6500000 uz visiem laikiem pazudušie Bitcoins, Mt. Gox īpašnieks tiksies ar savu likteni tiesā piektdien, 15. martā

Bēdīgi slavenais Mt. Goksa sāgai beidzot būs gals Japānas tiesās 2019. gada 15. martā. Biržas īpašnieks francūzis Marks Kerpeles (33) tiek apsūdzēts par “digitālo datu viltošanu un miljonu dolāru (3 miljonu ASV dolāru) izkrāpšanu”; Ja viņu atzīs par vainīgu, viņš tiks stingri sodīts un varētu izciest desmit gadu sodu. Šeit ir neliels visas epizodes kopsavilkums:

2014. gada kalns Gox Shutdown

2014. gada februārī Mt. Kā ziņots, Goks uzturēšanas problēmu dēļ pārtrauca izņemšanu un tirdzniecību savā biržā. Tomēr 2014. gada 28. februārī tā iesniedza bankrota pieteikumu, apgalvojot, ka tajā laikā pasaules nozīmīgākajā apmaiņā tika uzlauzti 850000 Bitcoins.

Drīz Bitcoin tirgus samazinājās, un tajā laikā investori zaudēja aptuveni 425 miljonus ASV dolāru vērtu Bitcoins. Lieta tika atklāta Japānas tiesā, un biržas īpašnieks Marks Karpeles tika saukts pie atbildības.

2014. gada martā tīmekļa vietnes publiskajā paziņojumā tika paziņots, ka viņi ir atguvuši 200 000 Bitcoin no Mt. saldētavas. Gox Exchange. Līdzekļus kredīta aizsardzībai turēja “uzticība” Japānas varas iestādēm.

2015. gada lietas izskatīšana: 650000 Bitcoins Lost Forever?

Pēc 200 000 Bitcoins atklāšanas izmeklēšana nonāca strupceļā, jo tajā laikā trūka KYC un ALM.

Vēlāk Marks Karlepi tika arestēts Japānā 2015. gada augustā. Tiek apgalvots, ka Kerpeles gadiem ilgi ir manipulējis ar apmaiņas datiem, apmainoties ar gandrīz 3 miljoniem dolāru. Viņš izcieta vienu gadu ieslodzījuma līdz 2016. gada jūlijam, kad viņš tika atbrīvots pret drošības naudu.

Šī ir ļoti maza summa attiecībā uz 6500000 Bitcoins vērtību, par kuru joprojām ziņots, ka biržas vietā trūkst. Neskatoties uz to, ja viņu atzītu par vainīgu, viņš tiktu nopietni sodīts.

Advokātu biroja Mizuho Chuo galvenais advokāts Satoshi Mihira sacīja: “Ja valūtu nozaga ārvalstu hakeris, tā ir problēma. Bet, ja viņš nozagtu kaut daļu naudas, tas būtu piesavināšanās. ”

Cik ieguldītāji faktiski zaudēja?

Tiesvedība pret Marku Karpeles varētu pievienot dažus līdzekļus kopējai kredīta summai, tomēr 6500000 Bitcoins nelegālais īpašnieks no Mt. Gokss joprojām staipās brīvībā.

Neskatoties uz to, ieguldītājiem viss nav zaudēts. 2018. gada jūnijā, kad Bitcoin cena bija 6200 USD, Tokijas rajona tiesa bija uzsākusi kredīta atmaksas programmu, kas pazīstama kā civilā rehabilitācija. Līdzekļi 170 000 Bitcoins un tā cietā dakša Bitcoin Cash (BCH) apmēram 1,2 miljardu dolāru vērtībā tika kreditēti atpakaļ tā bijušajiem klientiem un parādniekiem. Kreditētā summa joprojām ir gandrīz trīs reizes lielāka par summu, kas, kā ziņots, tika zaudēta heist laikā.

“Milzīgi aktīvi… tiks atgriezti Mt. kreditoriem. Goks, ”Šins Fukuoka, vadošais advokāts un partneris Japānas Nishimura & Asahi advokātu birojs, viņš arī rakstīja paziņojumā. “Šī ir kreditoru uzvara.”

Pirmā kreditoru sapulce kopš civilās rehabilitācijas pabeigšanas šodien #MtGox – nākamais būs 2019. gada 20. martā. Atcerieties, ka termiņš civilās rehabilitācijas prasību iesniegšanai ir 2018. gada 22. oktobris, tādēļ, ja jums ir prasība pret MtGox, atcerieties iesniegt pieteikumu savlaicīgi!

– Marks Karpeless (@MagicalTux) 2018. gada 26. septembris

Prokuroru prasības pret Kerpeles

Prokurori ir izpildījuši 10 gadu cietumsodu un atlīdzību kreditoriem no viņa personīgajiem īpašumiem. Pēc prokurora teiktā, viņiem ir ziņojumi par Marka Karpeles ekstravagantajiem tēriņiem un ieguldījumiem, kas varētu liecināt, ka līdzekļi ir nepamatoti.

Viņi ir atraduši ievērojamus ieguldījumus 3D drukāšanas programmatūras biznesā, kam nebija nekāda sakara ar apmaiņu. Turklāt 54 000 USD vērta nojumes gulta, tūkstošiem dolāru ārzemju ceļojumos viņa attālinātai sievai un iztērēti tūkstošiem dolāru greznas dzīves pavadīšanai (tiek ziņots, ka USD 120 000 gadā).

Karpeles ’Defense

Strīdīgās apmaiņas īpašnieks kopš atbrīvošanas ir aktīvi darbojies sociālajos medijos. Lai gan viņš ir apsūdzēts krāpšanā, un investoriem un ‘Twitterati’ Karpeles ir slikti mutes; Viņš turpina uzturēt nevainīgu nostāju.

“Lielākā daļa cilvēku neticēs manis teiktajam. Vienīgais risinājums, kas man ir, ir faktiski atrast īstos vainīgos, ”viņš pēc noklausīšanās sacīja žurnālistiem.

 

Kad jūs zaudējat strīdu, kas ir labāks veids, kā gūt uzvaru, nevis uzbrukt pašam cilvēkam, nevis arguments. Par laimi tam ir vārds: argumentum ad hominem. Sameklēt.https://t.co/jA1Zp4Atrh

– Marks Karpeless (@MagicalTux) 2019. gada 10. februāris

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me