Vai SEC apstiprinās Bitcoin ETF? Intervija ar eToro vecāko analītiķi Mati Grīnspanu

Bitcoin ETF? Koingape bija pirmā, kas norādīja uz iespējamā potenciālu Bitcoin ETF apstiprinājums. Tas ir radījis spekulācijas, kuru rezultātā notiek pašreizējais vēršu skrējiens. Cenšoties panākt lielāku skaidrību par bitcoin ETF debatēm, kuras mums šodien ir ar mums, ir Mati Greenspan, kurš ir eToro vecākais analītiķis un Mr. Sunil Sharma, SquadX izpilddirektors. 

Viņi abi dalījās savās atziņās par notiekošajām debatēm par CBOE lietošanu Bitcoin ETF. Intervijas laikā izvirzītie galvenie jautājumi bija:

  1. 3 iemesli SEC šoreiz varētu apstiprināt Bitcoin ETF.
  2. Kāpēc pēkšņs pārgājiens institucionālo investoru interese par bitcoīnu?
  3. Bitcoin nākotne un viss kriptonauda tirgus gadījumā, ja SEC pieņem bitcoin ETF un ja nē.

Te nu mēs esam:

Jautājumi: Sveiks, Mati, vai, lūdzu, pastāstiet mūsu auditorijai mazliet par sevi?

Mati: Es esmu eToro vecākais tirgus analītiķis. Esmu šeit kopš 2012. gada. Mans uzdevums ir palīdzēt cilvēkiem saprast finanšu tirgus, kāpēc notiek kustība, kādas iespējas un, protams, kā izveidot pareizu portfeli. Mēs tika dibināti 2007. gadā ar vīziju atvērt finanšu tirgus visiem, lai cilvēkiem būtu viegli tirgoties ar akcijām, valūtām un preču cenām.

#BitcoinETF

Jautājumi: kāpēc tika noraidīti iepriekšējie Bitcoin ETF pieteikumi?

Sunil: Tātad būtībā mēs varam minēt dažus šo noraidījumu iemeslus:

  • 2018. gada janvārī SEC bija noraidījusi divu Volstrītas tirdzniecības grupu, Ieguldījumu sabiedrību institūta un Vērtspapīru rūpniecības un finanšu tirgu asociācijas dalībnieku plānus izveidot biržā tirgotus fondus (ETF) bitkoinam un citām kriptovalūtām. Tie atkal tika noraidīti, jo SEC secināja, ka ir vairāki nozīmīgi ieguldītāju aizsardzības jautājumi, kas jāpārbauda, ​​pirms sponsori sāk piedāvāt šos līdzekļus privātiem ieguldītājiem.
  • Kā galvenā problēma tika uzskatīta kriptonauda tirgu likviditāte un bēdīgi svārstīgums, kas privātiem ieguldītājiem zaudētu ieguldījumus. Citi jautājumi, par kuriem tika uzdots jautājums, bija glabāšana, aktīvu drošība un iespējamās manipulācijas

Runas: vai jūs domājat, ka SEC šoreiz apstiprinās Bitcoin ETF lietojumprogrammu?

Mati: Es noteikti ceru. Iepriekšējā bitcoin ETF laikā martā bija viens, ko ierosināja Winklevoss dvīņi. Tajā laikā SEC noraidīja ETF, jo nebija pietiekami daudz skaidrības par bitkoīnu un tirgus nebija īsti pilnībā attīstīts.

Šis ETF ir veidots mazliet savādāk nekā iepriekšējais. Pirmkārt, tam ir CBOE kā sponsors, un VanEck ir tradicionāls finanšu spēlētājs, kurš piedāvā priekšlikumu. Esmu izlasījis priekšlikumu, kas ir apmēram 50 lappuses. Tas ietver vienu no labākajiem paskaidrojumiem, ko es jebkad esmu redzējis par to, kas ir bitcoin, kas ir ieguve, kas ir saldētava un tirgus kopumā.

