kā klasificēt kriptovalūtas aktīvu klasē. ASV Kongress joprojām domā, vai kriptovalūtas uzskatīt par vērtspapīriem, precēm vai par pilnīgi jaunu aktīvu kategoriju.  

No šī brīža Japāna ir vienīgā valsts, kas ir spērusi nopietnus pasākumus, lai aizliegtu privātuma monētas. Valdība ir piespiežot kriptogrāfijas biržas neuzskaitīt privātuma monētas. Viņi mēģina padarīt fiat pārvēršanu par privātuma monētu. Bet to joprojām var panākt, izmantojot decentralizētas apmaiņas (DEX). 

Iespējams, ka ASV nav ņēmušas vērā privātuma monētas, taču tās to pilnībā neapdraud. Šeit ir daži no valdības ierēdņu komentāriem.

“Ir ļoti svarīgi, lai Amerikas Savienotās Valstis turpinātu strādāt starptautiskā līmenī, lai uzlabotu kontroli saistībā ar digitālo valūtu. Mums būtu jāapsver arī papildu likumdošanas vai regulatīvās darbības, lai risinātu iespējamās problēmas, kas saistītas ar ar anonimitāti uzlabotām kriptovalūtām, pakalpojumiem, kuru mērķis ir aizsegt darījumus ar blokķēdēm. ”

Roberts Novijs palātas Terorisma un nelikumīgu finanšu apakškomitejai.

“[…] Kā jūs pieļaujat brīvību, vienlaikus ļaujot valdībai mēģināt darīt savu darbu, lai aizsargātu iedzīvotājus, un es domāju, ka tur ir jābūt līdzsvaram, un […] es redzu, ka valdība mēģina atrast šo līdzsvaru. Es domāju, ka tādas lietas kā nulles zināšanu pārbaude virzīs šo līdzsvaru vienā virzienā, un, iespējams, būs jāveic atkārtota kalibrēšana, kur šī līnija atrodas […]

– Brian Quintenz, CFCT komisārs nesen šovs. 

Pašlaik attiecībā uz privātuma monētām nav daudz darīts, jo īpaši tāpēc, ka valdības joprojām ir aizņemtas, strādājot ar kriptovalūtām kopumā. Bet arī privātuma monētu nodrošinātā anonimitāte var būt nodevīga. Mums var būt nepieciešams hibrīds risinājums, kuram ir gan privātuma monētu, gan citu iezīmes. 

Vai privātuma monētas paliks spēkā?

Pašlaik valdībām nav nekļūdīgas metodikas, lai novērstu privātuma monētu izmantošanu. Tas, ko viņi var darīt, ir grūtāk sarežģīt apmaiņas procesu starp fiat un kriptovalūtām. Bet privātuma monētu izmantošana nekļūs neiespējama, drīzāk strādājiet kā tunelis, lai melnā nauda būtu balta. 

Ja paskatāmies vēsturē, ASV valdība bija skeptiska par vietņu SSL sertifikāciju. Gadu vēlāk SSL sertifikāts ir vietņu drošības norma, un katrai valdības vietnei sertifikāts ir jāizmanto drošības nolūkos.

“Paaugstināta pārbaude var padarīt tās (kriptovalūtas) par riskantāku ieguldījumu tradicionālākiem tirgotājiem / investoriem, taču uz privātumu vērstās monētās vienmēr būs izmantojami gadījumi vietās, kur ir ierobežota personas brīvība.”

– Šefīlds Klarks, Coinsource izpilddirektors, Bitcoin bankomātu operators.

Ar šādiem komentāriem un solījumiem šķiet, ka privātuma monētas izdzīvos regulā neskartas. Tomēr kaut kas jādara ar jautājumiem, ko rada privātuma monētas, kas atvieglo nelegālās darbības.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me