Pirmkārt, līguma lielums būs divdesmit pieci bitkoini, kas skaidri paredzēti institucionāliem spēlētājiem, viņi šeit nenāk, lai to nomainītu līdz vidējam pensionēšanās portfelim.

Tā būs viena lieta, kas varētu palīdzēt pārliecināt SEC. Otrs ir tirgus, kas tagad ir daudz precīzāk definēts un daudz attīstītāks. Tātad SEC tajā brīdī jau ir noskaidrojis Bitcoin statusu, sakot, ka tas noteikti nav drošība vai tamlīdzīgi.

Un arī ārpusbiržas tirgus tagad ir vairāk attīstīts. Tātad starp darījumu partneriem mums ir lielāki telefona darījumi. Coinbase nesen ir atvērusi ārpusbiržas galdus. Mēs eToro esam atvēruši ārpusbiržas galdu, tāpēc viņiem būs daudz vieglāk iegūt nepieciešamo likviditāti.

#WallStreetInvestors

Runas: Tātad, kāds ir jūsu viedoklis par Volstrītas investoru iesaistīšanos un kāpēc viņus pēkšņi interesē Bitcoin?

Mati: Ir daudz iemeslu, kāpēc aktīvu pārvaldnieku interesētu kriptonauda. Pēdējā laikā es sniedzu kanēļa analoģiju. Kanēlis tiek uzskatīts par gaistošu sastāvdaļu. Tas ir tāpēc, ka tas ir ļoti sarežģīts molekulārā līmenī, un tam var būt atšķirīga mijiedarbība, pamatojoties uz dažādām sastāvdaļām, ar kurām jūs to lietojat.

Tagad kriptovalūtas, protams, ir neticami svārstīgas. Pievienojot ļoti nelielu daudzumu kriptonauda savam portfelim, jūs patiešām varat pievienot papildu garšvielu un palielināt portfeļa peļņas potenciālu. Protams, jūs nevēlaties izmantot pārāk daudz, jo, ja jūs lietojat pārāk daudz, jūs zināt, ka varat sabojāt visu recepti.

Jautājumi: Tātad jūs pieminējāt institucionālos investorus. Kā jūs domājat, kādas būtu to sekas tirgū? Vai tas būs tikai labi? Cilvēki runā par labo tā daļu. Vai tam būs kādas sliktas sekas?

Mati: Kādā veidā būtu sliktas sekas. Tas ir vienkārši jauns strukturēts produkts, kas tiek veidots, lai ļautu cilvēkiem brīvāk ieguldīt kriptovalūtā, īpaši institucionālos investoros. Es nesaprotu, kā tam varētu būt negatīvas sekas.

#RoadSofar

Jautājumi: Labi, runājot par 2018. gadu. Kā jūs analizējat visus pagājušos septiņus mēnešus? Ko jūs domājat par pašreizējo tirgu?

Mati: 2018. gads lielā mērā sākās ar retracementu no augšas, kad 2017. gadā mēs esam redzējuši milzīgu pieaugumu visās kriptovalūtās visā nozarē. Bitcoin ir diezgan daudz kopš izņēmuma, kas seko šāda veida modelim, kur tas piedzīvo milzīgu pieaugumu. Parasti četrciparu procentu punkti ir tūkstoši procentu. Agrāk tas bija vēl lielāks. 2011. gadā, kad dažu mēnešu laikā 11 500 USD.

Bet katru reizi, kad tas notiek, ir nepieciešams retracements no augsta un ka retracement var būt diezgan ievērojams, dažreiz 80 vai 90 procentiem retracement pat agrāk. Šis līdzšinējais retracements, ja mēs saņemsim tik zemu kā 5000, pārstāvēs 75 procentus retracement no augšas. Vakardienas darbība, kas bija iepriecinoša, mēs, iespējams, jau redzējām apakšā. Bet nekas nav neiespējams.

Būtībā cikls darbojas šādi. Parasti pēc retracement mēs redzēsim vēl vienu lielu strauju pieaugumu vai ilgstošu relaksācijas periodu tādiem cikliem kā tie, jo mēs esam redzējuši sliktāk.

Pēc manas pazemīgās domas, relaksācijas periods būtu neticami labs tirgum, tā ir veselīga lieta un ļauj cilvēkiem palielināt infrastruktūru, veidot lietotnes un izveidot jaunus savienojumus, kas palīdz tirgum. Ja mēs redzam vēl vienu strauju pieaugumu, mums jābūt ļoti gataviem atkal nokļūt šāda veida apjomā.

Lasiet arī: Ja CBOE Bitcoin ETF tiks noraidīts, vai tas atjaunos niknos buļļus?

#bitcoinprognoze

Jautājumi: Ar ko bitcoin ETF priekšlikums šoreiz atšķiras?

Sunil: Šķiet, ka visi galvenie iemesli ir novērsti:

  • Investīciju biļešu lielums ir noteikts augsts, lai produktu nepieļautu ļoti maziem mazumtirdzniecības investoriem. Katra akcija, saskaņā ar priekšlikumu, būtu no 25 bitkoiniem, kas padarītu to pārāk dārgu privātajam ieguldītājam.
  •  Par laimi, kriptovalūtu glabāšanas pakalpojumi tagad ir pieejami Coinbase un Šveices biržā
  • Attiecībā uz zādzību, kas saistīta ar uzlaušanu, lietojumprogrammā tiek pieminēti visi trasta īpašumā esošie bitkoini, kas tiks glabāti, izmantojot “vairāku parakstu saldētavas”.

Runas: Runājot par prognozēm, cilvēki izsaka milzīgas prognozes un runā par miljoniem dolāru. Tātad, ko jūs domājat par to?

Mati: Es domāju, ja jūs to aplūkojat procentos, tie pakalpojumi, par kuriem mēs runājām, par dažiem no tiem ir bijuši diezgan lieli procentos. Pat 2017. gadā straujš pieaugums nebija īpaši liels, tāpat kā patiesais retracements. Vienkārši mēs esam nonākuši līdz punktam, kur tas ir daudz lielāks tirgus un jo lielāks tirgus kļūst, jo vairāk šiem pārspriegumiem vajadzētu atslābināties. Tātad, jo vairāk cilvēku, kuri lieto un tur Bitcoin, jo mazāk svārstības dienas beigās.

Tagad, lai Bitcoin kļūtu par jums, jūs zināt vairāk vai mazāk stabilu kriptonauda, ​​es domāju, ka mums vajadzētu redzēt daudz lielāku tirgus ierobežojumu, kura īstenošana varētu ilgt vairākus gadus. Mēs esam pamanījuši, ka ar katru ciklu nepastāvība samazinās.

Mums noteikti ir daudz lielāka cena nekā šodien. Tāpēc es nezinu. Es domāju, ka tas ir iespējams pietiekami ilgā laika grafikā, ņemot vērā, ka tā joprojām ir dominējošā kriptonauda telpā, un es neredzu iemeslu, lai to mainītu.

Runas: Tātad runājot par prognozēm, ka cilvēki izsaka tādu, kāda ir jūsu prognoze?

Mati: Man nav numura. Nākotne ir plaši atvērta. Bitcoin ir neticami riskants, un blokķēdes tehnoloģija daudzos veidos joprojām tiek izstrādāta un eksperimentāla. Tātad, gada beigās ir iespējams redzēt Bitcoin tikpat zemu kā tūkstotis dolāru un pat miljonu dolāru. Man tiešām nav iespējas teikt, ka jūs varat atrasties kaut kur pa vidu.

Bitcoin ETF ir tirgus runas, jo SEC apkopo milzīgu sabiedrības atsaucību. Kā paskaidroja Mati, Bitcoin ETF noteikti šoreiz ir lielākas izredzes saņemt apstiprinājumu. Tā kā Bitcoin kopš pagājušās nedēļas jau reģistrē ievērojamus ieguvumus un ir pārsniedzis $ 8k, Bitcoin ETF apstiprinājums var īsā laikā paaugstināt Bitcoin cenas.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me